Як підключити водонагрівальний бак


Как подключить водонагреватель

Складно стверджувати, що таку складну сантехнічну роботу, як підключення водогрійного бака можна виконати самостійно. До таких робіт краще все-таки залучати фахівців сантехніків.

Але, якщо це неможливо або ви - дуже самовпевнений чоловік і відчуваєте в собі сили впоратися з будь-якою проблемою, тоді спробуйте розібратися з питанням: як підключити водонагрівальний бак.

З чого почати


Выбор водонагревательного бака

Почати слід все-таки з вибору водогрійного бака. Їх існує безліч. Вони можуть відрізнятися обсягами та іншими показниками, але краще вибирати такий, в якому регулятор температури знаходився б зовні. Це допоможе заощадити енергію і підтримувати комфортну температуру.

До встановлення і остаточного підключення водогрійного бака потрібно подбати про встановлення редукторів тиску води. Редуктори тиску використовують для зниження тиску води в системі у випадках, коли тиск зростає до екстремальних значень.

Вибір місця установки

Водогрійний бак потрібно розмістити якомога ближче до точки розкиду води. Стінка, на якій буде закріплений водонагрівальний бак, повинна бути міцною і надійною.

Вішають водонагрівальні баки у вертикальному положенні. Моделей водонагрівальних баків, які мають горизонтальну орієнтацію, можна перерахувати по пальцях. Ще один важливий момент - водонагрівальні елементи бака. Вони повинні знаходитися внизу, щоб підігрівати холодні шари води.


Схема подключения водонагревателя

Найголовніше, що необхідно зробити безпосередньо перед підключенням, - це визначитися з вентилями подачі холодної і гарячої води. Вони необхідні, щоб можна було в разі необхідності перекрити подачу води у водогрійний бак.

Підключати водонагрівальний бак можна двома способами:

  • Жорстко. Це буде красиво, але не дуже практично. Пов'язано це з тим, що в разі поломки водогрійного бака великі шанси на те, то новий бак доведеться перепідключати «з нуля».
  • За допомогою шлангів. Це і практично, і розумно, тому що дозволяє використовувати всі зроблене раніше.

Підключення водогрійного бака до системи водопостачання:

1. У нижній частині водогрійного бака розташовані два гнізда, так звані «американки». (Через ці отвори в бак надходить холодна і відводиться гаряча вода). До них необхідно прикрутити за трійника.


Подключение бака

2.До відвідних отворів трійників монтуються два відвідних кутових вентиля:

  • вентиль, пов'язаний з холодною водою необхідний для того, щоб можна було при необхідності злити воду з водогрійного бака;
  • вентиль, пов'язаний з гарячою водою необхідний для того, щоб сприяти подачі повітря в бак, коли з нього зливають воду.

3. Нижче трійника, пов'язаного з гарячою водою, монтують вентиль, який перекриває бак. До цього вентиля веде шланг, що з'єднує бак з системою труб, по яких буде циркулювати гаряча вода.

4. Нижче трійника, пов'язаного з подачею холодної води, необхідно встановити зворотний клапан. Його призначення захистити Тени в разі, якщо в будинку буде відключена холодна вода.

5. Нижче зворотного клапана необхідно встановити редуктор тиску води, який, ясна річ, зможе змінювати тиск подаваної в нагрівальний бак холодної води.

6. Під зворотним клапаном монтують фільтр грубого очищення.

7. Під фільтром безпосередньо розташовується вентиль, що забезпечує надходження в бак холодної води.

8. Всі різьбові з'єднання перед монтажем краще прокласти герметизуючої ниткою або стрічкою.

Підключення бака до електромережі


Подключение бака к электросети

Водогрійний бак необхідно підключати до мережі через УЗО з автоматичним вимикачем, попередньо перевіривши наявність заземлення.

Сантехнічні роботи можна провести самостійно, кілька раз все перевірити ще раз, при необхідності підтягнути розслаблені з'єднання.

Електричну частину перевірити складніше, потрібно, як мінімум тестер для того щоб визначити наявність заземлення і елементарні знання з електротехніки. Напевно, в цьому випадку не варто довіряти інтуїції, а краще запросити електрика.

Ось, в принципі, і все. Підключити водонагрівальний бак - не така вже й складна робота. Потрібно лише інструмент у вигляді гайкового ключа, герметик, бажання і трохи терпіння.