![]() |
Фундамент | Стіни | Дах | Підлога | Стеля | Оздоблення | Ландшафт | Інтер'єр | Інше |
Красивий і затишний балкон може бути справжнім місцем відпочинку для всієї сім'ї. Про те, як обшити балкон своїми руками, не звертаючись до дорогих фахівців, буде розказано в цій статті.
Балкон можна обшивати як зсередини, так і зовні. Безліч сучасних матеріалів надають великий простір для дизайнерських рішень по обробці балконів і лоджій.
До початку робіт по обшивці балкон потрібно склити, для цього використовуються дерев'яні, пластикові або металеві рами. Для обробки можна використовувати такі матеріали: дерев'яний і пластикову вагонку, євровагонку, гіпсокартон, сайдинг, пробку, листи МДФ, пластикові і ПВХ-панелі. Всі перераховані матеріали довговічні, не вимагають трудомісткого обслуговування і прості при монтажі.
Порядок виконання робіт включає в себе проведення наступних операцій:
У разі застосування для обшивки балкона гіпсокартону його можна покрити бамбуковими або рідкими шпалерами, виконати декоративну штукатурку. Особливо це актуально у випадку, якщо балкон є продовженням кухні або кімнати.
Для виконання робіт, в залежності від виду матеріалу обшивки, знадобляться наступні інструменти: ножівка по дереву з дрібними зубцями, ножівка по металу, ножиці по металу, молоток, дриль, шуруповерт, електролобзик, гідравлічний рівень, меблевий степлер.
Після обшивки стін і стелі необхідно настелити підлогу. Економічним і простим рішенням є дерев'яна підлога. Для цього з кроком 500 мм укладають лаги з брусків 100×150 мм, потім між ними утеплювач, пароізоляційна плівка і настилається шпунтовая статева дошка. Всі дерев'яні елементи необхідно обробити антисептирующим складом. Готову підлогу можна покрити лаком, пофарбувати або настелити поверх дощок лінолеум.
При обшивці балкона необхідно дотримання дуже важливої умови - не допускати перевантаження його конструкції. Враховуючи ту обставину, що балкон защемлен тільки однією стороною, допустиме навантаження по його краю становить не більше 400 кг/м2. У старих будинках необхідно враховувати знос, зменшивши це значення на 30%. В залежності від серії будинку ця величина може бути іншою, що можна уточнити в нормативних джерелах. Перед початком роботи треба прикинути вага всіх матеріалів, включаючи засклення на смузі 0,8 метра по всій довжині балкона. З практики відомо, що не можна допускати величину постійної навантаження 200 кг/м2.
Зовнішня обробка вашого балкона повинна бути виконана у відповідності з загальною архітектурою всього будинку, інакше в наглядових інстанціях можуть виникнути претензії.
Для обшивки балкона треба застосовувати матеріали, що володіють стійкістю до атмосферних явищ, довговічністю і зручністю в експлуатації. Найкращими матеріалами, що відповідають таким вимогам є: металевий і вініловий сайдинг, профнастил та якісні пластикові панелі.
Обшивку балкона зовні необхідно починати до скління. Як утеплювач можна застосувати ті ж матеріали, що і при внутрішній обшивці, звертаючи увагу на їх властивості сприймати впливу знижених температур і вологостійкість. Для захисту бетонної плити від стікаючої з виконаної обшивки води бажано встановити водовідлив.
Особливу увагу при роботі на висоті необхідно приділити заходам безпеки. Роботи краще виконувати силами двох осіб із застосуванням будівельного монтажного пояса і страхувального троса.
Ретельно виконана внутрішня і зовнішня обшивка балкона, крім його утеплення, буде ще і відмінною звукоізоляцією, що не маловажно для комфортного проживання в міському багатоквартирному будинку.