Як побудувати будинок з бруса 7 на 9 з мансардою

Как построить дом из бруса 7 на 9 с мансардой

Будівельний ринок рясніє матеріалами з унікальними характеристиками, але мода на дерев'яні споруди завжди залишається незмінною. Популярності таких будов надає екологічність матеріалу і простота зведення будівель. Виробники пропонують кілька видів дерева, оброблених за різними технологіями, але ми поговоримо лише про одного з них.

Брус - оброблене і ретельно висушену деревину з чотирма гранями. Поперечний переріз такого матеріалу буває різним, тому краще уточнити у виробника наявність певного виду в потрібній кількості. Дерево для бруса вибирається високої якості. Серед різних порід перевага віддається ялини і сосни, що зумовлено характеристиками деревини.

Материал брус

Висока міцність бруса дозволяє створювати найскладніші конструкції без особливих зусиль. Також цей матеріал має низьку теплопровідність, що покращує характеристики будівель. Як побудувати будинок з бруса 7 на 9 з мансардою за допомогою різних видів бруса, читайте трохи нижче.

Виробниками звичайного бруса випускаються клеєні і профільовані його різновиди. Останній вид виготовляється з цільного дерева, якому надають плоску або овальну форму. Фаски у профільованого бруса зрізаються. Клеєний брус виготовляється з ламелей - невеликих досочек, які в подальшому склеюються.

Підготовка до зведення будинку

Для будь-яких будівельних робіт потрібні інструменти, і наше будівництво не виняток. Як завжди, при роботі з деревом треба мати молоток, стамеску, рубанок, сокиру і дриль. Сучасна техніка завдяки своїй універсальності, що дозволяє зменшити кількість інструментів, але підвищує швидкість зведення будівель.

План дома с мансардой

Приступити до будівництва будинку можна лише після складання докладного креслення, де буде розраховано кількість матеріалів, очікувані навантаження на фундамент та інші технічні деталі. Так як дерев'яні будинки досить легкі, вони встановлюються на монолітну стрічкову основу. Для невеликих будівель можна використовувати стовпчастий фундамент.

Будівництво

Строительство дома из бруса

На підготовлену основу укладають брус. Він повинен бути необробленим і мати переріз 10 на 15 см. Для зведення стін використовують профільований брус 15 на 15 см, тоді як бруси 10 на 10 см використовуються для внутрішніх перегородок.

Зверніть увагу! Підлога в таких будівлях, як правило, робиться подвійним. Першою укладається необрізна дощатка, а поверх неї - шпунтована дошка. Між цими шарами в обов'язковому порядку стелиться гідро - і теплоізоляція.

Перед будівництвом покрівельної конструкції треба зробити мансарду. Напрямні крокви, встановлені в позначених на документах місцях, обшиваються вагонкою з торця. Щоб кріплення обшивки було надійним, потрібно зробити каркас.

Далі потрібно розстелити пароізоляційну плівку, утеплювач та теплоізолятор. Товщина кожного шару визначається декількома факторами:

  • Частота використання приміщення і сезонність.
  • Кліматичні особливості району, в якій будується будинок.
  • Продувність вітрами.
  • Потужність вентиляційної та опалювальної системи.

Мансарду можна захистити від спеки, використовуючи один секрет - зовнішня обшивка приміщення робиться з світловідбиваючої фольги (алюмінієвої). Внутрішню частину приміщення можна обшити вагонкою або гіпсокартоном. Дах краще робити скатної форми.

Дом с мансардой

Стеля повинен бути не нижче 2,5 метра. Для надійності стельового перекриття балки укладаються з проміжком в метр. Поверх покладених крокв потрібно настелити утеплювач, а потім обшити їх з двох сторін латами.

Кілька нескладних дій і терпіння допоможуть вам побудувати затишний будинок з комфортною мансардою. Використання сучасних інструментів і стороння допомога допоможуть прискорити процес.