Як повісити кронштейн на стіну


Как повесить кронштейн на стену

Кронштейном називають консольну опорну деталь, призначену для кріплення на вертикальній стіні різних виступаючих споруд. Конструктивно кронштейн може складатися з однієї деталі або представляти собою многодетальную конструкцію. Найбільш поширеним прикладом побутового використання кронштейнів є застосування спеціальних конструкцій для підвішування на стіну сучасних телевізорів. Це дозволяє заощадити місце і гармонійно вписати його в загальний інтер'єр будь-якої кімнати. Розглянемо докладніше, як повісити кронштейн на стіну і всі супутні питання.

Вибір кронштейна


Выбор кронштейна

За ступенем рухливості кронштейни підрозділяють на:

  • Нерухомі. Допускають регулювання по вертикалі або по горизонталі і використовуються для кріплення великих і досить важких телевізорів.
  • Рухливі. Мають кілька видів повороту і призначені для кріплення телевізорів з невеликою вагою.


Кронштейн для телевизора

При купівлі слід уважно вивчати інформацію, зазначену на упаковці (тип кронштейна, діапазон діагоналей телевізора і його допуск по вазі).

Зверніть увагу! Для підбору кронштейна до конкретної марки телевізора краще звернутися до консультанта, в іншому випадку можуть виникнути проблеми з комплектними фіксуючими гвинтами.

Пропонуємо вам переглянути відеоролик, який розповість про нюанси вибору кронштейна.

Вибір місця і визначення висоти монтажу


Выбор места крепления кронштейна

Для вибору оптимального місця установки вам слід прийняти комфортну позу планованої точці перегляду телевізора і, подумки провівши лінію від рівня очей до стіни, визначити точку на стіні, відповідну межі верхньої третини телевізора. Якщо планується перегляд ТБ сидячи, то при бажанні можете скористатися більш простим радою експертів - встановити телевізор таким чином, щоб його центр знаходився на висоті 135 см від підлоги.

Зверніть увагу! З точки зору комфортності перегляду бажано забезпечити відстань від глядача до телевізора рівне 3-4 його діагоналях і кут огляду не більше 15° від осі телевізора.

Проведення монтажних робіт


Проведение монтажных работ

Важливим елементом монтажу є матеріал стіни, на якій ви плануєте помістити телевізор. Зазвичай кронштейн для підвіски телевізора комплектується монтажним набором, розрахованим на бетонну стіну. Але на практиці телевізори монтують на наступні види стін:

  • бетонну;
  • цегляну;
  • дерев'яну;
  • гіпсокартонну.

Для різних видів стін використовують різні способи монтажу кронштейнів.

Монтаж на бетонну стіну

Якщо стіна, на яку ви запланували встановити телевізор бетонна, то вважайте, що вам пощастило. У цьому випадку монтаж виробляється достатньо швидко, з використанням комплектних дюбелів для бетону. Для виготовлення отворів краще скористатися професійним перфоратором - в цьому випадку ви витратите менше часу і зусиль.

Монтаж на цегляну стіну

При монтажі кронштейнів на цегляну стіну можна також скористатися дюбелями з бетону, але якщо стіна виготовлена з пустотілої цегли, то краще використовувати призначені для цього дюбелі.

Монтаж на дерев'яну стіну

Кріплення кронштейнів до дерев'яної стіни необхідно проводити за допомогою саморізів по дереву довжиною понад 30 мм.

Монтаж на стіну з гіпсокартону


Монтаж кронштейна на стену

Є найскладнішим видом монтажу. Незважаючи на велику кількість переваг гіпсокартону, він володіє невисокою міцністю, що створює проблеми при монтажі на нього важких предметів інтер'єру, в тому числі і телевізорів.

При монтажі невеликих і легких телевізорів кронштейни кріпляться відразу на гіпсокартон з допомогою спеціальних металевих виробів. Для пустотілих конструкцій успішно використовується дюбель «метелик», розкривається при закручуванні в нього самореза.

Кронштейни для більш важких телевізорів слід монтувати на спеціально підготовлений посилений каркас, який виготовляється в процесі монтажу гіпсокартонних листів. При необхідності можна з лицьової сторони стіни встановити додаткові металеві профілі і закріпити їх до підлоги і стелі. Зовнішній вигляд профілів повинен вписуватися в інтер'єр приміщення.

Завершення монтажу


Завершение монтажа

Після закріплення кронштейна на стіні необхідно прикріпити до нього телевізор з допомогою комплектних 4-х гвинтів. В окремих випадках може виявитися зручніше спочатку прикріпити телевізор до кронштейна і тільки після цього всю конструкцію закріпити на стіні. Якщо встановлений телевізор має великі габарити і вагу, то монтаж краще робити вдвох.

Після завершення монтажу необхідно переконатися, що телевізор надійно закріплений на стіні.

Далі необхідно акуратно укласти підводиться до телевізора проводу в спеціальний кабель-канал. Для цегельних, бетонних і дерев'яних стін зазвичай використовують спеціальні зовнішні кабель-канали. Для гіпсокартонних стін кабель-канал можна вмонтувати в стіну або пропустити дроти за гіпсокартоном (через спеціально підготовлені отвори).

Правильно підібраний якісний кронштейн і грамотно виконаний монтаж дозволяють надійно закріпити на стіні телевізор і отримати красиве, сучасне, зручне рішення установки телевізора в домашніх умовах.

Відео

Цей відеоматеріал також допоможе вам в роботі з монтажу кронштейна.