Як прибудувати веранду до будинку

17.01.2021
7 545
Admin

Как пристроить веранду к дому

  1. Створення проекту
  2. Пристрій фундаменту
  3. Зведення стін
  4. Пристрій покрівлі
  5. Фото веранд для вашого натхнення
  6. Відео

На жаль, не у всіх власників приватних маєтків спочатку в проекті будинку передбачається наявність тераси або веранди. Однак це приміщення несе велике функціональне і практичне навантаження. Якщо ви замислюєтеся про те, як прибудувати веранду до будинку, значить, ви бажаєте збільшити корисний простір свого житла, яке ідеально підійде для спільного сімейного відпочинку.

Створення проекту

Перш ніж починати пристроювати веранду, необхідно ретельно розробити проект. Якщо ви є професіоналом у цій галузі, варто звернутися до фахівців. Саме проект знадобиться вам, щоб отримати дозвіл на будівництво веранди та на її використання. Щоб зробити прибудову, можна скористатися різними будівельними технологіями, включаючи монтаж каркасу з дерева і бруса, і закінчуючи використанням металевих і бетонних конструкцій. Єдине правило, якого варто дотримуватися - це не відходити від стилю, в якому зведено сам будинок.

Проект веранды

До зведення тераси можна приступати, вивчивши всі технічні нюанси: конструкцію будівлі, тип ґрунту, фундаменту і стан фасадної стіни будинку. Крім того, до уваги слід прийняти погодні умови у вашій місцевості. Вже на основі цих даних і відповідно особистих уподобань клієнта розробляється проект.

На цьому ж етапі передбачається наявність скління, кількість дверних прорізів, тип сходи та інші елементи декору.

Пристрій фундаменту

Возведение фундамента

Починаючи фундаменти роботи необхідно знати, що глибина його залягання повинна бути аналогічна глибині фундаменту будинку. В іншому випадку в холодну пору року веранда почне відходити про будинки і між будівлями з'явиться щілину.

Якщо основним будинку вже багато років і він повністю сів, присоединяемую до нього веранду можна виконати шляхом прокладки шару толя з подальшою обробкою монтажною піною.

Якщо ж пристроювати веранду планується робити до новобудові, яка ще не дала повну усадку, то не варто проводити жорстке з'єднання споруди з основним будовою. Кріплення варто виконувати, використовуючи пази і шипи, які з'єднають нова будова зі старим. Таким чином, забезпечується ковзання веранди по вертикальній площині при усадці основного споруди без шкоди для тераси.

Фундамент у будь-якому випадку не буде єдиним, тому потрібно вжити заходів для максимального їх об'єднання.

Для регіонів, що відрізняються вологим грунтом, варто віддати перевагу стовпчастий типу фундаменту, на який в подальшому встановити металевий або дерев'яний каркас, який відрізняються невеликою масою. У болотистих місцевостях для фундаменту використовується бетонний розчин з максимальною прив'язкою до конструкції будинку.

Зведення стін

Каркас веранды

Спорудження стін веранди здійснюється з урахуванням матеріалу, застосовуваного для стін житлового будинку. Якщо передбачена не важка конструкція, досить звести металевий або дерев'яний каркас, який обшивається вагонкою або пластиковими панелями з внутрішньої сторони. В якості зовнішньої обробки застосовують сайдинг, брус, готові панелі, або інші види оздоблювальних матеріалів, обраних на ваш розсуд.

Бажаючи звести терасу з цегли варто подбати про посилену фундаменті. Однак по товщині стіни пристраиваемой веранди можуть бути менше, ніж стіни будинку. Досить передбачити несучі опори завтовшки у 1,5 цеглини, а елементи для огорожі - 12.5 сантиметрів.

Возведение стен веранды

Подбайте про те, щоб стіни житлового будинку та веранди були максимально міцно скріплені за допомогою металевих закладних елементів. Для фіксації їх з основною стіною необхідно просвердлити отвори з великою глибиною, а з терасою - шляхом закріплення закладних елементом за допомогою розчину в процесі кладки.

Пристрій покрівлі

Кровля веранды

Надійність покрівлі тераси безпосередньо залежить від дотримання технології при її монтажі. Щоб дах була максимально надійною, при її облаштуванні необхідно спорудити крокви з дерев'яних брусів і обрешітки. Кроквяна система необхідна для захисту споруди від різноманітних опадів і погодних умов.

Монтаж покрівельної системи веранди відбувається шляхом фіксації крокв між собою і їх фіксації до коробки будинку.

Перед будівельними роботами кроквяний матеріал обробляти антисептиками, а також протипожежними засобами.

Крім самих брусів вам будуть потрібні цвяхи, хомути, скоби, болти, гвинти та інші елементи кріплення. В якості фінішного покриття для тераси може бути використаний будь-який матеріал, але все ж варто віддати перевагу того ж матеріалу, яким покритий будинок.

По закінченню всіх вищеописаних робіт по прибудові веранди до будинку вам залишиться прокласти електричні дроти і зайнятися внутрішніми оздоблювальними роботами. Для цих цілей ви можете повністю покладатися на свій смак і побажання. Тепер ви є власником прекрасного місця для сімейного чаювання теплими літніми вечорами.

Фото веранд для вашого натхнення

Застекленная веранда у дома

Резная веранда

Открытая веранда

Светлая веранда

Украшенная резьбой веранда

Деревянная веранда

Відео

Подивіться, як можна прибудувати веранду до старого будинку.

Читайте також

Вам також може бути цікаво