Як кріпити добір до коробці


Как крепить добор к коробке

Сучасні методи обробки приміщень націлені на простоту і технологічність, на збільшення швидкості виконання робіт і створення привабливого зовнішнього вигляду всіх елементів приміщення. Практично жодне приміщення не обходиться без дверей, виконують дві основні функції: поділ різних зон квартири між собою за функціональним призначенням та участь у створенні індивідуального інтер'єру кожної кімнати. Але при покупці нової красивої міжкімнатних дверей, ідеально відповідає вашим планам по обробці квартири, часто виникає проблема - невідповідність товщини дверної коробки товщині отвору в стіні.


Установка добора

Більшість стін мають товщину значно більше, ніж у дверної коробки (зазвичай вона становить 80 мм). Раніше подібні проблеми вирішувалися шляхом штукатурення, що залишилася, (не перекритої коробкою) частини стіни з подальшим шпатлюванням, фарбуванням або обклеюванням шпалерами. Даний спосіб забирав багато сил, часу і коштів. Використання доборів є більш раціональним способом вирішення проблеми. Перш ніж розібратися, як кріпити добір до коробки, розглянемо переваги даного способу.

Переваги використання доборів


Дверь с добором

  • Відмова від «мокрих» оздоблювальних процесів, які несприятливо впливають на деревину дверей.
  • Простота і висока швидкість монтажу дверного блоку спільно з доборами.
  • Тривалий термін служби без необхідності виконання проміжних ремонтних робіт.
  • Створення цілісності дверної конструкції і надання їй презентабельного вигляду.

Особливості вибору


Особенности выбора добора

Добори бажано вибирати одночасно з купівлею дверей. Це дасть вам можливість переконатися в точності відповідності колірної гами та фактури поверхні дверної коробки і доборів. Тільки в цьому випадку ви отримаєте гармонійно оформлений дверний отвір, що має закінчений вигляд.

Зверніть увагу! Для спрощення монтажу добору до дверної коробки бажано, щоб у ній був передбачений виробником спеціальний паз необхідної ширини. Це дозволить отримати між коробкою і доплатою щільне з'єднання без використання додаткових кріплень, клинів та підпірок.

Для розрахунку ширини добору потрібно заміряти ширину стіни і відняти від неї ширину дверної коробки, потім до результату додати глибину паза. Товщина стіни не завжди однакова по всьому периметру, тому заміри необхідно виконати мінімум в 4-х точках і товщину добору вибрати згідно максимального виміру.

Розглянемо докладніше, як кріпити добори на двері, щоб створити цілісну естетичну конструкцію.

Порядок монтажу


Крепим добор к коробке

Кріпити добори можна перед монтажем дверної коробки або, якщо вам виявиться більш зручним, то й після її монтажу. Найбільш часто добори кріплять з боку протилежній стороні монтажу петель. Це дозволяє дверному полотну спокійно розкриватися на максимальний кут, не впираючись в добір. Якщо не потрібно повного розкриття двері, то можна відійти від цього правила.

Монтаж «в паз»

Насамперед необхідно виміряти в декількох місцях відстань від встановленої дверної коробки до площини стіни по периметру кріплення доборів і додати до нього глибину паза. Далі слід розмітити необхідну ширину і відпиляти добір. Якщо ширина стіни має перепади, то зменшити зазори між стіною і наличниками можна шляхом використання матеріалів зі спеціальною телескопічною системою кріплення.


Схема крепления добора

Монтаж слід починати з вертикальних частин, на які щільно укладається верхня горизонтальна частина.

Зверніть увагу! При великих зазорах між стінами і доплатою (більш 3-х см) необхідно виконати поетапне запенивание. Це дозволить уникнути деформації добору.

Використання тимчасових фіксуючих дерев'яних брусків або рейок гарантовано не допустить деформації доборів в процесі запінення. Після затвердіння піни (через 24 години) необхідно зрізати виступаючі частини, зашпаклювати торці разом зі стіною і обклеїти шпалерами. Установка наличника проводиться після завершення обробки стін.

Монтаж «в чверть»

Коли в дверній коробці «вибрана чверть» можна використовувати кілька способів кріплення доборів:

Перший спосіб. Для виключення зазорів з лицьового боку, проводиться розклинювання добору до коробки із зворотного боку.

Другий спосіб. Він зводиться до формування своєрідного паза з допомогою однієї суцільної планки або декількох невеликих планок на кожній стійці короби шляхом їх закріплення.


Крепление добора в схеме

Якщо у дверної коробки відсутні пази або чверті, то необхідно вирізати паз электрофрезером, причому це можна виконати безпосередньо на місці монтажу.

Далі добори запениваются аналогічно вищеописаному способу.

Якщо вам вдасться вибрати добори ідеально підходять до вашої двері і обережно їх встановити, то в результаті ви досить швидко і легко отримаєте чудово змонтовану двері, гармонійно вписану в загальний інтер'єр приміщення.

Відео

В даному ролику показаний процес встановлення доборів.