Як очистити стелю від побілки


Как очистить потолок от побелки

Напевно, залишилося трохи квартир, в яких стеля оброблена старовинним, і найдешевшим способом - побілкою. І перед тим, як ви вирішите, наприклад, пофарбувати його, вам доведеться потрудитися, щоб змити старе покриття. А ще перед тим як очистити стелю від побілки, вам доведеться до цього ґрунтовно підготуватися, тому що робота ця брудна і копітка.

Навіщо потрібно видаляти побілку

Важливість таких робіт полягає в неможливості обробки стелі новим матеріалом, поки ви повністю не змиєте побілку. Наприклад, якщо ви вирішили облаштувати підвісна стеля чи використовуєте для цього натяжний покриття, то можна і не змивати її. Але для того, щоб його пофарбувати, вам обов'язково доведеться видалити стару побілку і непросто поверхнево зняти її, а очистити покриття максимально чисто.

Для чого це потрібно?

Зверніть увагу! Без повного видалення побілки ви не зможете якісно підготувати покриття для фарбування. Якщо неякісно виконати цю роботу, то фарба ляже нерівними шарами - це в кращому випадку. У гіршому варіанті, ви взагалі не зможете пофарбувати стелю, бо фарба не ляже на неочищений стелю, результат - витрачений час і нерви.

Проводимо підготовку приміщення

Починати потрібно з підготовки приміщення. Бо як очистити стелю від побілки, швидше за все, потрібно в кімнаті, в якій належить повний ремонт, всі меблі з неї потрібно прибрати. Якщо в приміщенні є вбудовані шафи або громіздкі шафи, то їх потрібно гарненько закрити, тому що потім доведеться ще й змивати побілку і з меблів.


Защита мебели от побелки

Придбайте в магазині поліетиленову плівку і скотч. Щоб закрити громіздку меблі, оберніть її плівкою і закріпіть все це скотчем. Щоб убезпечити вбудовану меблі, доведеться трохи попрацювати. Спочатку проклейте скотчем місця з'єднання шафи з підлогою, або стелею, потім, приклавши до цих місць поліетилен, закріпіть його скотчем.

Зверніть увагу! Щоб в процесі робіт не рознести бруд по всьому приміщенню, перед входом у кімнату постеліть мокру ганчірку.

Способи очищення стелі від побілки

Впоратися зі старої побілкою можна кількома способами.

Шпатель і вода


Вода и шпатель

Самий простий і доступний спосіб. Що для цього потрібно.

  • вода;
  • шпатель;
  • стара ганчір'я;
  • валик або пензель;
  • старий стіл або стілець.

Отже, приступаємо до роботи. Починати треба з далекого кута кімнати: наливаємо відро води, ставимо стілець у куток і за допомогою кісточки наносимо воду на побілку. Намочити потрібно невелику ділянку, такий, щоб вам було зручніше зчищати її. Потім беремо шпатель і рухами від себе зчищаємо побілку. Очистивши ділянку, пересуньте табурет і таким же чином очистіть іншу ділянку, і так далі з усією поверхнею.


Снятие побелки шпателем

Після повного очищення потрібно ще раз намочити стелю водою, щоб повністю видалити побілку і підготувати поверхню. Наберіть чисту воду і старою ганчіркою або ганчіркою змивайте залишки побілки, чистячи шпателем ті місця, які не змиваються. Таким чином, потрібно вимити весь стелю, до тих пір, поки перед вами не буде гола бетонна поверхня.

Зверніть увагу! На час робіт вам знадобляться старі речі: сорочка з довгими рукавами, штани і кепка, щоб їх можна було викинути, бо відіпрати все це буде нереально.

Сухий спосіб очищення


Шлифмашинка и очки

Вам будуть потрібні:

  • шліфмашинка;
  • стіл або стілець;
  • захисні окуляри, рукавички і старий одяг.

Такий спосіб очищення менш витратний, але більш брудний, тому що пил, який буде летіти при роботі шліфмашинки, може залітати у всі можливі місця, і якщо в приміщенні залишилася якась меблі, навіть і закрита плівкою, вона не захистить її від попадання побілки.


Очистка потолка от побелки шлифмашинкой

Процес робіт виглядає так. Встановлюємо табурет в зручному положенні, одягаємо захисні засоби і підключаємо машинку до мережі. Ставши на стілець, починаємо сам процес очищення. Працювати шліфмашинки потрібно, обертаючи її круговими рухами. Очистивши один ділянка, пересуваємо стілець і проводимо такі ж маніпуляції в іншому місці, поки ви не очистите всю площу.

Зверніть увагу! Деякі місця, в яких ви не зможете очистити побілку шліфмашинки (краї, кути, місця стояків труб) можна почистити «мокрим способом», описаним вище.

Якщо у вас немає шліфмашинки, а її придбання для разового використання ви не вважаєте за доцільне, то можна використовувати звичайний шпатель. Цей спосіб більш трудомісткий, і для повного очищення стелі від побілки доведеться підчистити його водою.

Паперовий спосіб


Старые газеты

Це самий чистий спосіб позбавлення від старої побілки. Для цього вам знадобляться старі газети або шпалери, і клейстер ( для приготування останнього знадобляться крохмаль і вода). Якщо ви не хочете обтяжувати себе приготуванням такого розчину, то купите в магазині звичайний клей для шпалер або спеціальну змивку.


Клейстер из воды и крахмала

Процес очищення такий спосіб дуже простий. Наклеюємо шпалери або папір на побілку і, почекавши деякий час(2-3 години), знімаємо її із стелі. Просочений клеєм побілка, буде відшаровуватися разом з папером не залишаючи розводів і бруду. Ті місця, які не пішли таким способом, легко зніметься шпателем.

Видалення плям

У деяких місцях на побіленій стелі можуть утворитися різні плями іржі або плісняви. Для їх видалення використовуються соляні розчини, скипидар або бензин. Після цього місця очищені від плям потрібно обробити мідним купоросом чи спеціалізованої грунтовкою.

Відео

Пропонуємо вашій увазі відеоролик про очищення стелі від побілки.