Як поміняти унітаз

Как поменять унитаз

Коли приходить термін зміни старого сантехнічного обладнання на нове, завжди є вибір: зробити це самостійно або запросити фахівців. Поміняти унітаз своїми руками не так складно, як може здатися спочатку. Зробивши це самостійно, можна заощадити достатню кількість грошових коштів. Ми розповімо, як поміняти унітаз.

З чого почати?

С чего начать замену

Люди, що вперше приступають до нової задачі, задаються питанням, як поміняти унітаз на новий. Насамперед необхідно придбати новий унітаз. Купується сантехнічне обладнання за своїми габаритами не повинно відрізнятися від попереднього. Навіщо це потрібно?

Купівля аналогічного за розміром унітазу, з схожим чином розташованим отвором на випуск, запобігає будь-які проблеми з монтажем нового унітазу.

Размеры унитаза

До сантехніці аналогічного розміру не доведеться довго звикати. Новий унітаз не займе дуже багато місця, буде звичним і не менш зручним: адже новий може виявитися занадто великим або високим.

У разі, якщо вирішено придбати сантехніку, сильно відрізняється по формі від колишньої, потрібно приготуватися до того, що буде потрібно нове кріплення, а то і новий висновок каналізаційних труб для підключення до унітазу.

Зверніть увагу! Фахівці рекомендують попередньо сфотографувати старий унітаз і місця його кріплення, щоб підібрати підходящу модель.

Інструменти для встановлення нового унітазу

Для самостійної зміни старого унітазу на новий можуть знадобитися наступні інструменти і додаткові будматеріали:

  • перфоратор;
  • гайкові ключі і викрутки, молоток, ніж, долото;
  • силіконовий герметик і прокладки для труб;
  • великий розвідний ключ;
  • водопровідний шланг;
  • кріплення для унітазу (іноді відповідні кріплення поставляються разом з новим обладнанням, іноді їх доводиться купувати окремо разом з унітазом);
  • гофра для з'єднання унітазу з каналізаційною трубою;
  • відро і велика кількість старих ганчірок, шматок міцного поліетилену і скотч.

Демонтаж старої сантехніки

Демонтаж унитаза

Безпосередньо перед тим, як поміняти унітаз, рекомендується максимально прочистити труби за допомогою спеціальних хімічних засобів. Це значно зменшить відкладення в трубах.

При демонтажі старої конструкції унітазу рекомендується перекрити воду і спустошити зливний бачок. Починати відділення старого унітазу можна як зі зливного бачка, так і зі стічної горловини. Найбільш просто демонтувати зливний бачок. А з нижнім отвором доведеться потрудитися.

Зверніть увагу! Професіонали рекомендують почати зі стічної горловини унітазу: розбити її ударом молотка, після чого ретельно прибрати уламки і залишки старого унітазу за допомогою долота і молотка.

Приготуйтеся до того, що при від'єднанні унітазу може пролитися певну кількість води. Щоб прибрати її і потрібно відро з деякою кількістю старих ганчірок.

Вихідну каналізаційну трубу рекомендується ізолювати за допомогою поліетилену і скотча. Після чого приступити до розчищення санвузли від уламків старого унітазу та іншого будівельного сміття. При деяких растрескиваниях плитки або інших будівельних недоліках потрібно відразу ж привести все в порядок, ще до встановлення нової сантехніки.

Установка нового унітазу

Работа по замене унитаза

Для установки нового унітаза потрібно імпровізована прокладка між підлогою і сантехнікою - для запобігання відколів плитки.

Після чого порядок дій такий:

  • Встановити унітаз в нормальне положення, як він буде розташовуватися в санвузлі згодом з підведенням до труб. Обвести олівцем на підлозі основа унітазу, відзначити місця кріплення до підлоги. Якщо не вистачає висоти нового унітазу для кріплення до каналізаційної труби, необхідно організувати підкладку під основу сантехніки.

Новый унитаз

Змонтувати зливний бачок і під'єднати його до унітазу. Для перевірки всіх систем тимчасово під'єднують зливну горловину унітазу до каналізаційної труби і проводять тестові наповнення і зливу.

Установка бачка

  • По закінченні перевірки роботи нової сантехніки потрібно підготувати отвори для дюбелів, орієнтуючись на заздалегідь зроблені позначки.
  • Після цього слід прикріпити гофру одним кінцем до випускного отвору унітазу і ретельно герметизувати стик з допомогою силіконового герметика, а іншим кінцем - до каналізації і також ретельно провести роботи по герметизизации.

Соединение унитаза с канализацией

  • Нарешті, після закінчення всіх підготовчих робіт, потрібно встановити унітаз на підготовлене місце і ретельно закріпити його. На цьому монтаж нового сантехнічного обладнання закінчений.

Крепление унитаза

Рекомендується ретельно прибрати надлишки силікону з допомогою вологої ганчірки. Поміняти унітаз своїми силами - цілком доступна завдання навіть тих, хто має намір приступити до цього вперше. Все що потрібно - акуратно і ретельно проводити всі необхідні дії.

Відео

Цей ролик покаже порядок дій при установці унітазу.