Як прибудувати до будинку терасу

17.01.2021
15 705
Admin

Как пристроить террасу к дому

  1. Проектні роботи
  2. Фундаментні роботи
  3. Спорудження стін
  4. Пристрій даху
  5. Оздоблення тераси
  6. Фото
  7. Відео

Далеко не у кожного вдома при проектуванні і початковому зведенні була передбачена тераса. Проте в ній, як правило, при експлуатації будинку виникає практична і функціональна необхідність. Добудова тераси до будинку - це можливість отримати додаткову площу для облаштування красивого і зручного приміщення, в якому приємно відпочивати всією сім'єю. При додатковому склінні в холодну пору тераса буде виконувати роль буферної зони, підвищуючи теплозбереження в будинку.

Проектні роботи

Проектные работы

Перед тим як прибудувати до будинку терасу, необхідно обов'язково замовити проект майбутньої прибудови, який стане основою в подальшому для отримання дозвільних документів на будівництво та введення об'єкта в експлуатацію. Добудувати додаткову площу можна з допомогою різних технологій будівництва, від дерев'яного каркасу і зрубу, до застосування металоконструкцій і зведення капітальної будівлі з газобетону. Головне - дотримання загальної стилістики будинку і використання матеріалів, які лягли в основу всієї будови.

Тераса зводиться після ретельного вивчення фактичних умов: конструкції будинку, обстеження грунту, фундаменту і стану фасадної стіни. Враховуються також кліматичні умови місцевості (товщина снігового покриву, вітрові навантаження, рівень опадів, сторони світу і т. д.). На підставі одержаних даних і з урахуванням побажань власника будинку проводиться розробка проекту.

Крім розмірів будови, типи фундаментів, покрівлі та несучої конструкції, у проекті можна відразу передбачити скління тераси та облаштування її дверними системами, продумати зручний сходовий марш і інші декоративні елементи.

Фундаментні роботи

Фундамент террасы

Приступаючи до будівництва фундаменту для тераси, слід враховувати, що його заглиблення має відповідати глибині фундаменту будинку.

Якщо не дотримати цю умову, взимку нова будова може "відірватися" від основного будинку.

Якщо будинок зведений давно, тобто усадка будови вже не відбувається, і його фундамент міцний і надійний, то з'єднання між двома фундаментами можна провести з допомогою простого прокладання між конструкціями руберойду, який потім запенивается.

Якщо будинок тільки побудований і усадка його ще проходить, жорстке з'єднання будівель не можна проводити. Таку проблему можна вирішити за допомогою пазів і шпильок, що з'єднують нову і стару частину і забезпечують вертикальне ковзання всіх несучих площин без загрози руйнування конструкції.

Фундаменти в будь-якому випадку вже не будуть вважатися загальними, тому необхідно зробити так, щоб ці дві конструкції стали максимально цільними.

У регіонах з ґрунтами з низькою вологістю можна встановити під терасу стовпчастий фундамент, а потім на нього встановити легкий каркас з металу або дерева. Потужність фундаменту розраховують виходячи із застосовуваних матеріалів. У регіонах з заболоченої грунтом при зведенні тераси фундамент влаштовують з бетонного розчину і максимально пов'язують його з конструкцією будинку.

Спорудження стін

Стены террасы

Для облаштування тераси стіни вибирають з урахуванням вже існуючої будови. Попередньо для легких конструкцій зводиться дерев'яний або металевий каркас. Зсередини до каркаса кріплять дерев'яну або пластикову вагонку. Зовні будівля обшивають сайдингом, брусом, готовими панелями або іншими видами фінішних оздоблювальних матеріалів.

Якщо планується будувати терасу з цегли, необхідно заздалегідь передбачити зведення посиленого фундаменту. Стіни по товщині можна не робити дуже товстими, як у будинку. Зазвичай для тераси досить зробити несучі стовпи завтовшки у 1,5 цеглини, а самі простінки та огороджувальні конструкції зробити товщиною 12,5 див.

Стіни будинку і тераси потрібно між собою жорстко з'єднати металевими заставними елементами. В стіну основної будівлі їх кріплять шляхом висвердлювання в кладку глибоких отворів, а в каркас тераси заставні укладають в шарі розчину при кладці цегли.

Пристрій даху

Крыша террасы

Міцність даху тераси залежить від правильно змонтованої несучої конструкції. Для будівництва надійного каркаса облаштовують кроквяну систему з дерев'яного бруса і обрешітки, яка при експлуатації буде захищати будівлю від снігу, вітру та інших негативних атмосферних явищ.

Для облаштування покрівельної системи крокви кріпляться між собою і стикуються з коробкою будинку.

Деревина для крокв повинна пройти протипожежний та антисептичну обробку.

Для монтажу каркасу застосовують додаткові елементи: цвяхи різного діаметру і розміру, болти, хомути, скоби, шурупи і т. д. Фінішним покриттям для покрівлі тераси може служити будь-який матеріал, бажано відповідний покриття основного будинку.

Сьогодні все частіше для облаштування даху тераси використовують сучасні світлопрозорі конструкції. Конструкції для світлопропускаючих покрівель виробляються для різного типу покрівлі: скатної, купольної, ламаної та інших. Профіль для каркаса зазвичай застосовують із сталі, а для малих прольотів можна використовувати навіть ПВХ. Для невеликої частини тераси можна облаштувати і самонесучі скляні елементи даху, виконані з полімерних матеріалів.

Оздоблення тераси

Отделка террасы

Внутрішній простір тераси обробляють після завершення загальнобудівельних робіт і прокладання електрики. Підлоги біля тераси зазвичай роблять з дерева, яке попередньо просочують спеціальними ґрунтовками, потім покривають тонами і лаками, стійкими до вологи і значних перепадів температури. При облаштуванні капітального будови підлоги укладають плиткою та додатково для холодної пори роки оснащують їх електричним обігрівом.

Рекомендуємо прочитати:

Фото

Красивая терраса

Открытая терраса

Красивая терраса с дизайнерской отделкой

Терраса с безрамным остеклением

Відео

В даному ролику показаний процес прибудови тераси до будинку з бруса.

А цей сюжет присвячений будівництву невеликий тераси.

Докладний інструктаж по прибудові тераси дивіться в цьому ролику.

Читайте також: