Як оформити дверні прорізи


Как оформить дверные проемы

Якщо ви не знаєте, як оформити дверні прорізи у себе в будинку або квартирі, насамперед визначтеся, що саме ви хочете зробити - привернути до них увагу або навпаки, зробити їх не дуже помітними.

Форма дверного отвору

Звичний нам прямокутник або арка? Вибирати форму дверного отвору доведеться тільки з цих двох варіантів. Отже:

  • Прямокутний отвір. Ссам по собі він вимагає обов'язкового доповнення у вигляді дверного полотна і відповідного обрамлення - обналічки. В цьому випадку двері буде одночасно виконувати свою основну функцію (відокремлювати одне приміщення від іншого), і служити частиною інтер'єру. Готівка може бути виконана як з дерева, так і з МДФ або пластика, і зазвичай поставляється в комплекті з купованої дверима. При цьому найчастіше вона має строгу геометричну форму і сама по собі виглядає малопривабливим. У тих випадках, коли отвір залишається без дверей, його слід в обов'язковому порядку або прикрасити якими-небудь елементами, або задекорувати таким чином, щоб перенести акцент з «голих» стін на деталь декору.


Прямоугольный дверной проем

  • Арка. Цей спосіб оформлення отвору можна використовувати, якщо обидва з'єднуються приміщення мають інтер'єр, виконаний в одному і тому ж стилі. Ширина і висота арки залежить не тільки від бажання власника будинку або квартири, але і від матеріалу, з якого виконана стіна. Зверніть увагу, що зовнішнє оздоблення арки жодним чином не повинно її обтяжувати. А ось двері в арочний отвір (при необхідності їх встановлення) доведеться робити на замовлення.


Двернй проем-арка

  • Імітація арки - ще один спосіб оформити високий і досить широкий прямокутний отвір. У цьому випадку у внутрішніх верхніх кутах прорізу закріплюються напівкруглі сегменти «арки», виконані ажурними. Таке оформлення прекрасно вписується в інтер'єр в східному або слов'янському стилі.

Привертаємо увагу до дверного отвору

При оформленні дверного отвору головне - це красиве обрамлення периметра. Його можна виконати кількома способами, але найпростіший з них - це ліпнина з поліуретану.


Лепнина из полиуретана

Будь-які елементи з поліуретану - це легке, красиве і довговічне прикраса для дверей, яке досить просто закріпити на стіні використовуючи спеціальний клей. Для обрамлення дверного отвору (як прямокутної, так і аркової форми) вам знадобляться молдинги (накладні планки). Не менш оригінально виглядають сандрики (виступаючі вперед з площини стіни і розміщені над дверима елементи вигляд красивого фронтону) та імітація колон.


Полиуретановая лепнина

Ліпнина з поліуретану дозволяє надати дверного отвору стиль, відповідний загальному інтер'єру приміщення: ампір, рококо, бароко, модерн або будь-який інший. Найчастіше ліпнина з поліуретану має білий колір, але при бажанні її можна пофарбувати в будь-який відтінок або придбати в магазині вже готову кольорову.

Разом з ліпниною з поліуретану можна скористатися і кольоровою мозаїкою. У цьому випадку молдинги зазвичай використовуються в якості зовнішнього обрамлення контуру при оформленні дверного отвору.


Дверные проемы с резьбой

Інший варіант - виконання обрамлення дверного отвору у вигляді вертикальних і горизонтальних дерев'яних панелей, прикрашених великої різьбленням по дереву. В деяких випадках таким чином двері оформляються цілими тематичними зображеннями тварин, рослин або птахів, перекликающимися з іншими елементами декору в кімнаті. Але так як оформити дверні прорізи в цьому стилі самостійно досить складно, дерев'яна обналічка з різьбленням застосовується рідко.

Обрамлення дверного отвору можна також виконати з керамічної плитки, що імітує натуральний камінь (особливо гарно це виглядає на арочних конструкціях), або з кольорових вітражів в рамках, закріплених по периметру дверного отвору.

Відволікаємо увагу

«Приховати» дверний отвір теж можна кількома способами.


Шторы в дверных проемах

Текстиль - один з популярних варіантів, так як оформити дверні прорізи можна з його допомогою не просто в різних стилях або колірній гамі, але і затративши при цьому мінімум коштів:

  • завіси (штори) - можуть бути як строго симетричними, так і асиметричними (коли одне з полотен коротша за іншу);
  • ламбрекен - використовуються самостійно або в доповнення до завісою; оригінально виглядають ламбрекен у вигляді шалі (тканина спадає з боків дверного отвору) або зі складками «жабо».

Плетене обрамлення дверного отвору - виконується також у вигляді ламбрекенів або завіс, виконаних з окремих товстих ниток. Техніка плетіння при цьому може бути різною (наприклад, макраме).


Шторы из бусин

Нитяні гардини - повітряний і дуже красиве обрамлення для дверного отвору, частіше використовується для скляних дверей. Нитки можуть бути прикрашені намистинами або будь-якими іншими відповідними дрібними декоративними елементами.