Як полагодити вимикач світла

17.01.2021
3 885
Admin

Как починить выключатель света

 1. Підготовчі процедури
 2. Розбирання і чищення контактів
 3. Збірка вимикача
 4. Відео

У тому випадку, якщо один з ваших кімнатних вимикачів перестав працювати, зовсім не обов'язково відразу ж викликати електрика, так як полагодити вимикач світла у більшості випадків вдається власними силами. Подібна несправність виникає найчастіше з-за поганого контакту в вузлі механічного перемикача, пластини якого згодом покриваються нагаром, що утворюється від постійного іскріння. Для відновлення працездатності вузла необхідно просто почистити контактні щічки перемикача, після чого прилад прослужить вам ще довгий час.

Підготовчі процедури

Мультимер

В першу чергу слід нагадати новачкам про те, що ремонт будь-якого електрообладнання (у тому числі і елементів домашньої електропроводки) передує з обов'язковим зняттям електроживлення з місця проведення робіт.

До усунення несправності ви можете приступати лише після того, як відключається лінійний автомат, через який напруга надходить у вибране приміщення.

Для організації ремонту вийшов з ладу вимикача вам знадобляться наступні матеріали та інструменти:

 • стандартний індикатор типу «викрутка» або мультиметр;
 • звичайна викрутка відповідного розміру;
 • дрібна шкурка, маркер і фотоапарат.

Розбирання і чищення контактів

Разборка и чистка контактов

У тому випадку, якщо вимикач спрацьовує через раз, причина несправності полягає, швидше за все, в підгорілих контактів механізму комутації. Порядок проведення ремонту в цьому випадку виглядає таким чином:

 • Після того, як ви вимкніть автомат, який подавав електроживлення до місця проведення робіт, ще раз переконаєтеся в його відсутності (за пропажі напруги в розетках, яке можна зафіксувати за допомогою індикаторної викрутки).
 • Потім вам слід тонкої прямий викруткою підчепити за край клавішу вимикача і зняти її з корпусу (здвоєний вимикач розбирається аналогічним чином). При знятті клавіш немає необхідності докладати значні зусилля, оскільки вони знімаються без яких-небудь утруднень.
 • Зараз можна підчепити за край пластмасове обрамлення корпусу вимикача і також повністю зняти його.
 • Скориставшись індикатором, ще раз переконаєтеся у відсутності напруги на клемах демонтованого приладу.
 • У тому випадку, якщо вимикач двоклавішний - позначте маркером провід, що підводить напругу і який є загальним для обох режимів включення.

Ремонт выключателя

 • Потім за допомогою викрутки послабити затягування двох гвинтів, розташованих по сторонах від корпусу вимикача, після чого можна витягнути його з пластмасового підрозетника.
 • Після цього ви можете замотати ізоляційною стрічкою оголені підвідні дроти і включити відключений раніше автомат (при необхідності).
Перед тим, як зробити повне розбирання внутрішнього механізму знятого приладу радимо новачкам, які не мають досвіду подібних робіт, сфотографувати його в зібраному вигляді. Всі зняті з нього деталі слід за порядку розташувати на столі, виробляючи одночасне фотографування вимикача на кожному етапі розбирання.

Підлягають чищенню контакти ви знайдете на пластиковому підставі, виконаному у вигляді сектора (півсфери), яка знаходиться під клавішею вимикача. Ви зможете легко розпізнати їх за нагару чорного кольору, що утворюється в результаті іскріння і є основною причиною несправності.

У висновку вам залишиться лише очистити ці контакти від бруду і гарі за допомогою викрутки або дрібної шкурки.

Збірка вимикача

Сборка выключателя

Після того як починенный вимикач світла готовий - необхідно провести його складання, здійснювану в зворотному порядку. У випадку виникнення труднощів скористайтесь фотографіями, зробленими вами при демонтажі приладу.

Спочатку до загальної клемі приєднайте позначений маркером провід, після чого можна буде підключити всі провідники. Потім закріпіть прилад в пластмасовій коробці (подрозетнике) і встановіть на місце оздоблення корпусу і декоративну кришку.

Нерідко трапляється, що кришку ніяк не вдається зафіксувати на підставі приладу. В цьому випадку потрібно послабити болти кріплення корпусу вимикача в подрозетнике, і після фіксації останнього в потрібній позиції, грунтовно затягнути їх. У разі правильного положення корпусу кришка вимикача повинна «сідати» на нього без будь-яких зусиль.

Після цього можна включати автомат і перевіряти працездатність вимикача. Включення-вимикання приладу рекомендується повторити кілька разів; це дозволить вам переконатися в тому, що іскріння зникло і що вимикач працює нормально.

Помітно знизити ймовірність обгорання контактів вдається в тому випадку, якщо ви встановите в освітлювальний прилад лампочки меншої потужності.

Відео

У цьому відео показано, як розібрати вимикач.

Читайте також: