Як повісити люстру

17.01.2021
7 167
Admin

Как повесить люстру

  1. Вішаємо люстру на гак
  2. Установка люстри на планку
  3. Як підключити люстру
  4. Безпека робіт
  5. Відео

Рівномірність освітлення різних приміщень прийнято вважати в наші дні вирішальним чинником, визначальним вибір використовуваного на цих просторах освітлювального обладнання.

З цієї причини особливо популярними стають в наш час точкові світильники самого різного виду, прилади неонового свічення і високотехнологічні світлодіодні пристрої, які дозволяють отримати рівний і розсіяне світло, що виключає утворення затінених зон.

Але разом з тим і давно стали звичними для нас люстри, вивішують в центрі приміщення, зовсім не здали ще сьогодні своїх позицій.

Навпаки, існуюче в даний час різноманітність видів і дизайнерських варіантів виконання сучасних люстр може вразити будь-кого, причому функціональність цього освітлювального приладу суттєво підвищилася. Це пристрій може використовуватися сьогодні не тільки як звичайний освітлювач, але й здатна служити елементом декору інтер'єру приміщення, який свідчить про ваші смаки та амбіції, а також сприяє створенню атмосфери затишку і спокою в будинку.

Але слід пам'ятати, що монтаж сучасної люстри відрізняється рядом характерних особливостей, і питання про те, як самому повісити люстру не є в наш час чимось абсолютно тривіальним.

Вішаємо люстру на гак

Вешаем люстру на крюк

Найпоширенішим способом кріплення люстри до стелі досі залишається звичайний гак. Гак кріпиться, як правило, до перекриття стелі за допомогою спеціального анкера або ж за допомогою дюбелів. Закріплювати гак на аркушах гіпсокартонного або натяжної стелі в жодному разі не слід, оскільки останній може просто не витримати ваги вашої люстри. При монтажі таких стель потрібно просто залишити отвір для виведення кінця гака разом з підвідними проводами. Прилеглий до цього отвору ділянку посилюється шляхом наклеювання на місці виведення спеціального пластикового кільця.

Люстри, розраховані для кріплення на гак, оснащуються спеціальною декоративною кришкою, яку можна переміщати за трубчастого основи приладу. Фіксувати по висоті цю кришку можна таким чином, що під нею вдається приховати висновки електропроводки разом з клемними з'єднувачами проводів. Замість трубки в деяких люстрах може використовуватися спеціальний трос або ланцюг.

Установка люстри на планку

Установка люстры на планку

А в цій главі ми обговоримо питання про те, як повісити люстру без гака і розглянемо окремо установку виробів цього класу, призначених для монтажу на спеціальну планку. Така люстра являє собою конструкцію особливого виду, для підвішування якої на стелі встановлюється металева планка, яка і бере на себе всю основну навантаження.

Така планка закріплюється на стелі за допомогою пари дюбелів і двох саморізів, а підстава люстри кріпиться на планці допомогою гвинтів, причому в цій підставі (кришці) ховається вся сполучна проводка.

При підготовці обшиваються або натяжних стель для люстри на монтажній планці слід заздалегідь підготувати основу для кріплення на рівні стелі. В якості основи може бути використаний звичайний дерев'яний брусок потрібної висоти, а планка буде кріпитися до цього бруска за допомогою звичайних шурупів.

Як підключити люстру

Как подключить люстру

Завдання підключення люстри є, як правило, ключовий у всьому комплексі питань про те, як повісити люстру в кімнаті. Стандартна схема включення освітлювачів люстри передбачає можливість включення однієї групи ламп за допомогою однієї з двох клавіш двохклавішного вимикача, а включення другої групи - за допомогою іншої. Подібна схема дозволяє регулювати рівень інтенсивності освітлення кімнати у відповідності з виникаючими потребами в ньому.

При характерною для сучасних квартир системі електроживлення, оснащеної захисний РЕ провідник, пучок проводів для підключення люстри буде мати чотири жили. Причому дві з них (в ізоляції коричневого або червоного кольору) є фазними провідниками, один провідник в ізоляції синього кольору - нульовим, а провідник у жовто-зеленій ізоляції - нульовим захисним.

Якщо жили проводки вашої люстри мають схожу забарвлення, то для підключення люстри вам достатньо з'єднати дроти відповідно до їх забарвленню.

У квартирах старої споруди дроти зазвичай ніяк не маркуються, і тому при підключенні вам необхідно буде розібратися в тому, які з 3-х проводів є фазними, а який - нульовим. Для цього вам обов'язково знадобиться сама найпростіша індикаторна викрутка.

При включених клавішах двохклавішного вимикача індикаторна викрутка повинна показувати вам наявність фази на 2-х проводах, які і будуть фазними, тобто відповідають коричневою або червоною маркуванні. Решта жила - нульова, відповідна синьою маркуванні провідників. Відповідно цій розкладці проводів вам і слід підключати монтуємий на стелю люстру.

Безпека робіт

При вирішенні питання про те, як повісити люстру до стелі слід особливу увагу звернути на дотримання заходів електробезпеки.

Приступати до монтажу з'єднань тільки після того, як повністю знеструмлена (за допомогою відповідного автомата, розташованого на квартирному щитку) лінія електроживлення, на якій проводяться електромонтажні роботи. Перевірити відсутність напруги в лінії можна за допомогою все тієї ж індикаторної викрутки.

При підключенні люстри, керованої одноклавишным приладом, справа йде набагато простіше, оскільки нульовий і фазний провідники самої люстри легко розрізняються, до того ж зміна їх місцями нічого не міняє при підключенні. З групи провідників, розташованих на стелі, необхідно буде вибрати тільки одну пару «фаза - земля».

Для кріплення провідників в місці їх з'єднання можна використовувати спеціальні ізольовані клемники типу «Wago». Допускається застосування та особливих гвинтових затискачів ЗВІ, тільки спочатку необхідно залудити відходять від люстри гнучкі кінці. При наявності достатнього для приховування провідників місця можна скористатися стандартними пластмасовими ковпачками типу ЗІЗ.

Відео

Даний відеоролик продемонструє процес монтажу люстри.

Читайте також: