Як пофарбувати стелю без розлучень


Как покрасить потолок без разводов

Фарбуванням стелі у власній квартирі доводилося, звичайно ж, займатися кожному господарю хоча б раз у житті. Але не всім власникам власного житла відомо, що ця процедура має деякі особливості, що дозволяють виключити утворення патьоків на поверхні, що обробляється. Ось чому ми хотіли б ознайомити всіх бажаючих з тим, як пофарбувати стелю без розлучень в домашніх умовах.

Особливості фарбувальних процедур


Работа по покраске потолка

Фарбування стелі не вимагає від виконавця, наявності у нього якихось особливих навичок і є найпоширенішим і дешевим видом обробки стельових поверхонь. При цьому якісна обробка можлива лише після ретельної їх підготовки, що проводиться з дотриманням наступних умов:

  1. Перш за все, на стельової поверхні не повинно бути тріщин і вибоїн, здатних чітко проявитися після її фарбування.
  2. Далі, оскільки фарбувальні роботи пов'язані з забрудненням житла - фарбувати стелю слід проводити в терміни до запланованого ремонту стін та підлоги.
  3. Крім того, перед фарбуванням стелі за допомогою валика або фарбопульта всі меблі в квартирі повинна бути закрита поліетиленовою плівкою або ж повністю видалена з приміщення.

Підготовка до робіт


Подготовка к работам

Перед тим як почати фарбувати стелю, необхідно провести підготовчі роботи. Вони потрібні незалежно від обраного вами способу фарбування (пензлем, валиком або фарборозпилювачем). У цій статті ми розглянемо прийоми, що дозволяють уникнути утворення на поверхні стелі розлучень при фарбуванні стелі за допомогою валика.


Инструмент для покраски потолка

Для проведення ремонтних робіт в цьому випадку вам знадобляться наступні допоміжні пристосування, інструменти і матеріали:

  • будівельна стрем'янка;
  • фарбувальний матеріал;
  • фарбувальна кисть і валики з ворсом різної довжини;
  • скотч для малярних робіт.

Кількість фарбувального матеріалу розраховується виходячи з того, що на 1 м2 поверхні витрачається 300 грам фарби. Підготовчі роботи включають в себе таку обов'язкову операцію, як очищення стелі від слідів старої фарби або залишків оновлюваних покриттів.


Грунтовка потолка

Крім цього, до підготовчих процедур слід віднести і ґрунтування поверхні, що відбувається. Найбільш підходящою для цих цілей вважається акрилова грунтівка, забезпечує хорошу адгезію шару фарби до стельового основи. Після того як грунтовий шар нанесений і остаточно висох, ви можете починати фарбувати стелю, а ми підкажемо, як не залишити при цьому розлучення.

Цей ролик допоможе вам правильно підготувати стелю до фарбування.

Основні роботи


Основные работы

Для проведення основних фарбувальних робіт вам знадобиться широкий довговорсове валик, за допомогою якого ви зможете наносити фарбу на стелю.

Зверніть увагу! Фахівці не рекомендують використовувати для цих цілей поролоновий валик, після роботи з яким на оброблюваної поверхні залишаються дрібні бульбашки, які порушують фактуру покриття. Також небажано використовувати для фарбування стелі валик з велюру, матеріал якого погано вбирає використовуються в будівельній практиці барвники.

При фінішній фарбуванні стелі використовується валик, що має ворс середньої довжини, а для фарбування всіх важкодоступних ділянок поверхні слід скористатися звичайною кистю.


Валик с ворсом средней длины

В процесі фарбувальних робіт валик занурюється у ванну з барвником таким чином, щоб у його ворс насичують не дуже сильно (для цього не слід повністю занурювати валик у фарбу). Для отримання на стелі рівномірно розподіленого шару фарби без розлучень ви можете попередньо прокатати валик з будь-якої допоміжної поверхні (по листу оргскла, наприклад). Фарбувати стелю необхідно від краю стелі до центру, стежачи за тим, щоб наступна смуга фарби захоплювала край попередньої.

Приступаючи до фарбування стелі передостаннім шаром потрібно звернути увагу на те, щоб він проходив перпендикулярно вікну. Тепер можна приступати до останньої стадії фарбування, яка повинна остаточно приховати всі розводи. Для цього краще всього використовувати новий валик з малою або середньою довжиною ворсу. Поролоновий валик для цього застосовувати не можна! Тепер потрібно змінити напрям, так як новий шар фарби, потрібно нанести паралельно вікну.

Зверніть увагу! У разі багатошарового фарбування кожен наступний шар наноситься лише після остаточного висихання попереднього.

Відзначимо, що найчастіше по завершенні всіх фарбувальних робіт на поверхні утворюються візуально помітні, накладаються один на одного смуги, тому при виникненні такої проблеми слід фарбувати стики окремих смуг.

У зв'язку з цим під час робіт слід постійно контролювати якість фарбування, переглядаючи оброблений ділянку під різними кутами (ракурсом).

Зверніть увагу! Якщо в кімнаті кілька вікон, розташованих на різних стінах, то орієнтуватися потрібно на те вікно, через яке в це приміщення надходить максимальна кількість світла. Останній шар фарби потрібно наносити паралельно цього вікна.

Висновок


Заключительный этап покраски

У цій статті ми познайомили всіх зацікавлених користувачів з тим, як пофарбувати стелю без розлучень і порушень фактури стельового покриття, не залучаючи для цього сторонню робочу силу. До всього вищесказаного варто додати і те, що після закінчення фарбувальних робіт ледь помітні границі між сусідніми смугами фарбування зазвичай зачищаються з допомогою мікронною наждачним шкурки. Подібна доопрацювання дозволяє отримати ідеально рівну однорідну поверхню, здатну стати прикрасою інтер'єру вашої квартири.