Як побудувати лазню з цегли

17.01.2021
3 986
Admin

Как построить баню из кирпича

 1. Початковий етап
 2. Покрокова технологія
 3. Фундаментні роботи
 4. Пристрій цокольного поверху
 5. Кладка
 6. Дах і стелю
 7. Ізоляція
 8. Косметична обробка

Якщо у вас є свій будинок у сільській місцевості або дачну ділянку, то рано чи пізно вас неодмінно торкнеться питання про те, як побудувати лазню з цегли. В цьому випадку ви зможете насолоджуватися затишком і комфортом російської лазні, зведеної власними руками. Якщо у вас є досвід будівельних робіт і ви з легкістю управляєтеся з інструментами, можете сміливо починати процес, спираючись на корисні рекомендації, описані нижче.

Початковий етап

План кирпичной бани

Безсумнівно, процес зведення починається з обговорення проекту майбутньої лазні з членами вашої родини. На цьому етапі варто визначити розмір фінансів, які підуть на забудову, а відповідно і вибір матеріалу, тихе поселення, наймання робітників і так далі. Найпоширенішим варіантом є баня з розмірами 4*5 метрів і прибудованою сауною. В якості будівельного матеріалу вибір робиться на користь цегли. Відповідно при зведенні конструкції своїми руками варто вивчити кілька джерел, що описують покрокову технологію цього процесу і вивчити різновиди, плюси і мінуси різних видів обраного будматеріалу.

Кирпич для строительства бани

Отже, для будівництва цегляної лазні вам необхідно придбати наступні матеріали:

 • щебінь, гравій, цемент і пісок;
 • труба для зливу;
 • безпосередньо сам цегла;
 • матеріал теплової, парової ізоляції.

Покрокова технологія

Цегляна лазня відрізняється високими протипожежними характеристиками. Однак даний матеріал є менш теплим, ніж деревина, тому вимагає якісно виконаної як внутрішньої, так і зовнішньої обробки. В іншому випадку цегляні стіни стануть місцем накопичення конденсату і незабаром почнуть руйнуватися, особливо це стосується газосилікатного матеріалу.

Щоб цього не сталося, необхідно відповідально підійти до вибору надійного фундаменту, інакше стіни можуть покритися тріщинами і розломами. Крім цього окрему увагу варто приділити системі вентиляції основного та підвального приміщення.

Фундаментні роботи

Фундамент для бани из кирпича

Для цегляної лазні оптимальним варіантом є стрічковий фундамент з наявністю вентиляційних отворів у самому фундаменті і вгорі цокольної кладки. Спочатку необхідно зібрати опалубку, забиваючи цвяхи з внутрішнього боку і загинаючи їх назовні. Потім встановити її і вирізати отвори для вентиляції. Щоб уникнути їх подальшого закриття, в отвори потрібно вставити короби з дерева.

Після цього на дно котловану засипається шар піщаної подушки, який буде сприяти рівномірному розподілу навантаження на фундамент. Пісок сбрызгивается водою і утрамбовується, а потім засипається шар гравію. Потім монтується каркас з арматури, або з допомогою дротяної в'язки, або зварювання. Як тільки каркас готовий, можна починати заливку бетону, постійно трамбуючи його глибинним вібратором (або іншими засобами). Закінчивши заливку, поверхню необхідно вирівняти за допомогою кельми і виконати в ній декілька отворів арматурою для виходу зайвого повітря.

Пристрій цокольного поверху

Устройство цокольного этажа

Цей процес починається відразу після завершення монтажу фундаменту і виконується з декількох рядів червоної цегли.

Верхній ряд цоколя необхідно оснастити додатковим вентиляційним отвором для підвалу. Трубу для зливу варто вмонтувати під фундамент і вивести її на відстані не менше 5 метрів.

Кладка

Як побудувати лазню з цегли без кладки? Зрозуміло, ніяк, тому варто вибрати оптимальний варіант, який підходить для даного будови - це колодязна кладка, яка виконується наступним чином: дві стіни стоять поруч перев'язуються між собою з лицьової сторони через кожні 5 рядів з допомогою арматури.

Схема колодезной кладки

Тобто дві стіни з'єднуються вертикальними перегородками. Під час кладки важливо залишати зазор між шарами, що пересипається додатковим утеплювачем (тирса, керамзит, зола). Даний вид кладки дозволяє будувати споруду не більш ніж в 2 поверхи.

Дах і стелю

Монтуючи дах і стеля обов'язково передбачте отвір для виведення пічної труби, в тому випадку, якщо воно не заплановано у верхній частині однієї із стін. Дах ви можете вибрати на свій розсуд і зробити її з горищем або без. У другому варіанті дах буде односхилим.

Ізоляція

Пароизоляция кирпичной бани

Цей етап стане заключним, але важливим. Зсередини приміщення стіни і стеля обшиваються пароізоляційним матеріалом, часто фольгою або іншим фольгованим матеріалом. Ця процедура покликана захистити конструкцію від зайвої вологи і накопичення конденсату.

Зовні споруда обробляється теплоізолятором, в якості якого підійде базальтова мінеральна вата, скловата, пінопласт.

Косметична обробка

Внутренняя отделка кирпичной бани

Для внутрішнього приміщення лазні краще всього зробити обшивку з вагонки або іншого деревного матеріалу.

Що стосується обшивки стін і даху зовні, то тут вибір обмежується лише вашими смаковими уподобаннями.

Незважаючи на те, що зведення цегляної лазні хоч і є досить складним процесів, але все-таки це можливо, а підсумковий результат виправдає всі вкладені сили і фінанси.

Читайте також: