Як побудувати будинок на воді


Как построить дом на воде

Будинок на воді зазвичай будують біля берега. Якщо ж передбачається будівництво такого незвичайного будинку в межах міста, то майбутньому домовласникові неодмінно потрібно укладення договору на оренду ділянки. Після отримання численних дозволів можна сміливо розгортати будівництво дебаркадера. Зараз ми спробуємо розібратися, як побудувати будинок на воді, оскільки це далеко не проста справа.

Проект


Проект дома

Проект є дуже важливим моментом будівництва. Необхідно правильно виконати усі попередні розрахунки щодо розмірів та вантажопідйомності споруди, оскільки будинок повинен бути безпечним житлом для проживаючих людей і ні в якому разі не бути перешкодою для суден та інших плавучих засобів. До розробки проекту крім архітектора слід залучити спеціаліста Управління судноплавства, так як саме дане Управління веде суворий контроль процесу будівництва дебаркадера.

Фундамент


Дом на понтоне

Фундамент в даному випадку буде поняттям умовним. Плавучий будинок, як правило, встановлюють на понтон. Понтон являє собою якусь плавучу платформу, виготовлену зі сталі, пластику, дерева або залізобетону. Модульні пластикові понтони часто використовують як причалу або для легкого споруди невеликих розмірів, припустимо, альтанки.

Інженерні мережі

До моменту початку будівництва, після розробки проекту, слід провести необхідні міські комунікаційні інженерні мережі такі, як система каналізації, трубопровід для води, електрику та інші.


Дизельный генератор для дома

Якщо споруджуваний будинок буде розташований на віддалі від міської електромережі, то цілком може виручити автономне енергозабезпечення (дизельний генератор, енергія вітру, сонячна енергія). Встановлені вітряки і колектори здатні усунути проблеми з електрикою, а останні до того ж допоможуть вирішити питання з гарячою водою.


Дома на воде

Забезпечувати дебаркадер водою можна з пробуреної свердловини, що знаходиться неподалік від будинку на березі, тоді вам доведеться звернутися в Управління з охорони навколишнього середовища за спеціальним дозволом. Дана проблема також чудово вирішується за допомогою бортової системи забору, очищення і подачі води безпосередньо з водойми.

З каналізацією справи йдуть трохи складніше. Крім підключення будинку до каналізаційного колектора, що знаходиться на березі, ще можна додатково встановити цистерну для накопичення і зберігання стічних вод або підключитися до берегової дощової системи каналізації. Як варіант, можливе підключення дебаркадера до системи очищення та знезараження стоків з наступним зрошенням прилеглої території або скиданням у водойму. Добре очищена стічна вода використовується для поливу рослин, а потрапляючи у водойму, біологічно очищена і збагачена киснем вода прекрасним чином сприятиме природному процесу доочищення водойми.

Зверніть увагу! У системи біологічної очистки є один істотний недолік - це дорогий варіант, але зате екологічно чистий і найбільш економічний.

В якості технічної можна використовувати воду з:

 • берегової свердловини;
 • міський системи;
 • водойми (за умови наявності фільтрів).

Для створення всіх інженерних систем будинку на воді буде потрібно серйозний професійний підхід.

Будівництво


Строительство дома на воде

Повністю обладнаний і безпечний для проживання будинок на воді здатні побудувати тільки професійні будівельні компанії, що володіють спеціальною ліцензією.

Безпосередньо сам будинок на вже готовому фундаменті може бути побудований з дерева або з легкої металевої конструкції (бажано оцинкованої).

Для обробки фасаду використовуються різноманітні будівельні матеріали:

 • штучний камінь;
 • дерево;
 • сайдинг (вініловий, дерев'яний, стальний).

На всі будівельні матеріали повинні бути в наявності сертифікати.

Якщо передбачається будівництво дерев'яного будинку, то деревину потрібно обов'язково обробити антипіреном і антисептиком.

Щоб будинок не кренило від поривів вітру, ще на стадії його проектування дуже важливо виконати розрахунки посиленню стійкості споруди.

Після закінчення будівництва дебаркадера належить ще чимало турбот по його оформленню, адже господар будинку фактично стає судновласником. Щасливого володаря дебаркадера чекають наступні додаткові етапи:

 • отримання документів на право власності;
 • огляд;
 • введення в експлуатацію (пожежна та санітарно-епідеміологічна інспекція);
 • отримання номера;
 • отримання дозволу на швартування;
 • страхування будинку (бажано).
Зверніть увагу! Прописатися в оселі власнику не вдасться, оскільки будинок на воді буде документально значитися як плавучий засіб.

Правда, це не зупиняє всіх бажаючих володіти настільки незвичайним, екзотичним житлом, не поступається по комфорту стандартного житла.

Відео

Якщо ви хочете побудувати будинок на воді, вам напевно буде цікавий наступний сюжет.

Валерій Лазарєв 27.03.14 14:14
Будівництво будинку на воді на мій погляд доступно тільки професіоналам. Я навіть не можу собі уявити, як у такому разі робиться фундамент, з практичної точки зору

Статті по темі