Як оформити землю під гараж

Как оформить землю под гараж

Вже багато років земельну питання відноситься до категорії складних проблем, які постають епізодично перед жителями постійно зростаючих міських районів. Муніципальна влада у всі часи прагнули найбільш ефективно використовувати кожен вільний клаптик міської території - ось чому виділення землі громадянам провадиться сьогодні лише на умовах оренди терміном на 1-2 роки.

Для того щоб стати повноцінним господарем знаходиться в особистому користуванні нерухомості, найзручніше приватизувати землю, на якій розміщується ваша власність. Для оформлення приватизації вам, перш за все, необхідно викупити її з муніципальної власності, що передбачається чинним Цивільним Кодексом РФ.

Будь-якого власника автомобіля ця проблема не може обійти стороною - ось чому питання про те, як оформити землю під гараж займає сьогодні дуже багатьох людей.

Навіщо це потрібно?

Відсутність законного права на володіння землею з розміщеною на ній нерухомістю, крім загрози потенційної можливості її рейдерського захоплення, приховує в собі і цілком реальні проблеми правового та організаційного характеру.


Зачем нужно оформлять землю под гараж


Полное распоряжение земельным участком под гараж

При відсутності такого права реальне становище власника гаража буде виглядати приблизно так:

 1. Будучи «де факто» господарем гаража, він, в той же час позбавлений законного права розпоряджатися власною нерухомістю, тобто не може укладати офіційні угоди з його купівлі-продажу, заповідати або дарувати кому-небудь своє майно, здавати власність в оренду.
 2. Що стосується гаражів, встановлених самовільно, то їх майбутнє повністю залежить від того, чи буде приватизовано (орендований) земельну ділянку, на якій вони розміщені.
 3. Останні поправки до чинного законодавства надають власникам «самобуду» єдиний шанс для легалізації подібних об'єктів - оспорювання права власності на них через суд. Але таке оскарження можливе лише при наявності документів, що засвідчують їх право на землю.

Відразу зазначимо той факт, що реальне підвищення цін на земельні ділянки тільки додає аргументів на користь оформлення прав на володіння землею.

Реєстрація

Процедуру узаконення вже побудованого гаражного споруди слід почати з реєстрації права власності на нерухомість, що дозволяє місцевим властям строго враховувати всі існуючі будівлі. При такому обліку кожен власник гаража має отримати сертифікат, що підтверджує законність (легальність) володіння цією власністю.


Регистрация земельного участка под гараж

Зауважимо також, що не слід плутати поняття «реєстрація» і «приватизація».

Після реєстрації особистого гаража його власник вправі повністю розпоряджатися своєю нерухомістю, тобто здійснювати дії наступного плану:

 • виробляти її продаж та обмін;
 • оформляти дарчу на будову;
 • заповідати її у спадщину.

Під приватизацією ж розуміється звичайний викуп майна в особисту власність.

При узаконенні гаражної власності кожен її власник повинен надати у відповідні державні органи наступний пакет документів:

 • документ, що дозволяє будівництво гаража;
 • технічний план на спорудження;
 • документ, що підтверджує виділення земельної ділянки під будівництво;
 • особисту заяву та квитанцію про оплату податку.

У разі кооперативного гаража список повинен бути доповнений правовими документами від цього колективного органу (статут будови, документ, що підтверджує виплату паю, довідка про надання кооперативу землі тощо).


Сложности регистрации земельного участка под гараж

Нескладно помітити, що документальне підтвердження прав власності на «притулок» для вашого автомобіля на практиці представляється не зовсім простою процедурою.

При цьому ви можете зіткнутися з непередбачуваними обставинами такого характеру:

 • відсутність деяких документів з причини їх втрати;
 • користування «самобудом»;
 • складність з реєстрацією будови в новобудовах.

У цьому випадку законодавством РФ передбачається можливість визнання права власності на гараж судовим порядком.

Перелік документів, необхідних для оформлення землі

Точний перелік документів, необхідних для оформлення у власність землі, встановлюється зазвичай місцевою адміністрацією, та може дещо відрізнятися в різних округах.


Перечень документов необходимых для регистрации земельного участка под гараж

Але в нього обов'язково повинні входити наступні документи:

 • особиста заява;
 • копія паспорта;
 • копія реєстраційного сертифікату про наявність прав власності на будову;
 • документи, що підтверджують право власності на землю (виписка з ЕГРП, договір оренди).

Ваше особисте заяву згідно з чинним законодавством має бути розглянута протягом одного місяця.

Ксерокопії всіх документів повинні бути завірені у нотаріуса.


Гараж на оформленном земельном участке