Як класти газосилікатні блоки


Как класть газосиликатные блоки

У даній статті ми хочемо познайомити вас з газосиликатными блоками, що представляють собою різновид бетону і широко застосовуваними при спорудженні об'єктів різного призначення. Відразу відзначимо, що перед тим, як класти силікатні блоки вами повинні бути проведені певні підготовчі заходи, що включають в себе розмітку майбутніх стін і перегородок споруджуваного будови.


Блоки газосиликатные

В даний час газосилікатні блоки користуються підвищеним попитом у російського споживача, що можна пояснити наступними їх перевагами:

 • низький рівень теплопровідності;
 • порівняно невелику питому вагу;
 • простота установки і обробки;
 • можливість обходитися без додаткових матеріалів, які застосовуються зазвичай при обробці стін.

При використанні цього будівельного матеріалу шар штукатурки ви можете наносити прямо на поверхню блоку, без будь-якої допоміжної її обробки як зовні, так і всередині будівлі.


Инструмент для укладки блоков

Для успішного проведення робіт по укладанні блоків вам обов'язково знадобляться наступні інструменти:

 • шпатель-кельму з невеликими зубцями;
 • молоток гумовий;
 • дриль з насадкою для підготовки клейового складу;
 • пила для розпилювання блоків;
 • будівельний рівень.

Розмітка траси укладання


Разметка трассы укладки

В ході підготовчих заходів проводиться розмітка траси укладання майбутніх стін і перегородок. Для цього вам слід перенести на будмайданчик контури споруди і позначити місце розташування її чотирьох кутів. При цьому не завадить ще раз перевірити точність розмітки шляхом вимірювання діагоналей отриманого підстави.

Зверніть увагу! При виконанні розмітки необхідно пам'ятати про те, що блоки, що входять до складу фундаментного підстави (цоколя), повинні виступати назовні приблизно на 5 див.

Дорожня нитка, натягиваемая між кутовими блоками, повинна бути достатньо міцною і чітко помітною візуально. В якості додаткових розмічальних пристосувань можуть використовуватися невеликі дерев'яні бруски з цвяхами, частково заглиблені в землю. Остаточне вирівнювання кутових заготовок повинно проводитися за допомогою цих брусків, що дозволить вам коректувати положення блоків щодо розмічувальної нитки.

Укладання блоків


Укладка блоков

Перед тим, як класти силікатні блоки не забудьте про гідроізоляції, яка проводиться шляхом розміщення під першим рядом кладки спеціального армованого руберойду, згорнутого в два шари. Відразу слідом за цим ви можете переходити до безпосереднього укладання матеріалу, вироблюваної з урахуванням наступних вимог:

 • Приступати до зведення суцільної стіни слід лише після того, як ви встановили кутові блоки і натягли між ними шовкову контрольну нитка.
 • Використовується для укладання розчин повинен мати певну консистенцію (по можливості бути «сухим»). Пов'язано це з тим, що рідка бетонна суміш, швидше за все, просто видавиться під вагою монтованої блоку, що не дозволить вам вирівняти його положення.


Укдадка газосиликатных блоков

 • Наносити розчин слід двома рівними борозенками висотою не більше 5 см, що розташовуються по краях площині укладання.
 • Положення блоку по горизонталі коригується легким постукуванням за нього гумовим молотком.
 • Між собою (по вертикальних швах) блоки слід кріпити за допомогою спеціального клейового розчину, який наноситься на їх ребра безпосередньо перед укладанням на розчин.
 • Для нарізування блочних заготовок необхідного розміру краще використовувати ножівку, призначену спеціально для пористих матеріалів і оснащену побідитовими насадками.


Пила для распилки блоков

 • Правильність укладання блочних заготовок (горизонтальність площині монтажу) перевіряється будівельним рівнем в декількох точках стіни; в той час як вирівнювання її у вертикальній площині проводиться з натягнутої нитки. Клей також наноситься двома борозенками по краях суміжних блочних площин за допомогою спеціального зубчатого шпателя.

Рекомендації фахівців


Советы специалистов

Безпосередньо перед укладанням блоків на розчин їх склеювані ділянки рекомендується змочувати водою, що виключає можливість швидкого висихання нанесеного на них клейового складу. З метою прискорення робіт кладок одночасно з горизонтальним вирівнюванням здійснюється стикування встановлюється блоку з раніше покладеної блокової заготівлею шляхом нанесення легких ударів по його торця гумовим молотком.


Ход работы по укладке блоков

У процесі укладання сусідніх рядів обов'язково слід використовувати так звану «перев'язку» блоків, що забезпечує зсув між ними у суміжних рядах близько 15-20 див. Крім того, така перев'язка повинна дотримуватися і на ділянках стикування блочних монолітів з елементами несучих конструкцій (віконними і дверними перемичками, наприклад).

Відео

Краще розібратися в процесі укладання газосилікатних блоків допоможе даний відеоматеріал.