Строительные советы

Як очистити воду зі свердловини від сірководню


Как очистить воду из скважины от сероводорода

Якщо ви вже зробили свердловину своїми руками, то пора задуматися над якістю питної води з цієї свердловини. У котеджному водопостачанні очищення води є одним з найбільш важливих етапів. Тут поради по очищенню води з свердловини керуються наступними правилами. Найбільш придатними для господарсько-питного водопостачання є підземні води. Якість води залежить від порід, по яких вона проходить. Води можуть містити сірководень, залізо та інші мікроелементи. Тому вода не завжди придатна для вживання.

Вимоги безпеки до води


Требования безопасности к воде

Одним з основних вимог безпеки на воді є безпека в епідеміологічному відношенні. У забрудненні водойм побутовими стоками велике значення має очищення та знезараження. Вони входять до проведення обов'язкових заходів з водопостачання.

Як правило, більш ретельного очищення потребують поверхневі води. У цьому плані велике значення має очищення води від сірководню. Він істотно позначається на якості води. Цей газ має неприємним запахом. У воді він може утворювати сірководневу кислоту. При взаємодії з матеріалом трубопроводів це може призвести до їх руйнування. Тут відомі сульфіти міді, заліза, цинку. Утворення осаду вкрай небажано і додатково позначається на прозорості води. Підвищений вміст сірки в крові людини вкрай небажано. Це може привести до ряду серйозних захворювань.

Вживання неочищеної води з джерела загрожує черевний тиф або іншими кишковими захворюваннями. Додатково обмежується загальне число інших бактерій.

Також вода не повинна містити бактерії, наприклад кишкової палички. Їх наявність можна перевірити, віддавши воду на аналіз. Для господарсько питного водопостачання її розмноження вдається блокувати очищенням складу води від забруднення. Контроль якості води дозволяє різко знизити водні епідемії захворюваність кишковими інфекціями. Поширення епідемій часто буває пов'язане з використанням відкритих водойм. Тому використання свердловин переважно.

Очищення води


Очистка воды

Найбільш часто захист свердловини від сірководню використовує різні фільтри.

Найбільш сильними методами очищення води є:

При організації водопостачання усі поради щодо очищення води зі свердловини на етапі підготовки рекомендують встановити фільтр для очищення води від піску. Таким чином, у сучасній системі це є першим етапом фільтрації. Блокуючи забруднення, вдається зменшити складу сірководню у воді.

У готовий розчин для кладки стін колодязя можна додавати рідке скло. Це збільшить герметичність швів. Використання глибоких підземних вод дозволяє отримати воду з мінімальним забрудненням. З цим пов'язана популярність артезіанських свердловин.

Артезіанські води найбільш переважні для водопостачання. Вони очищені завдяки фільтрації через водотривкі шари. Глибина залягання артезіанських вод становить понад 40 метрів. Глибокі підземні води можуть мати запах сірководню або аміаку. Це нерідко для підземних джерел. Запах сірководню може бути викликаний розкладанням органічних речовин або забрудненням.

Від чого залежить якість води


От чего зависит качество воды

Якість води в значній мірі залежить від вмісту солей. Дезінфекція питних і стічних вод за допомогою хлору є найбільш ефективною. Крім хлору використовується окислення озонуванням. Найбільш неприємним етапів у будь-якому випадку є колоїдна сірка. Цей осад викликає високу мутність води. Згодом може бути застосований метод контактного освітлення.

З урахуванням того, що кисень є дуже потужним і найбільш безпечним окислювачем для споживачів здобула високу популярність очищення води аерацією. У цих цілях у систему фільтрації підключається аераційна колона і статичний електричний міксер. Якість водопровідної води можна перевірити у лабораторії. Відповідний аналіз дасть характеристику до і після фільтрації.

Слідопит. 16.09.14 11:28
Вода насичена невеликим відсотком сірководню, є лікарським засобом. Такий джерело дуже рідкісний, і очищати воду було б не практично. Аналіз звичайно пройти треба. У Новосибірській області є така свердловина. Бурили її поблизу колгоспного корівника, для постачання корів питною водою. Тепер цю воду п'є все село, і корови теж. Кажуть, що в селі немає хворих людей (і корів).

Геннадій Сташков 17.09.14 12:33
Слідопит! Дійсно «Вода насичена невеликим відсотком сірководню, є лікарським засобом, але, як сказано у статті «Така вода не завжди придатна для вживання». «Підвищений вміст сірки в крові людини вкрай небажано. Це може привести до ряду серйозних захворювань». Крім того, вода, насичена сірководнем має неприємний запах, який відчувати хочуть далеко не всі, та й експериментувати на своєму організмі, перевіряючи її якість, навряд чи хто наважиться. Тому в статті дається порада: «Відповідний аналіз дасть характеристику до і після фільтрації». Хотілося б мати факти про цілющість такого джерела. Ніхто не заперечує його існування, але, твердження «Кажуть» не є доказом.

Слідопит. 19.09.14 15:28
Геннадій! Я п'ю воду з цього джерела. Мені 63 роки. Простатит вилікував за тиждень, випивши 10 літрів води. Жителі села, вживає воду з цього джерела багато років. Думаю аналіз води джерела, все таки б зроблено. Крім того мій зять здав цю воду на аналіз. В ув'язненні було написано, що крім різних солей, які знаходяться у всіх подібних свердловинах, там є допустимий для пиття відсоток сірководню, і крім того ще й великий відсоток срібла. І ще - в ув'язненні обстеження в поліклініці, мені було сказано лікарем, що за аналізами у мене дуже чиста кров. Ну а в загальному я зробив пометочку, що "Аналіз звичайно пройти треба", Ви просто не помітили. А які факти ВИ хотіли б отримати? Можливо я і надам їх. Знаходження свердловини; Новосибірська область, село Озерки.

Геннадій Сташков 24.09.14 11:50
Слідопит! Якраз вся заковика була в фразі "Аналіз звичайно треба пройти". Якщо б ви написали де знаходиться джерело і що він пройшов перевірку, то й питань би не було. Погодьтеся, що якщо ми повідомляємо людям про факт, а не про вигадці, то потрібно давати повну інформацію. Чудово, що у вас є можливість таким чином зміцнити здоров'я. Думаю що тепер, ті, хто захоче пересвідчитися в цілющість цього джерела, зможуть це зробити. Спасибі!

Слідопит. 02.10.14 11:09
Слідопит. (Володимир). Геннадій! я помилився, джерело знаходиться в Кемеровській області біля кордону з Новосибірської, село Озерки.

Статті по темі