Як кріпити пластикові панелі до стелі


Как крепить пластиковые панили к потолку

В останні роки вироби з пластику все частіше використовуються для оздоблення інтер'єрів приміщень, що викликає бажання багатьох користувачів ознайомитися з тим, як кріпити пластикові панелі до стелі. Постійно зростаюча популярність аналізованого нами матеріалу пояснюється такими його перевагами:

  • легкість монтажу панелей;
  • привабливе співвідношення «якість-ціна»;
  • великий вибір колірних рішень;
  • екологічність і стійкість до займання;
  • практичність;
  • тривалі терміни експлуатації.

Дана стаття присвячена дослідженню питання про те, як можна встановити пластикові панелі своїми силами.

Облаштування каркаса і вибір способу монтажу панелей


Обустройство каркаса под панели

За аналогією з відомими стельовими покриттями монтаж пластикових панелей передбачає обов'язкову підготовку каркаса під них. Такий каркас може бути виготовлений одним з наступних способів: з дерев'яних брусків або металевих направляючих.

Зверніть увагу! Дерев'яну обрешітку рекомендується використовувати у сухих і провітрюваних приміщеннях, але навіть в цих умовах її елементи обов'язково обробляються антисептиком.

Установка дерев'яної обрешітки виробляється за класичною схемою, добре відомої всім будівельникам. Спочатку знаходиться найнижча кутова точка стелі, від рівня якої вздовж периметра приміщення монтується каркас, задає площину майбутньої обробки. Потім цей каркас доповнюється поперечними або поздовжніми дерев'яними брусками, закріпленими на стельової поверхні і використовуваними для монтажу панелей.


Обрешетка из дерева

Після цього вам потрібно буде визначитися з порядком розташування пластикових панелей на стелі. Найчастіше вони укладаються в наступних напрямках:

  • уздовж приміщення;
  • поперек стелі;
  • по діагональних напрямках.
Зверніть увагу! Посилаючись на рекомендації фахівців, ми радимо вибрати спосіб укладання панелей уздовж стелі, що дозволить приховати стики в пластиці, добре розрізняються при денному освітленні.

Що стосується діагональної укладання, то цей метод вважається дуже витратним (з великою кількістю невиробничих відходів).

Порядок монтажу пластикових панелей у напрямку вздовж кімнати припускає закріплення всередині каркаса поперечних брусків, що укладаються з кроком 30-40 см. При цьому ще до початку робіт необхідно зробити розмітку місць кріплення брусків, а в процесі монтажу - постійно регулювати їх положення (підкладанням дерев'яних трісок, наприклад). Для полегшення укладання панелей можна використовувати мотузку, яка натягується між крайніми каркасними брусками.

Монтаж пластикових панелей

Після того, як лати приготована, ви можете переходити до установки самих панелей, які кріпляться до каркаса спеціальними цвяхами. Крім того, ви можете використовувати спеціальні скоби з металу, для монтажу яких вам буде потрібно будівельний степлер.

Перед тим, як кріпити пластикові панелі до стелі, вам слід згадати про вже відомому принципі складання конструкцій подібного типу (за схемою «паз-шип»). Нагадаємо, що згідно з цим принципом кожна наступна панель фіксується з допомогою шипа в пазу попередньої, вже покладеної заготовки. Відразу слідом за цим монтажна полку зафіксованої панелі кріпиться до решетування з використанням того або іншого виду кріпильних елементів.


Пластиковые панели на потолке

При монтажі панелей необхідно періодично перевіряти вмонтовувану поверхню на предмет відсутності будь-яких перекосів і зсувів.

Зверніть увагу! Будь-яка непомітна на перший погляд нерівність однієї з панелей може призвести у підсумку до утворення досить значного проміжку. Виправити таке становище вам вдасться лише шляхом повної розборки вже готової конструкції і повторної її складання.

Ось чому продовжувати укладання всіх наступних елементів стелі слід лише після того, як ви переконалися в тому, що стартова панель розташована правильно. В кінці складальної площині монтується так званий фінішний куточок, призначений для фіксації крайньої панелі.

На завершальному етапі робіт по всьому периметру приміщення, що відбувається встановлюються стельові плінтуси, дозволяють приховати утворилися при укладанні зазори. Завдяки такій обробці ваш стеля, та й все приміщення в цілому набуває цілком закінчений привабливий вигляд.


Плинтус пластиковый

При уявній простоті описаних вище процедур їх реалізація потребує підвищеної концентрації уваги і акуратності на всіх стадіях проведених робіт. При цьому найбільш відповідальними вважаються операції з влаштування каркаса (обрешітки), від правильності підготовки якого буде залежати якість монтажу всієї стелі.

Відео

Пропонуємо вашій увазі відеоролик, в якому крок за кроком показаний процес кріплення пластикових панелей на стелю.