Як обшити будинок металопрофілем

Как обшить дом металлопрофилем

Як повинен виглядати будинок у доброго господаря? Єдиної думки з цього приводу немає, але однозначно він повинен мати привабливий вигляд. Людині подобається, коли його будинок справляє враження на інших і радує самого господаря, але не завжди є фінансові можливості досягти цієї мети. Тим не менш, не все втрачено. У цій статті ми розглянемо, як обшити будинок металопрофілем, адже така обробка зробить привабливим навіть старий будинок, а за вартістю вийде порівняно недорого. Так і впоратися з обшивкою можна швидко. З чого почати?

Потрібні точні розміри

Так! Саме точні, а не приблизні, тому що потрібно підібрати відповідний по ширині лист металопрофілю, так як чим вище висота хвилі, тим менше його ширина. Розглянемо на прикладі, чому це потрібно.

Припустимо що у вашому будинку відстань від вікна до дверей 1200 мм. Якщо ви придбаєте металопрофіль шириною 1047 мм, то доведеться різати наступний для того, щоб перекрити те, що не закрив перший лист. Такі «дрібниці» приведуть до перевитрати як обшивального, так і каркасного матеріалу.

Размеры стен дома

Не перевантажуйте себе підрахунками, так як вони можуть бути лише приблизними, тому що у кожного виду профілю крім габаритної, є ще і корисна ширина, яка не є незмінною, а саме її потрібно враховувати при підрахунках кількості потрібного матеріалу. Отже, від вас потрібно тільки докладний креслення, в якому повинні бути дані по кожній стороні будинку:

 • Висота стіни.
 • Ширина стіни.
 • Відстань від кута до дверей (або вікна).
 • Відстань від дверей до вікна (між вікнами).
 • Ширина дверей разом з дверною коробкою.
 • Ширина і висота вікон.
 • Висота розташування вікон.
 • Відстань від верхньої частини вікна до даху.

Якщо будинок стоїть не строго на горизонтальній площі, то і це потрібно врахувати, так як в такому випадку висота стін буде різною.

За цими даними будь-яка серйозна торгуюча організація без проблем підрахує і з допомогою комп'ютерної програми зробить креслення, в якому буде враховано розташування листів, так як вони можуть бути встановлені вертикально, горизонтально і по діагоналі.

Вибір матеріалу

Выбор материала для обшивки

Товщина листів може коливатися в межах від 0,3 до 1 міліметра, тому при покупці уточніть, що вам потрібен тільки покрівельний тип, так як він відрізняється підвищеною міцністю, адже від того, як будинок обшитий металопрофілем, буде залежати якість теплоізоляції і довговічність самої конструкції.

Що стосується кольору, то тут кожна людина вибирає той, який йому більше подобається, але потрібно врахувати, що якісний імпортний пофарбований метал не вигорає на сонці. В деяких випадках можна побачити будинок, облицьований оцинкованим металом. Це теж надійний варіант, але красивою таку обшивку не назвеш, особливо через рік, коли цинк потьмянів.

Додаткові елементи

Дополнительные элементы

Це як раз те, що найчастіше не враховується покупцем, а без них роботи не закінчиш, тим більше, ними надається профнастилу особлива виразність. Це:

 • кутові елементи;
 • з'єднувальні планки;
 • фінішні і стартові планки;
 • деталі для обрамлення вікон і дверей;
 • відливи на цоколь.

Каркас

Саморезы для металлопрофиля

Для того щоб зробити каркас, будуть потрібні:

 • Направляючі профілі з оцинкованого металу.
 • Підвіси для них.
 • Дюбелі.
 • Цвяхи і саморізи.
Зверніть увагу! Між утеплювачем і профнастилом обов'язково повинен бути зазор, завдяки якому буде відбуватися вентиляція. Такий пристрій буде перешкоджати виникненню вогкості, що забезпечить відсутність цвілі й мікроорганізмів.

Монтаж металлопрофиля

Приступимо до виготовлення. На всіх стінах будинку зробіть розмітку, на якій будуть розміщені направляючі профілі з розрахунку того, що відстань між ними повинна бути в межах 50-70 сантиметрів. Тепер можна закріпити підвіси і відрегулювати відстань від стіни до профілю, встановивши таким чином вертикальні направляючі профілю.

Виставивши з допомогою виска крайні елементи конструкції і закріпивши їх, натягніть між ними мотузку, а за нею вирівняйте інші профілю. У тому випадку, якщо придбаний металопрофіль тонкий і потрібно закріпити його ще в декількох місцях, то доведеться встановити горизонтальні перемички, які додадуть каркасу додаткову міцність. Для цього потрібно придбати з'єднання «краб», або ж попрацювати з наявним профілем ножицями по металу і вирізати бічні полички. Також такі з'єднання необхідні для «обрамлення вікон і дверей. Вся ця конструкція, з одного боку, кріпиться до дому, а протилежна поверхня буде використана для кріплення профнастилу.

Монтаж облицювання

При вертикальному розташуванні листів дуже важливо з самого початку перевірити положення рівнем. Наживите перший лист, і ту ж операцію повторіть з другим. Їх верхня частина повинна знаходитися в одній площині. Якщо такого немає, значить, треба виставити точніше, інакше вийшла драбинка буде на кожному новому аркуші. Тепер можна міцно закріпити листи саморізами з силіконовими прокладками.

Завершальним етапом буде закріплення додаткових елементів, які додадуть обшивці закінчений вигляд.

Фото

Пропонуємо вашій увазі фото будівель (будинків), які обшиті металопрофілем.

Обшивка из металлопрофиля

Гараж обшит металлопрофилем

Стены из металлопрофиля