Як прочистити вентиляцію в квартирі


Как прочистить вентиляцию в квартире

По-перше, кухню (вентиляційний отвір знаходиться саме там) не будуть залишати запахи і продукти горіння побутового газу, якщо у вас газова плита. Погана витяжка від газового котла або колонки може призвести практично до повної відсутності тяги, що в деяких випадках стає причиною отруєння мешканців чадним газом, але її чистити самостійно взагалі не бажано.

По-друге, не працює вентиляція у ванній кімнаті призведе до збільшення часу, необхідного для висихання приміщення (зменшення кількості водяної пари в повітрі), що згодом стане головною причиною появи чорних плям цвілі і грибка на стінах і стелі приміщення.

По-третє, засорившаяся вентиляція в туалеті (якщо канал є спільним на декілька квартир) може почати працювати «у зворотний бік», і ви повною мірою зможете відчути всі запахи з сусіднього санвузла.

Перевірка вентиляції


Проверка вентиляции

Як перевірити працездатність вентиляції в квартирі? Для початку зніміть решітки, встановлені на стінах, і ретельно промийте від бруду і пилу. Потім встановіть їх на місце і відкрийте кватирку на кухні. Прикладіть до вентиляційної сітки аркуш паперу. Якщо його до неї «притягне», значить, вентиляція працює відмінно. Потім повторіть цю процедуру у ванній кімнаті і туалеті, залишивши двері в ці приміщення відкритими.

У тому випадку, коли листок паперу до решітці не притягується, то це означає найчастіше лише одну - вентиляція засмітилася і її доведеться чистити. Друга причина відсутності тяги - це самовільне перепланування квартир на верхніх поверхах, в результаті якої був пошкоджений вентиляційний короб. Для усунення такої перешкоди вам доведеться звертатися зі скаргою в місцеву архітектуру, так як прочистити вентиляцію в квартирі у вас просто не вийде.

Інша причина погано працюючої вентиляції - заміна старих дерев'яних вікон на нові пластикові, які більшу частину часу ви тримаєте щільно закритими, перекриваючи природний приплив повітря в квартиру (а якщо повітря не приходить, то і йти у вентиляцію нічому). У цьому випадку або одну кватирку завжди залишайте трохи прочиненими, або врежьте у вікно вентиляційний клапан.

Цей відеосюжет розповість про те, як перевіряють роботу вентиляції і радить, куди звертатися у разі засмічення.

Основні правила


Вентиляционный канал

Чистити самостійно приватним особам основну вентиляційну шахту будинку не можна, так як вона відноситься до общедомовому майна (краще зверніться зі скаргою на погану роботу вентиляції в керуючу компанію і покладіть всю роботу на їх майстрів). Коли фахівці прибудуть, повідомте про це сусідів, чиї квартири розташовані над вами, щоб вони не здивувалися раптово «активировавшейся» вентиляції, высыпающей з себе чорну пил.

А ось вентиляційний канал, ведучий від вашої квартири до загальнобудинковий шахти можна (і навіть потрібно) чистити самостійно:

  • Відсуньте в бік кухонні меблі (якщо ви чистите канал в кухні) і присуньте до стіни драбину. На підлогу краще покласти шар газет, так як з вентиляції може що-небудь посипатися.
  • До низу вентиляційного каналу на малярський скотч прикріпіть газетний лист (щоб потім не довелося мити шпалери або керамічну плитку).
  • Зніміть решітку, що закриває вентиляцію. Промийте її і протріть (при бажанні можете замінити її на нову).
  • Надіньте рукавички для будівельних робіт і акуратно выгребайте все, що знайдете у вентиляційному каналі, так як прочистити вентиляцію в квартирі вам іншим способом не вдасться. Будьте обережні, може потрапити скло або цвяхи, тому краще озброїтися невеликим шпателем. Якщо вентиляційний канал зроблений у панельній або цегляній стіні, в ньому може знаходитися маса цікавого, починаючи від шматків застиглого розчину і закінчуючи трупиками мишей і птахів.


Правила очистки

  • Залишки бруду можна прибрати з каналу пилососом.
  • Встановіть решітку на місце і знову перевірте тягу при відкритому вікні. Якщо стан не покращився, звертайтесь за допомогою в керуючу компанію.

Natasha 26.04.14 03:47
Самим дуже важко проводити чищення вентиляції. Я не рекомендую цим займатися, так як мікроби і віруси все одно не знищити самим. Краще всього звернутися у фірму за допомогою.

Статті по темі