Як фарбувати стелю фарбопультом


Как покрасить потолок краскопультом

Техніка фарбування стель з використанням фарбопульта помітно відрізняється від інших відомих способів нанесення покриттів (пензлем або валиком, наприклад). В цьому випадку для отримання якісного покриття необхідно спочатку розібратися з тим, як фарбувати стелю фарбопультом. І дійсно, для тих, хто жодного разу не працював з таким пристосуванням, знайомство з основами його застосування може виявитися дуже корисним.

Переваги застосування фарбопульта


Преимущества работы краскопультом

Використання фарбопульта дозволить вам отримати ідеальне покриття і досить швидко впоратися з усіма оздоблювальними процедурами. Переваги його застосування полягають у наступному:

  • фарбувальний склад розпорошується дуже тонким шаром і «лягає» на поверхню більш рівномірно, ніж при фарбуванні валиком, наприклад;
  • застосування розпилювача дозволяє офарблювати важкодоступні місця;
  • завдяки формуванню тонкого шару покриття вдається скоротити витрату фарбувального матеріалу.

Крім того, після фарбування фарбопультом не виникає розлучень, які трапляються при використанні звичайного валика.

Типи краскопультів


Типы краскопультов

Всі відомі модифікації краскопультів можуть відрізнятися як по вигляду, так і за принципом своєї дії. Вони поділяються на:

  • розпилювач пневматичної дії;
  • електричні пристрої;
  • ручні пульверизатори.

Пневматичні зразки краскопультів цього класу фарбують поверхні з високою ефективністю і підвищеною продуктивністю і використовуються, як правило, на виробництві. У побуті ж в основному застосовуються ручні і електричні пристрої розпилювання. До другого типу пристроїв можна віднести конструкцію, що складається з звичайного пилососа, на який встановлюється кришка з розпилювачем та пластмасова ємність під фарбу (в якості такої ємності може використовуватися і звичайна скляна банка). Подібне пристосування буде розглянуто в нашій статті.

До речі, міні-фарбопульт для вирішення дрібних завдань можна зробити своїми руками.

Підготовка до роботи


Подготовка к работе

Перш ніж почати фарбувати фарбопультом стелю, необхідно виконати всі вимоги техніки безпеки, передбачені для роботи з подібними механізмами.

Зверніть увагу! Найдрібніші частинки фарби в процесі свого розпилення заповнюють все довколишнє повітряний простір і здатні проникнути в очі, так і в легені. Саме з цієї причини працювати з фарбопультом допускається тільки в респіраторі чи в марлевій пов'язці. Крім того, необхідно використовувати окуляри, здатні захистити очі від фарби.

Перед початком робіт всі меблі повинна бути винесена з приміщення або надійно захищена поліетиленовою плівкою.

Фарбувальний склад готується згідно з доданою до нього інструкцією виробника з додержанням усіх вказаних пропорцій. Оптимальна консистенція барвника повинна визначатися кожним виконавцем самостійно після кількох пробних розпилень. Після того як необхідна консистенція знайдена, обов'язково профільтруйте готову суміш, позбувшись від мікрочастинок, здатних блокувати канали розпилювача або залишити на поверхні небажані розлучення.

Процедура фарбування


Ход работы

Перед тим, як почати фарбувати стелю фарбопультом, слід випробувати роботу інструменту на будь-допоміжної поверхні (аркуші оргскла, наприклад).

Робиться це з тієї причини, що при першому пуску механізму розпилювач зазвичай викидає велика кількість фарби.

Зверніть увагу! Направляти сопло в робочу зону допускається лише після того, як викид барвника нормалізується.

Фарбування здійснюється плавними послідовними переміщеннями сопла розпилювача уздовж всієї поверхні. При цьому повторне розпилення барвника проводиться після повного висихання вже нанесеного шару. Чергуються фарбувальні шари повинні наноситися за перехресною схемою. Професіонали вважають, що для якісного фарбування стелі досить 3-4-х шарів.

Зверніть увагу! Не можна розташовувати пульверизатор дуже близько до поверхні обробки (оптимальною вважається дистанція близько 30-45 див.). При цьому на забарвлення метрового відрізка поверхні стелі зазвичай витрачається не більше 5-ти секунд.

Якщо в процесі роботи на поверхні стелі відбувається каплеобразование - це є ознакою того, що швидкість переміщення фарбопульта мала. У цьому випадку краплі фарби необхідно акуратно видалити за допомогою м'якої губки, а потім продовжити роботу з розпилювачем з більш високою швидкістю. Видаляти надлишки вже підсохлій фарби з подальшим підфарбовуванням вкрай небажано. Найкраще дочекатися повного просихання проблемної ділянки і зашліфувати напливи мікронною шкуркою.

Відео

У цьому невеликому ролику показана робота фарбопульта.