Як нарізати різьбу на трубі

17.01.2021
2 148
Admin

Как нарезать резьбу на трубе

 1. Необхідний набір інструментів
 2. Підготовчий процес
 3. Технологічний процес
 4. Відео

Навіщо потрібно нарізати різьбу на трубу? Це питання зараз не настільки актуальний, як раніше з-за того, що з'явилося багато пластикових трубопроводів, зібраних за допомогою пайки. Тим не менш від різьбових з'єднань в нашому житті багато що залежить, так як ще досить багато трубопроводів збирається зі сталевих труб. Наприклад, водопровід. Кожен сприймає його як обов'язкову і невід'ємну частину комфортного життя. А як він влаштований, мало хто замислювався. А водопровід складається з труб, засувок, вентилів, кранів та інших деталей, що збираються за допомогою різьбових з'єднань.

Соединение труб

І практично всі вони з'єднуються між собою різьбовими з'єднаннями. Коли потрібно поміняти зношену деталь, її достатньо просто відкрутити і поставити на її місце нову. Для того щоб цей процес був простий і займав мінімум часу, і існує різьблення.

Необхідний набір інструментів

Але бувають такі випадки, коли необхідно самостійно провести заміну потрібної деталі, наприклад труби, а ось різьблення на ній не виявилося. Значить, будемо її нарізати. У найкращому розкладі різьблення краще нарізати на токарному верстаті. Але, швидше за все, не у кожного вдома або в сараї коштує таке обладнання. Відповідно, доведеться нарізати різьбу вручну.

Для цього нам знадобляться:

 • болгарка з відрізним диском по металу або ножівка по металу;
 • окуляри для захисту очей;
 • напилок;
 • плашкодержатель;
 • набір плашок (у нього вже повинні входити чистові і чорнові плашки);

Инструмент для нарезки резьбы

 • машинне масло;
 • розвідний ключ;
 • лещата;
 • рулетка, олівець і штангенциркуль.

Ось такий набір інструменту буде необхідний нам для того, що ми могли нарізати різьбу на трубу. Всі ці інструменти легко знайти в будь-якому господарському або будівельному магазині.

Підготовчий процес

Перед тим як нарізати різьбу, необхідно відрізати трубу потрібної довжини. Рулеткою потрібно відміряти точну відстань і зробити позначку олівцем. Потім по цій позначці необхідно відрізати трубу. Для цього потрібно затиснути її в лещата, випустивши край на відстань 5 - 7 см (від краю лещат до олівцевої позначки).

Ножевка по металлу

Потім слід відпиляти трубу по позначці, зробленої олівцем. У цьому допоможе болгарка або ножівка по металу.

Якщо відрізати трубу за допомогою болгарки, то обов'язково треба надіти захисні окуляри. Вони потрібні щоб іскри і металеві ошурки не потрапили в очі і не пошкодили їх.

Відрізавши потрібну довжину, потрібно обробити різаний край труби напилком. Це необхідно для того, щоб прибрати можливі шорсткості після різання і як підготовчі роботи перед тим, як почати нарізати різьбу. Коли ці роботи будуть виконані, можна приступати до наступного етапу. Для подальшої роботи вам потрібно докладно вивчити технологію цього процесу.

Для початку потрібно вибрати плашку потрібного розміру для чорнової різьби. Це зручно робити штангенциркулем.

На кожній дощечці є маркування. В ній вказані всі параметри різьби, яку можна нарізати з допомогою даної плашки. Слід дуже уважно прочитати всі дані для того, щоб уникнути неправильно виконаних робіт і додаткових витрат.

Технологічний процес

Технологический процесс нарезания резьбы

Вибравши плашку, потрібно змастити машинним маслом трубу і зуби плашки. Далі треба вставити плашку в плашкодержатель. Трубу кріпимо у лещатах вертикально. На торець труби необхідно покласти плашку так, щоб ріжуча кромка повністю охоплювала торець труби. Потім потрібно почати рух плашкодержателем за годинниковою стрілкою. При цьому плашка сильно притиснута до торця труби. Повернувши плашку на 180 градусів, необхідно зробити зворотний рух на 90 градусів. Це слід робити для того, щоб отримувана при нарізанні різьби стружка, обламалася і не заважала виконувати роботу якісно і легко. Далі знову плашка повертається на 180 градусів і знову йде повернення на 90 градусів. Такі операції потрібно проводити до досягнення необхідної довжини різьби на трубі.

Зробивши прохід чорновий плашкою, міняємо її на чистову. Перед нарізкою чистової плашкою, знову змащуємо маслом зуби плашки і свіжу різьблення на трубі. Після цього потрібно зробити прохід чистової плашкою.

Під час роботи з плашками, потрібно уважно стежити за положенням плашки щодо труби. Якщо буде допущений перекіс, то з'єднуються деталі не будуть мати соостность. А це означає, що таке з'єднання в подальшому може дати текти і призвести до негативних наслідків.

Процесс нарезания резьбы

Зробивши всі зазначені дії, можна користуватися новою деталлю. Процес нарізування різьби на трубі не містить особливих хитрощів. Головне для досягнення успіху - це акуратність при проведенні робіт і наявність необхідного інструменту. Ну і сама невід'ємна деталь - бажання виконувати таку роботу.

В принципі, в цьому і полягає весь процес, який допоможе вам досягти поставленої задачі без особливих зусиль. Тепер ви зможете зробити різьбу на будь необхідної деталі без сторонньої допомоги і з мінімальною витратою часу.

Відео

Пропонуємо вам переглянути відеоролик, в якому показано процес нарізування різьби.

Читайте також: