Як виготовити паливні пелети в домашніх умовах

17.01.2021
8 319
Admin

Как изготовить пеллеты топливные

 1. Сировина для виготовлення паливних пелет
 2. Основні етапи виробництва
 3. Обладнання

В сучасних умовах постійно зростаючої вартості на енергоносії багато власників заміських будинків і дач постійно замислюються про можливості організації опалення за допомогою альтернативних джерел тепла. Найбільш затребувані в країнах Європи, Америки і Азії різноманітні види біопалива, зокрема паливні пелети. Адже знаючи, як виготовити паливні пелети в домашніх умовах, можна істотно знизити витрати на опалення в зимовий період, значно заощадивши не тільки значні фінансові кошти, але й час на організацію опалювального процесу.

Топливные пеллеты своими руками

Вироблені сьогодні в домашніх умовах паливні пелети - це біологічно чисті, екологічно безпечні гранули, одержувані в процесі технологічної переробки відходів сільського господарства, природного палива або деревного виробництва.

Основні переваги сучасних паливних пелет:

 • Велика тепловіддача в порівнянні з іншими видами природного палива: деревиною, трісками й звичайної корою.
 • Невелика площа для зберігання. Завдяки незначній витраті, маленькому вазі і високої щільності для зберігання паливних пелет, необхідних для опалення приватного будинку площею до 180 кв. м., потрібно місце в 4,5 кв. м.
 • Нормативна пожежна безпека. Паливні пелети при дотриманні умов зберігання не здатні до займання, так як не містять у своєму складі спір і пилу.

Преимущества пеллет

 • Екологічна безпека. Технологи, які описують, як виготовити паливні пелети в домашніх умовах, акцентують увагу на тому, що при їх виробництві не застосовуються загусники, клеї, хімічні добавки та інші шкідливі речовини.
 • Нешкідливість зберігання. В виду того, що матеріал не відрізняється біологічною активністю, його можна розміщувати біля житлових приміщень, до того ж він абсолютно безпечний для алергіків і маленьких дітей.
 • Зниження вартості опалення. У порівнянні з вугіллям, пелети те ж саме тепло дозволяють отримати зі зниженням утворення золи і зменшенням утворення вуглекислого газу в кілька разів. Вартість опалення будинку та інших господарських будівель пелетами значно нижче, ніж іншими видами палива.

Додатковими перевагами пелет є висока теплопровідність, постійна щільність, зручність транспортування і вантаження. На жаль, цей вид палива ще не дуже широко затребуваний в Росії, але багато власників приватних будинків спробувавши як виготовити паливні пелети в домашніх умовах залишаються прихильниками цього виду опалення на довгі роки.

Відео

Пропонуємо вам переглянути відеоматеріал, який розповість про переваги використання пелет для опалення.

Сировина для виготовлення паливних пелет

Сырье для изготовления пеллет

Для виробництва паливних гранул може використовуватися:

 • неякісна деревина;
 • відходи деревообробки;
 • курячий послід;
 • солома;
 • торф;
 • лушпиння соняшнику;
 • відходи круп'яного виробництва.

Пеллеты из лузги подсолнечника

В основному для виготовлення паливних пелет використовуються відходи лісозаготівельних та деревообробних виробництв: тріски, кора, тирса, а також сільськогосподарські відходи. Якщо використовувати хвойні породи, то вигляд гранул покращиться.

Основні етапи виробництва

Этапы производства пеллет

 • Крупне дроблення. З допомогою великих дробарок сировина подрібнюється для підготовки до процесу просушування. В результаті повинні вийти частинки сировини невеликих розмірів. Таким чином, вихідний матеріал швидше і якісніше очиститься і просохне.
 • Сушіння сировини. За технологією виробництва вихідний матеріал за показниками вологості не повинен перевищувати 15%. При високій вологості сировину буде погано пресоваться.
 • Дрібне дроблення. До процесу пресування за технологією сировина повинна бути подрібнене з допомогою дробарки. За нормативами якісний продукт не повинен бути більше 1,5-2 мм. Тирсу, волокниста стружка або тирса подрібнюються з використанням молоткової млини.
 • Змішування. Якщо в сировині рівень вологості нижче 8%, то його слід обробити гарячою парою і довести до нормативного показника на 12%. При використанні у виробництві деревини м'яких порід хвої можна безпосередньо в змішувач додати воду.

Оборудование для производства пеллет

 • Пресування. Виготовлення паливних пелет може відбуватися за допомогою пресів з плоскою або циліндричної матрицею. Сучасні виробники обладнання пропонують спеціальні преса для домашніх умов виробництва. Потужність обладнання і його комплектація підбираються в індивідуальному порядку.
 • Сушіння продукції та її охолодження. Після пресування готову продукцію слід охолодити, щоб осушити паливні пелети. Потім гранули упаковують у мішки.

Пеллеты для отопления

За технологією рекомендується упаковувати паливні пелети в великі паперові або полотняні мішки. Для приватного споживання дуже зручно використовувати мішки ємністю не менше 20 кг.

Обладнання

Зробити пелети в домашніх умовах буде неможливо, якщо не розпланувати технологічний процес. Крім того, будуть потрібні деякі агрегати, які можна виготовити самостійно або придбати.

Дробарка

В інтернеті є багато інформації про те, як зробити дробарку в домашніх умовах. Також можна скористатися звичайною циркулярною пилкою, встановивши на неї ріжучий вал з пелюстковими фрезами.

Циркулярная пила для измельчения древесины

Якщо сировиною є тирса від верстата або інша стружка аналогічної фракції, то її можна не дробити.

Сито

Для видалення великих частинок з тирси, потрібно сито. Виготовити його зовсім нескладно - зберіть каркас потрібного розміру і обейте його дрібною металевою сіткою.

Сушарка для тирси

Її можна зробити, використовуючи зварені між собою бочки, у яких видалено дно. Отриману трубу потрібно закріпити на станині і не швидко обертати за допомогою електродвигуна. Перемешиваемые в барабані тирсу висушуються подачею на них гарячого повітря.

Є і більш прості пристрої, але продуктивність буде нижчою.

Гранулятор

Цей агрегат досить складний для того, щоб зробити його самостійно, так і витрати можуть бути дуже високими. Як варіант можна модернізувати наявний, встановивши його на раму і зробивши електропривод.

Чи вийде у вас виготовити такі деталі самостійно?

Детали для сборки гранулятора

Виготовляючи пелети у себе вдома, можна заощадити на їх придбання. Однак цей продукт кустарного виробництва навряд чи зможе конкурувати з пелетами, виготовлених промисловим способом. Тому перед тим, як почати налагоджувати виробництво з метою отримання прибутку, спочатку дізнайтеся про можливості реалізації цього палива у вашій місцевості.

Якщо ж ви вирішили виготовляти паливні пелети в домашніх умовах, з метою забезпечити себе повністю незалежним джерелом опалення будинку та інших будівель на весь зимовий сезон, то економічний ефект обов'язково буде.

Читайте також: