Як підняти стелю в дерев'яному будинку

17.01.2021
2 555
Admin

Как поднять потолок в деревянном доме

 1. Варіанти рішень
 2. Демонтаж підвісної стелі
 3. Підйом балок
 4. Опускаємо підлога
 5. Підйом будинку
 6. Відео

Добре відомо, що в багатьох будинках старої будівлі стелі робляться досить низькими. Пояснити це можна особливостями архітектури будівель минулого століття, а також їх осіданням за довгі роки експлуатації. Звичайно ж, такий стан справ не зовсім влаштовує господарів, яким не вдається іноді розмістити в будинку сучасну меблі або встановити косяки дверей без їх підрізування.

Ось чому багато хто з них бажали б дізнатися про те, як підняти стелю в дерев'яному будинку найбільш простим способом.

Варіанти рішень

Варианты поднятия потолка

Для вирішення поставленого перед нами завдання може бути використана одна з наступних методик:

 • видалення підшивної стелі;
 • підйом балок;
 • опускання статевих лаг;
 • підйом всієї будівлі в цілому (з додаванням вінців).

Зазначимо, що вибір відповідного варіанта збільшення висоти приміщень у будинку залежить від багатьох факторів і пов'язаний з тими чи іншими труднощами.

Балки на потолке

Спосіб, який передбачає демонтаж підвісної стелі, є, звичайно ж, найбільш простим, але з його допомогою вдається збільшити на 15-20 см. тільки поздовжні (по відношенню до балок) стіни.

Підйом самих стельових балок можливий лише за умови повного демонтажу покрівлі, оскільки спроби підняття всієї покрівельної конструкції можуть призвести до непоправних наслідків (як крайній варіант - до повного руйнування будівлі).

Зниження рівня розміщення статевих лаг потребує від виконавця обов'язкової переробки віконних блоків (навряд чи кого влаштують неприродно високі підвіконня), або ж нарощування фундаменту.

Підйом будови з допомогою домкратів виконується зазвичай або з метою додавання додаткових вінців, або для нарощування його фундаменту (з подальшим опусканням статевих лаг). Далі ми коротко розглянемо особливості реалізації кожного з цих методів.

Демонтаж підвісної стелі

Демонтаж подшивного потолка

При уважному розгляді стельового перекриття можна помітити, що нижня його частина утворюється за рахунок підшивки з дощок, яка зверху закривається тим або іншим обробним матеріалом (гіпсокартоном, наприклад). З боку ж горища зазвичай є настил, влаштований по верхньому зрізу балок. Навіть у тому випадку, якщо такого настилу ні, ви все одно зможете виграти по висоті близько 15-20 сантиметрів (залежно від товщини несучих балок) шляхом видалення підшивки.

Декор потолка

Природно, що в останньому випадку вам доведеться зробити добротний настил і утеплити його зверху у відповідності з основними вимогами СНиП. При цьому залишилися оголеними балки цілком здатні вписатися в інтер'єр приміщення і можуть виступати в якості оригінального декоративного елемента.

Підйом балок

Поднятие потолочных балок

Даний прийом підняття стелі в приватному будинку допускається лише при наявності наступних умов:

 • можливість повного демонтажу покрівлі;
 • гарний стан балок;
 • наявність домкратів необхідного класу.

В процесі реалізації цього прийому вам доведеться також демонтувати подшівной стелю і повністю оголити його несучі балки, які потім видаляються, а стіни будинку нарощуються на 1-2 вінця. Після додавання балок вся описана вище ланцюжок операцій проводиться в зворотній послідовності.

Опускаємо підлога

Опускаем пол

У тому випадку, якщо ви вибрали варіант опускання підлоги - вам, в першу чергу, потрібно буде провести наступну оцінку:

 • уважно оглянути самі статеві лаги;
 • обстежувати стан фундаменту;
 • визначитися з підпіллям.

Після ретельного візуального обстеження технічного стану всіх елементів будови можна буде прийняти обґрунтоване рішення по тому, як підняти стелю в дерев'яному будинку.

При цьому передбачається, що ви зможете визначитися з тим, чи потрібно нарощувати фундамент або ж виберете варіант простого опускання статевих лаг нижче рівня останнього.

Підйом будинку

Подъем дома

У тому випадку, якщо не вдається підняти стелю будинку, ні опустити його стать, вам доведеться зайнятися підйомом всього дерев'яної будови в цілому з подальшим додаванням вінців або нарощуванням фундаменту. Цей варіант рішення може бути використаний як комплексний, що дозволяє вирішити відразу два завдання. Одночасно із збільшенням висоти стельового перекриття ви зможете поєднувати і фундамент будівлі.

Работа по поднятию дома

Докладний опис самої техніки підйому будинку ви зможете знайти у джерелах, у безлічі представлених в Інтернеті.

Перед початком процедур необхідно зробити приблизну оцінку ваги всього поднимаемого будови. При цьому розрахунок слід вести виходячи з того, що щільність сухої деревини дорівнює приблизно 500-700 кг/м3.

Для роботи вам необхідно буде запастися трьома-чотирма потужними домкратами гідравлічного типу вантажопідйомністю не менше ніж 5 тонн.

Відео

У цьому ролику процесу підняття будинку також приділено увагу.

Читайте також: