Як пофарбувати міжкімнатні двері


Как покрасить межкомнатную дверь

Фарбування дверей (вхідних або міжкімнатних) - це процес творчий. Однак навіть він вимагає проведення підготовчих робіт, які будуть залежати від того, з якого матеріалу ваші двері зроблена, ніж вона в даний момент покрита і наскільки пошкоджена. Крім того, так як пофарбувати міжкімнатні двері можна (в залежності від необхідності) різними складами, доведеться приділити увагу їх вибору і сумісності з вже наявними на дверному полотні покритті.

Матеріал двері


Материал двери

«Старі» двері, а також сучасні дорогі моделі, швидше за все, виявляться виконаними з цільної деревини. Переконатися в цьому досить легко - достатньо просто спробувати підняти двері, і якщо це зажадає від вас значних фізичних зусиль (а деякі двері жінки навіть підняти не зможуть), то перед вами дверне полотно, що складається з цілих дощок.

Зовні така двері зараз буде оброблена шпоном (можливо, цілісних порід), а раніше (кілька десятиліть тому їх просто фарбували олійною фарбою.


Покрашенная дверь

Зрозуміло, що нові двері фарбувати ви не будете, тому реставрації піддавати доведеться двері стару, покриту фарбою у кілька шарів і не володіє рівною гладкою поверхнею (тобто на ній є ямки, сколи та тріщини).

Якщо ж двері ви змогли підняти досить легко, значить, всередині вона практично порожня (там буде знаходитися ніздрюватий картон, яка погано справляється із завданням по звукоізоляції, зате значно знижує вартість і вага такої двері). Зовні така двері теж буде облицьована шпоном.

Шпон


Шпон

Шпон - це тонкий зріз деревини, який наклеюється на поверхню дверного полотна для надання йому схожості з натуральною деревиною. Щоб шпон не вигоряв під впливом сонячних променів, його зазвичай покривають декількома шарами лаку. Але якщо виробник намагається заощадити, то лак може бути укладений лише в один шар і нанесення додаткових двох-трьох шарів стане обов'язком покупця (про це вас можуть попередити продавці в магазині дверей).


Покрытие лаком шпона

Таку «недолакированную» двері привести в потрібний стан досить просто. Візьміть лак для деревини і пензликом покрийте їм дверне полотно. Коли лак висохне, обробіть двері дрібною шкуркою, а потім сухим пензликом, щіткою або пилососом видаліть з поверхні отшкурившиеся дрібні частинки. Після цього двері можна покривати другим шаром лаку.

Зверніть увагу! Якщо надумаєте завдати третій шар лаку, то вам доведеться повторити процес ошкурювання і очищення поверхні.

При дотриманні даної технології лакування шар лаку виходить гладким і рівним, а так як пофарбувати міжкімнатні двері не складно, нехтувати цим дійством не варто.

Двері, раніше пофарбована


Дверь ранее окрашенная

Але давайте повернемося до дверей, яка раніше вже випробувала на собі вплив фарби. Зазвичай це двері, що відокремлює кухню або сан.вузол. Процес фарбування буде виглядати наступним чином:

  • Якщо вам незручно реставрувати двері, що знаходиться у вертикальному положенні, можете зняти її з петель і укласти на стіл.
  • Потім візьміть шпатель і з його допомогою позбавтеся від великих відшарування фарби.
  • Після цього вам знадобиться дрібна шкурка, яку ви ошкурите поверхню дверного полотна, приділяючи особливу увагу ямах.
  • Візьміть шпаклівку для деревини і нанесіть її на ямки і тріщини на двері.
  • Дочекайтесь її повного висихання, а потім знову обробіть поверхню шкіркою.
  • Видаліть з'явилася пил пилососом або щіткою.


Красим межкомнатную дверь

  • Заклейте малярським скотчем місця на двері, які ви не плануєте фарбувати.
  • Пензликом, валиком або спеціальним розпилювачем нанесіть на двері обрану вами фарбу в один шар.
  • При необхідності нанесіть другий шар фарби, дочекавшись повного висихання першого.

Двері зі шпоном


Окраска двери со шпоном

Як пофарбувати міжкімнатні двері, якщо вони мають зовнішній шар шпону? Тут все набагато простіше. Скористайтеся відтінком і захисними складами для деревини (такими як Pinotex). Наносити їх можна пензликом, тому що патьоків вони практично не утворюють за рахунок своєї здатності вбирається в деревину і шпон.

Але двері для таких складів теж слід попередньо підготувати, зашпаклювавши (а потім зашкурив) наявні дефекти. Якщо шпон в нижній частині дверей відшарувався, його необхідно підклеїти, а для рівного й повного висихання клею ремонтується ділянка дверного полотна треба затиснути струбцинами, попередньо наклавши на нього з двох сторін дошки або шматки фанери.

Дверна коробка і лиштва


Покраска дверной коробки

Якщо ви вирішили пофарбувати двері, не варто забувати про дверну коробку і наличники. Ошкурівать і фарбувати їх доведеться прямо на місці, попередньо закривши частину стіни, до якої вони примикають, з допомогою малярного скотча.


Покраска межкомнатных дверей

Кількість шарів фарби повинна збігатися з кількістю шарів, нанесених на дверне полотно (інакше ви отримаєте різні відтінки двері, коробки і наличників).