Як об'єднати лоджію з кімнатою

17.01.2021
2 703
Admin

Как объединить лоджию с комнатой

  1. Проектні роботи
  2. Проведення роботи
  3. Утеплення лоджії
  4. Обробка лоджії

Об'єднання лоджії з внутрішніми приміщеннями квартири в даний час є одним з найпопулярніших видів перепланування житлових просторів. Найчастіше питання: як об'єднати лоджію з кімнатою, хвилює власників невеликих квартир, де кожен метр знаходиться на рахунку. Однак сьогодні і власники великих квартир хочуть збільшити простір одного з приміщень за рахунок приєднання балкона. Збільшуючи площу вітальні, кухні або спальні за рахунок лоджії, необхідно враховувати багато конструктивні фактори та технологічні нюанси, адже непродумані зміни після закінчення робіт можуть негативного вплинути на комфортне перебування в цих приміщеннях.

Проектні роботи

Проектные работы

Головне - не варто повністю самостійно займатися розширенням площі за рахунок балкона. Здійснення проектних і дослідницьких робіт необхідно довірити фахівцям (архітекторам і інженерам), які грамотно оцінять фактичну ситуацію, провівши всі необхідні розрахунки. Обов'язково складається проект розширення житлової площі, готуються документи по переплануванню для видачі дозволу в офіційних органах.

Проект складається не тільки для отримання дозволу. На його основі визначається цільове призначення додаткової площі, отриманої за рахунок приєднання лоджії, необхідність її утеплення та види опалення. На схемі зручно попередньо намітити розташування меблів, освітлювальних приладів, вимикачів і розеток. В процесі проведення робіт такі виконавчі схеми значно полегшать роботу електрикам, сантехнікам, майстрів по обробці, а також допоможуть заздалегідь розрахувати необхідну кількість витратних, будівельних і оздоблювальних матеріалів, визначитися з переліком інструментів та обладнання.

Проведення роботи

Проведение работы

Перед початком проведення робіт, потрібно чітко визначитися з призначенням приєднаного балкона. Від цього буде залежати рівень необхідних робіт по тепло і звукоізоляції, провести замовлення віконних систем з урахуванням подальшого використання додаткового приміщення. Вікна підбираються з зручними системами відкривання, вентиляції та провітрювання. З фахівцями з компанії по установці вікон ретельно досліджується огорожу лоджії, розраховується достатність його несучої конструкції. До речі, якщо квартира знаходиться на першому поверсі будинку, то в віконної компанії можна замовити автоматичні захисні ролети.

Після завершення робіт з зовнішніх робіт можна приступати до демонтажу старих віконних конструкцій і перегородки, що з'єднує внутрішнє приміщення і лоджію. Необхідно пам'ятати, що в панельних будинках фасадна стіна складається з залізобетонних панелей, що виключає повне видалення балконних перегородки. В цегляному будові зазвичай можна видаляти повністю частина під підвіконням, але тільки після схвалення фахівців. Може знадобитися додаткове посилення прорізу залізобетонною конструкцією, з фіксацією проведених робіт на фотоапарат для включення готових фото і креслень посилення в проект.

Якщо все-таки підвіконну тумбу балкона доведеться залишити на місці, не варто засмучуватися. З неї можна зробити красиву декоративну і функціональну конструкцію, включити її в частину оригінального стелажа, замовити меблярам на неї ефектну стільницю або перетворити її в мініатюрний зимовий сад.

Існує момент, про який забувають багато господарі, плануючи об'єднати лоджію з кімнатою - це необхідність перенесення радіатора центрального опалення. У відповідності з будівельними правилами і нормами, переносити батарею в лоджію не можна. Самий безболісний вихід - залишити радіатор на тій частині стіни, де розташований прилад опалення. Інший поширений прийом - облаштування підстави теплими підлогами підігрівом. Таке рішення не вимагає істотних фінансових витрат, що гарантовано забезпечить комфортну обстановку навіть у зимовий час року.

Утеплення лоджії

Утепление лоджии

Перед тим як почати утеплення фасадів з внутрішньої сторони, необхідно провести оздоблювальні або загальнобудівельні роботи зовні. Якщо у сусідів зверху і знизу лоджії відкриті, доведеться проводити додаткові роботи по гідро-і пароізоляції.

Невелику товщину і відмінні теплозберігаючі властивості забезпечують Пінофол Пеноплекс, або матеріали групи URSA XPS. Кріплення плит можна проводити:

  • за допомогою дюбелів
  • спеціальним клейовим способом

Зазвичай, для надійності конструкції використовуються одночасно обидва способи. Спочатку на стіни лоджії наносять Пеноплекс. Примикання і шви фіксують монтажною піною. Другим шаром встановлюють Пенофол обов'язково (!) фольгованим шаром всередину приміщень, уникаючи великих швів і нахлестів. Стики Пінофол проклеюють алюмінієвим скотчем марки ЛАМС або іншими.

Обробка лоджії

Отделка лоджии

Варіантів обробки нового приміщення після приєднання та утеплення багато. Це можуть бути: вагонка, гіпсокартон, гіпсоволокно, структурна штукатурка, декоративні панелі і т. д. Для фінішної обробки підлоги можна використовувати керамічну плитку, лінолеум, ковролін, паркет та інші підлогові покриття. Остаточний вибір оздоблювальних матеріалів цілком залежить від стильового рішення приміщення, з якими об'єднується лоджія.

Способ отделки лоджии

Объединенный балкон с комнатой

Читайте також: