Як монтувати підвісна стеля Армстронг


Как монтировать потолок Армстронг

За останні десятиліття підвісні стельові системи стали для багатьох з нас вже звичним елементом інтер'єру приміщень різних категорій.

Найбільш відомим пересічному користувачеві видом підвісних стель є сьогодні збірна система Армстронг, відмітними ознаками якої є:

  • легкість і універсальність конструкції;
  • прекрасний (що став майже класичним) дизайн, добре вписується в інтер'єри сучасних будівель;
  • великий вибір уніфікованих аксесуарів;
  • відносно невисока вартість.

В даній статті нами буде розглянуто питання про те, як монтується підвісна стеля Армстронг.

Опис стель Армстронг


Устройство системы Армстронг

Стеля Армстронг чисто зовні являє собою набір легких касетних осередків, що закриваються панелями з мінеральних волокон і мають товщину порядка20 мм. Такі касети кріпляться на спеціальних металевих напрямних, утримуваних на основному стелі за допомогою особливої підвісної системи. Армстронг прийнято відносити до конструкцій відкритого профілю, тобто до таким фальшпотолкам, підвісна система яких є частиною дизайну всієї споруди в цілому.


Подвесная конструкция Армстронг

Стелі цього типу спроектовані настільки вдало, що можуть встановлюватися в приміщеннях практично будь-якої конфігурації і на довільній відстані від основного стельового перекриття. Така особливість систем Армстронг дозволяє приховувати за їх облицюванням будь-які комунікації (вентиляційні канали, кабелі, елементи систем кондиціонування тощо) і навіть розміщувати деякі з них безпосередньо на підвісах. Після установки системи зберігається можливість швидкого і легкого доступу до отгороженному панелями простору і до зрити під ними комунікацій.

Монтаж конструкції

Монтаж конструкции

До операцій з монтажу системи рекомендується приступати лише після того, як прокладені всі основні комунікації (згідно з робочим проектом); прокладати останні по закінченні стельових робіт в принципі допускається, але робити це не зовсім зручно.

При виборі модифікації стельової системи зазвичай виходять з того, яку вагу вбудованого обладнання повинна витримувати обрана вами підвісна конструкція. Базові конструкції розраховані на граничну розподілене навантаження близько 5 - 6,5 кг/м. кв., але окремі зразки промислових систем можуть мати інші значення цього параметра.


Монтаж панелей потолка

Роботи починаються з розмітки горизонталі площини монтованої фальшпотолка. З цією метою на певній відстані від стельового перекриття робиться відмітка, яка враховує можливість приховування під майбутнім стелею вже прокладених комунікацій і конструктивних нерівностей самого перекриття. Потім ця позначка проектується будь-яким з відомих вам способів (за допомогою ватерпаса», наприклад) на інші ділянки стін і оформляється у вигляді прямої лінії, яка задасть нам рівень базової горизонталі фальшпотолка.

По завершенні розмітки можна починати складання самої системи, яка проводиться в такій послідовності:

Разметка потолка

Роботи починаються з закріплення на стінах приміщення (уздовж отриманої раніше горизонталі) спеціального L - профілю. Для отримання потрібних відрізків профілю найпростіше скористатися ножівкою, а для вирівнювання кутових з'єднань - застосувати спеціальний інструмент. Профіль кріпиться таким чином, щоб горизонтальна полку із забарвленою стороною була звернена вниз.

Потім можна переходити до монтажу комплекту направляючих профілів, виконаних у вигляді переверненої літери «Т» і відрізняються по довжині. Довгі профілі оснащуються невеликими прорізами, а короткі мають з обох сторін спеціальні виступи, які при монтажі входять у прорізи довгих елементів. В результаті їх складання ми отримаємо сітку з розмірами осередку обраної вами конфігурації (600х600 мм, наприклад). Така решітка згодом заповнюється панелями і різними аксесуарами, що укладаються в утворилися осередки.

Підвіска направляючих здійснюється зазвичай з використанням входять в комплект елементів, в якості яких застосовуються тонкі металеві спиці зі спеціальним чином оформленими кінцями. При використанні в якості підвісу дроту для надійності її роботи під навантаженням слід робити не менше 3-х петель в точках кріплення її до стельового кріплення і профілю. В якості елементів кріплення до стельового перекриття рекомендується використовувати спеціальні шурупи з колечком або крюком.


Крепление панелей в решетчатый каркас

На завершення вирішення питання про те, як монтувати підвісна стеля Армстронг зазначимо, що наважку краще всього починати з довгих напрямних, сочленяя їх послідовно з короткими елементами. Горизонтальне вирівнювання всієї отриманої гратки системи проводиться за допомогою рівня (шляхом зміни довжини використовуються в системі підвісів).