Як фарбувати стелю валиком


Как красить потолок валиком

Обробці стелі в сучасній квартирі традиційно приділяється особлива увага, оскільки цей елемент дизайну житлових приміщень у першу чергу звертає на себе увагу відвідувача. Саме цим викликано наше бажання розповісти вам про те, як фарбувати стелю валиком з метою отримання рівної поверхні.

Особливості фарбувальних процедур


Особенности покрасочных процедур

Найбільш часто валик використовується при оздоблювальних роботах, пов'язаних з фарбуванням або побілкою стельових поверхонь. Відносна дешевизна і простота цього методу фарбування робить його доступним для будь-якого охочого. Одночасно з цим, не слід забувати про те, що техніка роботи з валиком має свої особливості:

  1. Найважливішою умовою допустимості використання валика є якість оброблюваної поверхні, яка повинна бути добре підготовлена. При цьому вважається неприпустимим наявність на ній яких-небудь тріщин, вибоїн і інших нерівностей.
  2. Крім цього, фарбування стелі пов'язана з підвищеним забрудненням приміщення і викликаної цим необхідністю дотримуватися певну послідовність проведення робіт. Саме тому фарбування стелі повинна проводитися в приміщенні ще до опорядження стін та підлоги.
  3. Перед фарбуванням стелі рекомендується вкрити меблі та інші предмети обстановки захисною плівкою або видалити їх з приміщення зовсім.

Підготовчі операції

Якісна фарбування валиком можлива лише в тому випадку, якщо поверхня стелі належним чином підготовлена, а саме:

  • видалено старе покриття (змита білення і фарба);
  • закладені всі нерівності і тріщини в штукатурці;
  • поверхня оброблена грунтовкою.

І лише після того, як грунтовка висохне, ви можете приступати до основних робіт.


Выбор валика для покраски потолка

В першу чергу необхідно підготувати фарбувальний матеріал і визначитися з тим, який валик краще всього підійде для фарбування стелі. Справа в тому, що використовуваний інструмент розрізняється не тільки розмірами фарбувальної частини, але і завдовжки нанесеного на неї ворсу.

Зверніть увагу! Для фарбування стелі вам слід вибрати валик з ворсом середньої довжини, вбирним кількість фарби, необхідної для закриття 1 кв. метра площі.

Крім того, вам знадобиться валик меншого розміру, телескопічна ручка, кюветка і кисть (для підфарбовування у важкодоступних місцях).

Основні операції


Основные операции

Фарбувальні роботи слід починати з близького до вікна кута, після чого можна буде поступово зміщуватися углиб кімнати. Для обробки таких кутів краще всього скористатися маленьким валиком з довгим ворсом, а в кутах рекомендується використовувати пензлик. В процесі робіт валик опускається в ємність з фарбою, а потім прокочується вздовж по кюветке. По ділянці стельового периметра валик прокочується з невеликим тиском на робочу частину зліва направо; при цьому не слід поспішати і намагатися обробити весь периметр за один захід.

Центральна частина стелі обробляється валиком з ворсом середньої довжини; при цьому весь стеля подумки ділиться на уявні квадрати, які буду закрашиваться в певній послідовності.


Схема покраски потолка

При роботі з валиком у першу чергу наносять поперечні смуги, рівномірно закривають обраний ділянку поверхні. Потім ту ділянку ще раз прокочується валиком по напрямку вздовж кімнати, що виключає виникнення помітних на око непрокрасов. Щоб уникнути утворення патьоків не слід сильно натискати на валик; при цьому барвник повинен наноситися рівномірним тонким шаром.

Зверніть увагу! Поверхня стелі зазвичай обробляється двома або трьома шарами фарби, причому кожен наступний шар можна наносити після висихання попереднього.

Поради фахівця


Советы специалистов

На закінчення хотілося б відзначити, що перед тим, як пофарбувати стелю валиком, вам буде корисно ознайомитися з наступними особливостями фарбувальних процедур, отмечаемыми професійними майстрами:

  1. Час фарбування обмежена - бажано укластися в півгодини, за які можна буде обробити стелю у великій кімнаті, наприклад.
  2. За один прохід слід наносити тільки один фарбувальний шар без перекриття ділянок вже пофарбованої поверхні. У разі «наползания» валика на зафарбовану частину стелі утворюється другий шар фарбування, що приводить до появи нерівностей.
  3. Забарвлені ділянки стельової поверхні слід оцінювати під різними кутами зору, що дозволить вам швидко виявити непрофарбовані ділянки і уникнути прояву ефекту плямистості. При виявленні плям потрібно дочекатися, коли цей шар висохне і фарбувати проблемну ділянку ще раз.
  4. Для отримання ідеального покриття при роботі з валиком останній повинен просочуватися фарбою по можливості рівномірно. Цього можна досягти за рахунок використання спеціальної кюветки для тестового прокатування валика.

Відео

Пропонуємо вашій увазі відеоролик, який розповість про правила фарбування стелі валиком.