Як поміняти прокладку в крані

17.01.2021
3 727
Admin

Как поменять прокладку в кране

  1. Заміна прокладки в крані з зворотно-поступальним рухом штока
  2. Міняємо прокладку в крані з маховиком

При виявленні протікання в крані в першу чергу слід візуально обстежити стан прокладки вентиля і в разі необхідності замінити її. Про знос прокладки зазвичай свідчать наявність на ній продавленого кільцевого ділянки або втрата еластичності використаного для її виготовлення матеріалу. Відзначимо відразу, що якщо після заміни прокладки протікання не зникає, то причиною несправності, швидше за все, є знос сідла клапана вашого вентиля.

Перед тим, як поміняти прокладку в крані, обов'язково перекрийте воду з допомогою магістрального вентиля і закрийте пробкою зливний отвір чи укладіть на нього рушник (щоб уникнути попадання в отвір дрібних деталей, нерідко выскальзывающих з рук під час роботи).

Для заміни прокладки вам знадобиться наступний набір робочого інструменту:

  • звичайний розвідний ключ (або ж набір ключів різного розміру);
  • плоскогубці (пасатижі);
  • монтажний ніж (різак);
  • стандартна викрутка.

Крім того, вам, звичайно ж, знадобиться сама нова гумова прокладка.

Заміна прокладки в крані з зворотно-поступальним рухом штока

Замена прокладки в кране

Всі операції по заміні прокладки проводяться в цьому випадку в такому порядку:

Після перекриття магістрального вентиля слід злити воду, що залишилася в системі.

Потім, користуючись гострим кінцем ножа, зачепите накладку, що закриває кріпильний болт крана гарячої або холодної подачі (червоного або синього кольору відповідно), і відверніть за допомогою викрутки болт, що кріпить баранець крана.

Замена прокладки в кране с возвратно-поступательным движением штока

Після цього можна зняти баранчик і вивернути за допомогою ключа підстава вентиля (сердечник) з закріпленою на ньому прокладкою. Заодно ви можете перевірити справність самого осердя і замінити його при необхідності на новий (з новою прокладкою).

При справному сердечнику слід зняти з нього пошкоджену або износившуюся прокладку. Для цього необхідно підчепити її викруткою і зняти з штовхача (штока), на кінці якого розташовується невелика кругла площадка з фіксуючим прокладку штифтом. Якщо на цьому майданчику скупчилася велика кількість вапняного нальоту, рекомендується видалити його за допомогою теплого оцту.

Снятие прокладки

Потім необхідно встановити нову прокладку такого ж розміру, натягнувши її з зусиллям на штифт. Перед тим, як ви поміняєте прокладку в крані, обов'язково зверніть увагу на те, що у вентилі з гарячою водою довше прослужить вам ущільнювач з шкіри, а в крані з холодною водою - виріб з гуми. В окремих зразках вентилів прокладка кріпиться до штоку за допомогою гвинта, відвернути який зазвичай не вдається. В цьому випадку вам доведеться міняти весь сердечник цілком.

Складання крана проводиться в зворотній послідовності, тобто спочатку укручується підстава вентиля (сердечник) і затягується за допомогою ключа відповідного розміру, а потім на нього надівається баранчик і закріплюється стопорним болтом. Після цього вам залишиться лише встановити на місце декоративний ковпачок і перевірити якість роботи крана. Щоб уникнути пошкодження прокладки та продовження терміну її служби не слід дуже сильно затягувати сердечник при його установці на робоче місце.

Міняємо прокладку в крані з маховиком

Замена прокладки в кране с маховиком своими руками

Особливість пристрою крана маховикового типу полягає в тому, що захисний кожух і головка останнього зазвичай складають одне ціле. Тому вам доведеться спочатку зняти сам кожух з тією метою, щоб відкрився доступ до гайки кріплення крана. Якщо кожух у вашому механізм закріплений на підставі, вам необхідно, насамперед, вивернути утримує його гвинт (після того, як ви видаліть захисний ковпачок).

Работа по замене прокладки

Після цього можна з допомогою гайкового ключа вивернути кріпильну гайку і дістати горловину, в якій і розміщується шукана нами прокладка. Вона може вільно розташовуватися всередині або ж притискатися до шлямбуру спеціальним штифтом. Вам слід акуратно підчепити її і видалити з механізму, після чого можна ставити на місце нову прокладку.

Читайте також: