Як відігріти замерзлий водопровід


Как отогреть замерзший водопровод

Часто суворі холодні зими доставляють чимало турбот. Саме в цей період у власників приватних будинків, так і мешканців багатоквартирних будинків, частішають проблеми з водопроводом. В основному це відбувається з-за ряду причин, серед яких слід відзначити низькі температури, недостатнє утеплення труб, їх поглиблення або ж невеликий витрата води.

У більшості випадків труби починають замерзати в області їх виступи з землі на поверхню. Для того, щоб знайти замерзлу область пластикової труби, її потрібно злегка зігнути. Якщо в цьому місці є крижана пробка, то буде чути легке потріскування.

Відігрівання металевого водопроводу


Отогревание феном

Для того щоб відігріти водопровід безпосередньо на вводі в будинок, можна скористатися підручними засобами. Простіше всього це зробити за допомогою фена: будівельного або звичайного побутового, можна також скористатися тепловентилятором.

Найчастіше виявити місце замерзання дуже складно, особливо якщо водопровід замерз під землею. Тут фен не допоможе. Для цього давно використовується народний метод. За допомогою зварювального апарата, підключеного до різних кінцях труби, можна досить швидко позбутися від льоду в металевих трубах.

Відігрівання пластикового водопроводу

Для того щоб відігріти пластиковий водопровід, зварювальний апарат використовувати категорично забороняється. Пробивати лід дротом теж не варіант, адже невідомий розмір крижаної пробки. Якщо є можливість пробити лід таким способом, то тоді звичайно можна, а якщо ж ні, то можна скористатися гарячою водою. Подавати воду слід прямо до затору. Це можна зробити двома способами: гріти воду в трубі або заливати вже гарячу.


Использование кипятка

Трапляється і таке, що замерз водопровід в будинку. Для ліквідації цієї ситуації потрібно запастися металопластикової трубою або жорстким шлангом меншого діаметру. Один кінець рятувального пристрою вставити всередину труби до упору (крижаної пробки), а через інший вводити гарячу воду. Ефективніше використовувати замість води міцний розсіл. Це дуже трудомістка робота.

Зверніть увагу! В процесі відігрівання водопроводу буде витікати досить багато води, це слід передбачити і запастися необхідними місткостями для її збору.

Якщо замерзла труба має повороти, то використовувати металопластик недоречно. Можна скористатися кисневим шлангом, але з ним доведеться чимало попрацювати. З-за великої ваги його можна проштовхнути максимум на 15 метрів, та і для цього потрібно докласти чимало зусиль.


Кислородный шланг

Існує кілька варіантів, як відігріти замерзлий водопровід з допомогою саморобних пристроїв, число яких збільшується з кожною зимою. Зараз в інтернеті можна знайти безліч інструкцій по їх виготовленню, але не всі вони безпечні та ефективні. Більшість таких пристроїв передбачено для того, щоб відігріти наземний водопровід. Під землею "розігріти" труби таким способом буде набагато складніше або взагалі неможливо.

Відігрівання підземного водопроводу


Замерзание труб

Для того щоб швидко і якісно відігріти водопровід взимку, краще всього скористатися парогенераторами або ж гідродинамічними установками. Дані пристрої можна придбати в будь-якому спеціалізованому магазині, або ж спорудити самостійно. Звичайно, самостійно зроблена конструкція буде далека від ідеалу, але буде працювати аналогічно. Такий спосіб відновлення водотоку складний і небезпечний. Для спорудження вищевказаних механізмів потрібні певні навички і знання. Найпростіший аналог гідрологічної установки можна зробити за допомогою металевої бочки, насоса та кисневого шланга.

Всі вищевказані способи відновлення водопостачання відносно дешеві, але, на жаль, не завжди ефективні. Деякі з них вимагають значних фізичних зусиль і спеціальних навичок, якими не володіє середньостатистичний чоловік. На сьогоднішній день для того, щоб швидко і якісно відігріти водопровід, можна скористатися послугами фахівця. На роботу майстра доведеться витратитися, але результат не змусить себе чекати.


Защита от промерзания

Кращим способом відігрівання водопроводу вважається запобігання його замерзання, як говориться: найкращі ліки - профілактика. Для того щоб не мучитись взимку, потрібно всього лише утеплювати водопровідні труби в теплу пору року. Це і легше, і дешевше.

Зверніть увагу! Щоб запобігти замерзання водопроводу під землею, бажано закладати труби на глибині не менше двох метрів.

Нерідко зробити це неможливо, тому фахівці рекомендують використовувати спеціальний підігрів або ту ж саму теплоізоляцію. Для профілактики також рекомендується періодично обстежувати водопровід. Якщо система старого зразка, краще всього її замінити.

Ось ще один спосіб відігрівання замерзлих труб:


Технология разморозки

Відео

Пропонуємо вашій увазі ще один спосіб розморожування труб.

сантехніка на будинок у будь-який момент, були б тільки гроші.