Як обшити стелю пластиком


Как обшить потолок пластиком

Більшість господарів власних квартир мріють про те, щоб стелі в кімнатах виглядали по можливості найбільш привабливо (бездоганно). З іншого боку, для облаштування ідеально рівною стельової поверхні необхідно затратити значні зусилля і мати певний досвід роботи з оздоблювальними матеріалами. Подолати всі ці труднощі ви зможете в тому випадку, якщо ознайомитеся з тим, як обшити стелю пластиком.


Достоинства пластикового потолка

При цьому ви не тільки позбудетеся від більшості проблем, але і придбаєте певні переваги:

 1. Базовий межа в цьому випадку не потребує будь-якої підготовки.
 2. Операції з облаштування пластикового стелі відрізняються своєю простотою.
 3. З'єднання стельових панелей за схемою «паз-шип» створює відчуття абсолютно рівній поверхні.
 4. У просторі між пластиковою обробкою і основною стелею легко розміщуються будь квартирні комунікації.
 5. Стелі цього типу дуже зручні в експлуатації (легко підтримуються в чистоті).

Матеріали та інструмент


Дрель для крепления панелей

Відразу відзначимо, що монтаж панелей з пластику не представляє яких-небудь труднощів і може бути виконаний будь-яким бажаючим. Для успішного проведення робіт вам необхідно буде підготувати:

 • комплект панелей з ПВХ;
 • пластикові плінтуси стельові;
 • дерев'яні планки або металеві напрямні (профілі);
 • дриль (перфоратор);
 • будівельний рівень;
 • спеціальні саморізи, які використовуються для закріплення панелей.

Перед початком робіт з облаштування підвісної стелі вам необхідно визначитися з типом каркасу, на який він буде монтуватися (дерев'яна обрешітка або металевий профіль). У нашій статті буде розглянуто варіант використання металевих профілів (CD і UD).

Підготовка каркасу з металевих профілів


Изготовление каркаса для панелей

Облаштування каркаса починається з того, що по всьому периметру стелі вздовж стін проводиться розмітка місць розміщення напрямних профілів. Після цього згідно розмітці за допомогою дюбелів кріпляться самі профілі UD, горизонтальність розміщення яких контролюється будівельним рівнем.

Ще до початку монтажних робіт вам слід визначитися з тим, які світильники ви встановите в подшівной стелю. Від цього вибору залежатиме глибина стелі з пластикових панелей.

Зверніть увагу! При стандартному розмірі точкових світильників близько 8-10 см. глибина підшивної стелі може бути вибрана в межах 10-12 див.


Подготовка каркаса из металлических профилей

Після закріплення UD направляючих ви можете переходити до монтажу поперечних профілів, що встановлюються з кроком близько 500 мм. При цьому CD профілі просто вставляються в UD напрямні і фіксуються за допомогою саморезов. В таких приміщеннях як кухня або ванна, наприклад, допускається закріплювати профілі без підвішування його до стелі. У разі ж великих закриваються площ для кріплення профілів між собою і до стелі використовуються спеціальні пластини (підвіси).

Кріплення пластикових панелей до стелі


Крепление пластиковых панелей к потолку

Перед тим як обшивати стеля пластиком, вам потрібно буде закріпити на ньому плінтуси з пластику, в пазу яких фіксуються крайні листи обробки. Крім того, за допомогою плінтусів вдається приховати всі нерівності, наявні на кромках монтуються панелей. При цьому повний набір таких виробів (поперечний і два поздовжніх) закріплюються безпосередньо на напрямних металевого профілю.

На самому початку складання стартова панель вставляється в паз поперечного плінтуса, а всі наступні листи пластику ховаються в пази поздовжніх плінтусів впритул до вже встановленим заготівлях. Стикування панелей проводиться шляхом закладу вузької кріпильної полиці в паз вже змонтованого елемента. При цьому по лінії з'єднання не повинно залишатися навіть найменших зазорів.


Пластик на потолке

При складанні обшивки листи ПВХ, підігнані за розміром за допомогою електролобзика, закріплюються на профілях саморізами з прес-шайбою.Останній лист підрізається з допомогою ножа за розміром залишився незакритим простору. З одного боку він заправляється в паз встановленого раніше елемента, а з іншого - фіксується в стельовому плінтусі.

По завершенні збирання пластикових панелей ви можете перейти до монтажу точкових світильників, які вставляються в заздалегідь підготовлені отвори і закріплюються на основному стелі за допомогою специальныхзащелок.

Зверніть увагу! Фахівці рекомендують в процесі оздоблювальних робіт постійно контролювати поверхню обшивки на предмет появи небажаних перекосів або зазорів. Справа в тому, що найменша нерівність при укладанні однієї з панелей здатна призвести в результаті до появи помітних нерівностей і зазорів на всій закритої поверхні.

При такому результаті вам залишиться лише одне - розбирати вже готовий стелю і переробляти все наново.

Відео

Цей відеосюжет присвячений кріплення пластикових панелей на стелю у ванній.

Вікторія Шипилина 05.05.14 17:45
Я теж думаю зробити такий стеля. Навіть вже купила будівельні матеріали. залишилася справа за реалізацією задуманого.

Статті по темі