Паркан із сітки рабиці своїми руками


Как построить забор из сетки рабица

Добре відома більшості з нас сітка рабиця з давніх пір широко використовується для виготовлення парканів та огорож самого різного профілю. Необхідно відзначити, що за час багаторічної експлуатації цей будівельний матеріал зарекомендував себе з найкращого боку. У той же час поява на ринку будівельних виробів більш технологічних і зручних пластикових, бетонних, кованих огорож, а також огорож з металевого профілю призвело до того, що стала вже звичною для багатьох представників старшого покоління сітка рабиця опинилася на час в тіні.

Але все сказане зовсім не означає того, що цей зручний і дешевий будівельний матеріал починав здавати завойовані раніше позиції. До теперішнього часу по ряду параметрів сітка рабиця не тільки не поступається більшості цих нових виробів, але і продовжує успішно конкурувати з ними.

Основними перевагами використання сітки рабиці для паркан:

  • низька в порівнянні з новими видами огорож вартість;
  • простота установки;
  • великий термін служби (не менше 50 років);
  • прекрасні вентиляційні властивості;
  • відсутність тіні біля огорож подібного типу.

Крім того, сітка рабиця може застосовуватися в якості зручних і недорогих парканів внутрішніх зон заміського ділянки (спортивних чи дитячих майданчиків, наприклад).

Особливості монтажу


Особенности монтажа

Попереднє знайомство з питанням про те, як побудувати паркан із сітки рабиці своїми руками, поставить вас перед вибором однієї з двох існуючих методик щодо його облаштування: секційної і натяжна.

При спорудженні огорожі секційного типу сітка рабиця вваривается, як правило, спеціальні куточки або у підготовлену заздалегідь сталеву раму паркану.

Найбільш простим і практичним вважається натяжна спосіб кріплення сітки, для реалізації якої вам буде потрібно не тільки сама сітка, але і відпалений дріт завтовшки 2-3 мм, а також кілька опор з дерев'яного бруса, або металеві (азбестоцементні) стовпи. Далі ми будемо розглядати саме цей спосіб монтажу огороджень.

Визначення кількості необхідного матеріалу


Определение количества необходимого материала

Для підрахунку довжини сітки для огорожі слід вбити вздовж відрізків периметра ділянки кілочки і натягніть між ними мотузку. Загальна довжина використовуваної для цього мотузки і дасть вам шукану величину (в погонних метрах). Визначити необхідну кількість стовпів можна простим діленням загальної довжини периметра відстань між сусідніми стовпами (близько 2,5-3 метри).

Вибір матеріалів

При виборі матеріалу для огорожі слід виходити з наступних міркувань:

  1. Дерев'яні стовпи з модрини, наприклад, встановлювати значно простіше, так і обійдуться вони вам помітно дешевше, ніж інші матеріали. Але така огорожа буде вимагати від вас постійної уваги і необхідності догляду за нею в процесі експлуатації.
  2. Опори з металевих або азбоцементних труб являють собою більш міцну і надійну конструкцію, так і прослужать вони вам значно довше. Для кріплення окремих ділянок сітки рабиця до таких стовпів необхідно приварити або закріпити на них гачки особливого профілю.
  3. При виборі самої сітки для огорожі необхідно, насамперед, визначитися з потрібною шириною матеріалу, яка варіюється в діапазоні від 1,5 до 4 метрів. Фахівці рекомендують вибирати виріб стандартного розміру, що має висоту близько 2-х метрів; при цьому розмір осередків сітки підбирається виходячи з передбачуваних цілей її використання.
  4. Якщо встановлюються вами огорожі призначені для внутрішньогосподарських потреб (вольєр для домашньої птиці або загін для тварин), то цей розмір повинен бути мінімальним.
  5. Для зовнішнього огородження можна вибрати сітку з осередками більш великого розміру.

Для продовження терміну служби вашого забору краще всього вибирати сітку з дроту з кроком вічка 2,2 мм. При цьому найкращим варіантом вважається оцинкована сітка або дріт, що має спеціальне полімерне покриття.

Спорудження огорожі


Сооружение забора из рабицы

Перш за все, потрібно підготувати ями під опори огорожі, які вириваються зазвичай вручну. Робоча глибина ями розраховується за класичною схемою, згідно з якою вона повинна складати не менше однієї третини від висоти опори, при цьому на дні робиться спеціальна «подушка» з утрамбованої суміші щебеню і піску.

Встановлені в яму стовпи засипаються потім грунтом, який також ретельно ущільнюється спеціальної трамбуванням. Металеві опори огорожі підлягають обов'язковому бетонування. Монтування сітки рабиця починають, як правило, з одного з кутових стовпів. До дерев'яних стовпів її кріплять за допомогою спеціальних скоб, а до опор з металу - з використанням приварених раніше гачків.

Після кріплення сітки на першій опорі необхідно поступово розмотувати рулон і закріплювати її на всіх наступних опорах аналогічним чином.