Як кріпити натяжна стеля


Как крепить натяжной потолок

У середині XX століття В Швейцарії був винайдений досить незвичайний вид стельового покриття, званий сьогодні натяжним полотком. У нас в країні такі стелі вважаються французькими мабуть тому, що Франція є наикрупнейшим їх виробником.

Не можна не відзначити пишність, красу, естетичність, а так само різноманіття відтінків і фактур даного покриття. Натяжні стелі володіють здатністю візуально впливати на геометрію і розміри приміщення. Прикрасити стелі своєї квартири таким чином мріють багато господарі, приступають до ремонту, і це цілком під силу зробити самому. Головне зрозуміти, як кріпити натяжна стеля, і що ж собою являє даний матеріал.

Натяжна стеля - закріплене в профілі полотно з полівінілхлориду або тканина трикотажного переплетення, виготовлена на основі поліестера.

Плюси натяжних стель


Плюсы натяжных потолков

Крім естетичної привабливості, натяжні стелі володіють значними перевагами. Пропонуємо оцінити ці переваги на прикладі порівняння з підвісними стелями:

 • При монтажі підвісних стель проводиться цілий ряд робіт з усунення різних дефектів:
 1. скрупульозний монтаж плит за рівнем;
 2. забивання тріщин, швів;
 3. шпаклівка місць кріплень.

Незважаючи на таку непросту попередню підготовку підстави, вкрай складно буде отримати в результаті бездоганно рівну стельову поверхню. А ось натяжні стелі дійсно дають прекрасну можливість отримати рівну поверхню.

 • Кріплення стельового полотна - менш клопітна справа, на відміну від підвісної стелі. Нагадаємо, що при монтажі підвісної стелі доводиться:
 1. звільняти приміщення від меблів;
 2. витрачати багато часу на нарізку, виконання вигинів гіпсокартону, а також подальшу шпаклювання та фарбування;
 3. мити приміщення, прибирати достаток пилу і сміття, що нагромадилося;

Для кріплення натяжної стелі досить буде розігріти приміщення, акуратно розтягнути і потім закріпити полотно. Черговим плюсом натяжних стель є гарантований, тривалий термін служби (близько 10 років).

 • Вологостійкість - ще одна перевага. Натяжній стелі абсолютно не страшна волога. Якщо раптом відбудеться затоплення сусідами, які проживають зверху, натяжна стеля лише прогнеться під вагою води, але при цьому не порветься. Після того, як ви выкачаете воду, ваша натяжна стеля прийме своє початкове положення.
 • Міцність - черговий плюс в скарбничці натяжних стель (100 кг на 1 м2).
 • Пожежна безпека.
 • Відмінно підходять для приміщень з невисокими стелями (забирають до п'яти сантиметрів висоти приміщення).

Мінуси натяжних стель

 1. Досить легко наносяться ушкодження будь-яким гострим предметом.
 2. Дорожнеча (ціна за 1 м2 - від 200 рублів).
 3. Процес монтажу насправді не так простий, як здається.
 4. Необхідно спеціальне обладнання.
 5. Не можна вбудовувати світильники більше 50 Вт, оскільки вони будуть гріти полотно, і з-за цього воно втратить свою пружність.

Монтаж стелі


Монтаж натяжного потолка

Розглянемо варіант проведення монтажу стелі кімнати, не має виступів і стельових комунікацій. Кріпитися плівка буде за допомогою спеціального профілю-багета.

 • На першому етапі, озброївшись гидроуровнем, вам необхідно визначити нижній кут кімнати, потім виконати відступ від нього в два сантиметри і нанести відмітку (ці сантиметри знадобляться для кріплення профілю). Точно так слід виміряти і нанести нульовий рівень по всіх стінах приміщення (по периметру).
 • Далі потрібно виконати вимір кутів кімнати, що важливо для виконання чіткої стикування частин профілю у кутах. Для цієї мети використовується спеціальний розкладний транспортир.
 • На третьому етапі потрібно підготувати профільну рейку. У разі, коли рейка виявиться довше ширини кімнати, краю рейки необхідно запив під кутом, рівним половині кута приміщення (виміряти можна розкладним транспортиром). Якщо ж рейка виявиться коротше ширини кімнати, то слід один кут запив під кутом 45°, а інший - під кутом 90°, щоб досягти чіткого примикання частин профілю. Потім береться відсутній фрагмент профілю і запиливается аналогічним чином, але скіс тепер робиться для протилежного кута. Напиленные відрізки профілю проклеюються клеєм.


Профильная рейка

 • Підготовлений профіль необхідно закріпити на стіні за допомогою дюбелів за заздалегідь розміченому вами рівня (також можна використовувати саморізи).
 • Для цього включається теплова пушка (тепловентилятор) і ремонтоване приміщення прогрівається до температури 40°.


Тепловая пушка для разогрева помещений

 • Далі потрібно розмотати плівку, нагріти її приблизно до 60°, намагаючись не підносити близько до теплової гармати.
 • Підготувавши плівку, можна приступати до процесу її натягування.
 • Починати кріпити полотно потрібно з базового кута (відмітка нанесена на плівці). Після закріплення базового кута, полотно кріпиться в протилежному куті (по діагоналі).


Крепление полотна

 • Після закріплення усіх кутів, потрібно закріпити бокові сторони полотна (від кутів до центру).

Ми розглянули процес кріплення натяжних стель на основі плівки. Монтаж тканинних стель слід виконувати, починаючи з бічних сторін, з подальшим кріпленням полотна в кутах приміщення.

Відео

Пропонуємо вашій увазі відеоматеріал про кріплення натяжної стелі.