Як пофарбувати стелю водоемульсійною фарбою


Как покрасить потолок водоэмульсионной краской

Здавалося б, що такого складного в тому, щоб правильно пофарбувати стелю? Однак якщо до цього процесу підходити не замислюючись, у підсумку можна отримати зовсім не той результат, який планувався вами. Отже, як пофарбувати стелю водоемульсійною фарбою акуратно і швидко?

Інструмент і матеріали


Инструмент для покраски потолка

Так як пофарбувати стелю водоемульсійною фарбою за допомогою однієї тільки пензлика у вас не вийде, вам додатково знадобиться валик (широкий з ворсом середньої довжини), довга регульована телескопічна ручка до нього, лоток для фарби, поліетиленові пакети для сміття, прищіпка або скотч, гумові рукавички і захисні окуляри.


Краска водоэмульсионная для потолка

Водоемульсійна фарба випускається декількох типів, у тому числі окремо для зовнішніх і внутрішніх робіт, а також залежно від матеріалу поверхні, які треба фарбувати. Докладна інформація про фарбі завжди вказується на її ємності-упаковці.

Зверніть увагу! Фарбу для стелі вибирайте з розрахунку, що поверхня вам доведеться фарбувати не менше двох разів. Колір фарби залежить від ваших уподобань, проте врахуйте, що фарби «біла» і «супер біла» будуть відрізнятися відтінком.


Колеровка водоэмульсионной краски

Водоемульсійною фарбі можна надати і будь-який інший відтінок. Для цього придбайте невеликий пухирець з кольором, орієнтуючись на колірну таблицю, яка завжди додається до фарб кожної фірми-виробника.

Зверніть увагу! Змішувати фарбу треба відразу з розрахунком на повне фарбування стелі в два шари, так як отримати такий же відтінок повторно у вас може не вийти.

Підготовка приміщення


Подготовка комнаты к покраске потолка

Фарбування стелі відноситься до «брудних» робіт. Тому перед тим, як пофарбувати стелю водоемульсійною фарбою, краще винести з приміщення всі меблі. Якщо ж зробити це у вас не вийде, ретельно накрийте предмети меблів поліетиленовою плівкою.

Підготовка поверхні


Подготовка потолка

Яку б дорогу фарбу для стелі ви не вибрали, якщо його поверхня має видимі оком нерівності, приховати їх під шаром фарби не вийде. Тому перед фарбуванням стелі слід підготувати поверхню:

 • Стеля з гіпсокартону повинен бути ретельно зашпаклеван повністю, а не тільки шви між окремими листами.
 • Стеля монолітний або з плит перекриттів також вимагає шару шпаклівки, але із-за наявних зазвичай в наявності сильних перепадів по висоті, її шар буде більш товстим, тому на стелі частенько виникають тріщини, від яких треба обов'язково позбутися (розширте їх, зашпаклюйте, затріть «теркою» зі шліфувальною сіткою, щоб остаточно вирівняти поверхню).
 • Якщо ви вирішили пофарбувати стелю, попередньо обклеєний шпалерами, додатково готувати поверхню немає необхідності.
 • Стеля раніше вже пофарбований доведеться пропилососити, щоб очистити його від пилу і відстаючих частинок фарби.

Грунтовка


Грунтовка потолка

Чистий, рівний, сухий стеля перед фарбуванням слід загрунтувати. Грунтовка повинна бути тієї ж марки, що і фарба, тобто, як кажуть будівельники, сумісна з нею.

Правильно загрунтувати поверхню досить просто:

 • Візьміть лоток для фарби.
 • Надягніть на нього зверху поліетиленовий пакет для сміття, натисніть на нього, щоб видалити зайве повітря і закріпіть його або звичайної прищіпкою, або шматочком скотчу.
 • Налийте в лоток ґрунтовку так, щоб вона не виходила за межі поглиблення для фарби.
 • Грунтувати поверхню слід тим же валиком, що був обраний для фарбування стелі.
 • Занурте валик в лоток, прокатите його по горизонтальній поверхні лотка, злегка віджавши надлишки грунтовки, і приступайте до нанесення її на стелю.
 • Напрямок грунтування поверхні не має значення, головне, щоб не було пропусків.
 • Стельовий плінтус та інших виступають декоративні елементи на стелі загрунтуйте з допомогою пензлика.
 • Зачекайте не менше години, поки грунтовка повністю не висохне.

Фарбування


Процесс покраски потолка

Трохи про те, як пофарбувати стелю водоемульсійною фарбою без патьоків і розлучень:

 • Відкрийте баку з фарбою і ретельно розмішайте її (можете це зробити вручну, а можете скористатися електродрилем з насадкою «міксер»).
 • Якщо фарба густа, як сметана, для першого шару її необхідно розбавити водою в пропорції 1 частина води на 10 частин фарби. Рідку фарбу розбавляти не треба, також як немає необхідності розбавляти будь водоемульсійну фарбу для нанесення другого шару.
 • Спочатку пензликом нанесіть фарбу на важкодоступні для валика місця - стики, стельовий плінтус, кути.
 • Підготуйте лоток з поліетиленовим пакетом. Налийте в нього фарбу.
 • Злегка віджимаючи валик про лоток, почніть наносити фарбу на стелю, рухаючись від далекого кута до вікна. Руху валика при нанесенні першого шару повинні бути паралельні падаючого з вікна світла.
 • Дочекайтеся повного висихання фарби (цей процес займе не менше години).
 • Нанесіть на стелю другий шар фарби. Валик при цьому повинен рухатися перпендикулярно напрямку нанесення першого шару.
 • Дочекайтеся повного висихання другого шару фарби.

На цьому роботи по фарбуванню стелі завершуються.

Відео

Цей ролик присвячений технології фарбування стелі водоемульсійною фарбою.

digger_m2008@mail.ru 25.02.14 12:11
А навіщо на лоток надягати поліетиленовий пакет для сміття?

Статті по темі