Як побудувати гараж своїми руками


Как построить гараж своими руками

Рішення про будівництво гаража власними силами має одну безперечну перевагу - воно дозволить вам обійтися без залучення сторонньої робочої сили, що істотно скоротить виробничі витрати, а також дозволить вам особисто вникнути у всі нюанси робочого процесу.

Добре продумане рішення питання про те, як побудувати гараж своїми руками передбачає, в першу чергу, вибір типу гаражної споруди та матеріалу, з якого планується виготовляти її фундаментне фундамент, стіни та покрівлю. Всі ці рішення мають бути строго аргументовані й покладені в основу будівельного проекту майбутньої споруди.

Повний комплекс робіт, пов'язаних з будівництвом гаражної конструкції, прийнято поділяти на такі основні етапи:

 • прив'язка до місцевості;
 • проведення земляних робіт (спорудження фундаменту);
 • спорудження цоколя, стін і воріт;
 • облаштування покрівлі.

Вибір типу гаражної споруди та матеріалів


Постройка гаража своими руками

Ще на етапі розробки будівельного проекту вам необхідно буде визначитися з варіантом виготовлення гаражного будови. Вибір цей у значній мірі буде залежати від того, яким вихідного будівельного матеріалу ви віддасте перевагу.

В даний час при проведенні гаражних робіт найбільш часто використовуються наступні матеріали:

 • блоки з шлакобетону;
 • метал;
 • цегла.

Ми розглянемо варіант гаражного спорудження, що зводиться з стандартних блоків або цегли, що представляється нам більш кращим у порівнянні з металевим гаражем.

Розбивка на місцевості і земляні роботи


Разбивка на местности и земляные работы

На даному етапі робіт проводиться розмітка місця будівництва згідно з ескізами, закладеними в проекті.

Для прив'язки до місця будівництва вам буде потрібно нескладний набір допоміжного інвентаря, який включає в себе наступні позиції:

 • моток толстого капронового шнура;
 • рулетка необхідної довжини;
 • кілька кілочків;
 • невелика кувалда.

Найпростішим варіантом реалізації прив'язки до місцевості представляється випадок, коли гараж прилаштовується до уже зведеним раніше господарських будівель. Рішення завдання в цьому випадку зводиться до простого продовження наявної лінії забудови у відповідності з вибраними розмірами гаража.

Підставою одноповерхового цегляного (шлакоблочних) гаража може служити простий бутобетонний фундамент стрічкового типу, при підготовці якого вирита в землі траншея заповнюється битим каменем (бутом). В ході облаштування такого фундаменту шматочки каменів укладаються в траншею акуратними рядами, кожен з яких потім «проливається» бетонним розчином необхідної консистенції.

Ширина траншеї під така підстава не перевищує зазвичай величини 60 см. А її глибина встановлюється виходячи з передбачуваної глибини промерзання грунту в даній місцевості.

При ритті траншеї необхідно звернути особливу увагу на те, що вибірку грунту слід проводити до досягнення щільних шарів ґрунту, а також і на те, щоб стінки траншеї були рівними і строго вертикальними.

Зведення стін і установка воріт


Возведение стен и установка ворот

Для підготовки цокольного підстави гаража вам необхідно буде підготувати опалубку, встановлюється вздовж всього периметру фундаменту, після чого можна приступати до заливання майданчики цементним розчином.

Після висихання розчину зверху укладаємо шар гідроізоляції, в якості якої використовується, як правило, звичайний руберойд. Потім встановлюємо і фіксуємо яким-небудь чином ворота гаража, що по мірі підйому стін все міцніше закріплюються в кладці.

Точність установки каркаса воріт можна виміряти по ходу роботи з допомогою виска і рівня і при необхідності злегка змінювати його положення, підкладаючи під кути конструкції відрізки пластин з металу.

Операції по укладанню ланцюжки з блоків або цегли необхідно проводити за стандартною схемою, згідно з якою елементи кожного подальшого ряду перекривають стики попереднього. Починати кладку слід з зведення кутових маяків, між якими згодом натягується тонкий капроновий шнур. Залишилися стінові блоки укладаються по лінії шнура, після чого маяки знову нарощуються на кілька рядів. Правильність виставлення стін і кутів контролюємо за допомогою того ж виска і рівня.

В якості утеплювача всього гаражного споруди можна використовувати стандартні плити, виготовлені з пінопласту або мінеральної вати.


Установка ворот на гараж

Облаштування покрівлі

В якості елементів перекриття гаража можна використовувати недорогу і надійну опорну конструкцію, виготовлену з металевих двотаврових балок з робочим розміром 100-120 мм. Такі балки дозволять вам закрити всю площу будівлі шириною до 6-ти метрів.


Обустройство кровли гаража

Після укладання балок можна приступати до обшивки. Для того по нижньому тавру сусідніх балок щільними рядами укладаємо товсті дошки (40-50 мм), які потім застеляють шаром руберойду. Поверх руберойду засипаємо утеплювач (в якості якого зазвичай використовується керамзит або простий шлак), причому рівень засипки повинен досягати лінії зрізу верхнього тавра.

На наступному етапі робіт поверх утеплювача наносимо шар цементної стяжки товщиною близько 20-30 см, від якості виготовлення якої багато в чому залежить надійність всього покрівельного покриття.

Гідроізоляція гаражної покрівлі проводиться шляхом застилки на підготовлену стяжку декількох шарів водостійких рулонних матеріалів (руберойду, акваізола або рубемакса). М'які рулонні матеріали можуть бути покладені на поверхню покрівлі різними методами, але в гаражному будівництві найбільш часто використовуються наступні прийоми:

 • укладання рулонів методом пошарового наплавлення;
 • нанесення матеріалу за допомогою бітумної мастики.

На лицьовій і задній частинах даху вам необхідно буде змонтувати невеликі козирки, службовці для захисту стін будівлі від потоків дощової води. Подібні козирки ви можете виготовити з обрізної дошки товщиною 50 мм, пробитою по обрізу іншою дошкою і кріпиться під верхнім тавром балки.