Як наносити монтажну піну

17.01.2021
2 405
Admin

Как наносить монтажную пену

  1. Використовувані пристосування
  2. Робота з монтажною піною і пістолетом
  3. Як наносити монтажну піну на гіпсокартон
  4. Відео

Вибираючи, як наносити монтажну піну, перш за все необхідно пам'ятати, що її можливості не безмежні. Звичайно, в принципі її можна вважати непоганим тепло - і звукоізоляційним матеріалом, проте вона вбирає воду і руйнується під впливом сонячних променів (саме тому її доведеться захищати зовні шаром штукатурки або фарби). Значно збільшуючись в розмірі при використанні і застигаючи через певний проміжок часу, монтажна піна все ж не має первісної жорсткістю і міцністю (іншими словами, не маючи опори двох сторін, незастывшая піна просто сповзе вниз під дією сили тяжіння).

Про монтажній піні детальніше розповість цей сюжет.

Використовувані пристосування

Адаптеры для нанесения пены

Якщо ви не працюєте з монтажною піною постійно, використовуйте для її нанесення додається до кожного балончика (їх ще називають «напівпрофесійної монтажною піною») пластмасову трубочку зі спеціальним важелем (адаптер). Це пристосування вважається одноразовим, хоча при бажанні після роботи його можна промити спеціальним миючим засобом або ацетоном, щоб очистити від залишилася в ній монтажної піни.

Робити це слід тільки в тому випадку, якщо ви не витратили повністю всю піну в балоні.

Таке пристосування досить зручно при невеликих обсягах робіт для закладення не надто глибоких стиків між конструкціями, так як наносити монтажну піну ви зможете тільки на відстань, рівну довжині трубочки.

Пистолет для монтажной пены

Більш зручним (але й більш дорогим) пристосуванням вважається спеціальний монтажний пістолет. Зазвичай його використовують професійні будівельники, що працюють з монтажною піною постійно, так як за ним потрібен спеціальний догляд. Правда, і працювати їм кілька зручніше, ніж у вищеописаному випадку.

Робота з монтажною піною і пістолетом

Работа с пистолетом

  • Перш ніж приступити до нанесення монтажної піни, подбайте про власну безпеку (тобто про власне здоров'я, адже речовини, з яких зроблена піна, не вважаються безпечними для людини, поки вона повністю не застигне) - надіньте рукавички.
  • Потім обробіть пістолет автомобільної силіконовою змазкою (розпиліть її на пістолет з балончика).

Работа с монтажной пеной и пистолетом

  • Вставте балончик з монтажною піною на пістолет і щільно закрутіть. При роботі балончик з піною повинен розташовуватися «догори ногами».
  • Нанесіть за допомогою пістолета монтажну піну на потрібне місце.
  • По закінченні роботи зніміть з пістолета балончик з монтажною піною, а потім промийте його спеціальним очисником (балончик з очищувачем треба вставити в пістолет за аналогією з балончиком монтажної піни).
  • Якщо ви не витратили всю піну з балончика, його клапан також потрібно промити миючим засобом.

Про те, як очистити пістолет, ви можете дізнатися з цього відео.

Як наносити монтажну піну на гіпсокартон

Нанесение пены на гипсокартон

Ще одне застосування монтажної піни (яка, до речі, володіє хорошими властивостями, що клеять) - це закріплення з її допомогою листів гіпсокартону (або іншого подібного матеріалу, наприклад, OSB або ДСП). Наносити її слід смужками через невеликі проміжки.

Відразу ж вирівнюйте лист гіпсокартону вертикально, так як після затвердіння зробити це буде просто неможливо.

Ця технологія приклеювання матеріалу на монтажну піну може стати в нагоді вам при влаштуванні укосів (як віконних, так і дверних), а також при вирівнюванні невеликих ніш. При великих площах робіт використовувати піну стає фінансово невигідно через її вартості (вона дорожче спеціального клею).

Відео

Правила роботи з монтажною піною ви дізнаєтеся з цього відеосюжету.

Читайте також

Вам також може бути цікаво