Як прочистити засмічення у ванній


Как прочистить засор в ванной

Виникнення засмічення в системі каналізації досить неприємне явище. Причинами засмічень у ванній є попадання в злив довгих волосся, шерсті домашніх улюбленців, яких-небудь дрібних предметів і іншого сміття. В каналізаційній трубі все це обростає брудом, пресується і з часом утворюється щільний клубок, що перешкоджає вільному стоку води. До всього іншого додається неприємний запах гниття. У даній статті буде розказано, як прочистити засмічення у ванній.


Местный засор в трубах

Засмічення бувають місцевими (тільки в одній квартирі) і загальними, коли центральна каналізація засмітилася всього будинку. Для визначення виду засмічення потрібно включити воду у ванні й у раковині на кухні. Якщо вода стоїть тільки в одному місці, то засмічення є місцевим і його можна спробувати усунути власними силами.

Прочищення засмічення у ванній більш складна робота, ніж в раковині з-за наявного отвору для переливання. Існують кілька методів усунення засмічення у ванній.

Прочищення за допомогою вантуза


Вантуз для очистки труб

В основі дії вантуза лежить створення вакууму в трубі. Вантуз повинен мати гумову чашу, яка повністю перекриває за своїм розміром зливний отвір ванни.

Роботу починаємо з прибирання з слива всіх фільтрів і пробки. Потім необхідно щільно закрити пробкою верхнє отвір для переливу зайвої води. Для створення більшої герметичності краще всього скористатися для цієї мети другим вантузом, але в цьому випадку знадобиться допомога іншої людини. Змастити вазеліном обідок вантуза, щільно притискаємо його до зливу і виробляємо 10 - 15 різких коливань.


Использование вантуза

Більш ефективно буде проштовхування засмічення не повітрям, а водою. Для цього у ванну наливають гарячу воду (приблизно на висоту половини чаші вантуза), занурюємо вантуз у воду під кутом, що виключить його наповнення повітрям. З останнім качком різким рухом висмикуємо вантуз з води. Якщо засмічення не ліквідовано, то всю процедуру повторюємо ще кілька разів.

Прочищення з використанням сантехнічного троса


Сантехнический трос

У разі знаходження засмічення далеко в трубі або якщо він дуже щільно спресувався, вдаються до прочищення з використанням троса. Сантехнічний трос може бути ручного дії або електричний. В домашніх умовах застосовується ручний міні-тросик у вигляді сталевої кручений дроту, згорнутої у спіраль. Тросик забезпечується дерев'яною або пластиковою ручкою. Зазвичай такі троси продаються з комплектом змінних насадок різної форми.


Очистка с помощью сантехнического троса

Суть використання сантехнічного троса полягає в зачіпки сміття і вийманні його назовні або в проштовхуванні сміття в головну, більш широку магістраль.

Роботи треба виконувати вдвох. Вводимо тросик в зливний отвір і починаємо його проштовхувати по трубі з одночасним обертанням. Одна людина здійснює проштовхування, а другий обертання. Трос повинен бути постійно натягнутий. Обертання необхідно для легкого проходження поворотів каналізаційної труби і воно сприяє кращому руйнування засмічення, вгвинчуючись у нього.

Після проходження засміченого місця, що відразу ж стане зрозуміло по зменшенню напруги, треба зробити кілька різких ривків вперед і назад, відкрити кран гарячої води і почати обережно витягувати тросик, попутно змиваючи утворилася в трубі бруд.

Метод використання пилососа


Использование пылесоса для очистки труб

Цей спосіб можна застосувати, якщо ваш пилосос володіє здатністю зворотного видування. Для початку необхідно виконати ряд підготовчих робіт:

  • беремо гумовий м'ячик невеликого розміру (більше зливного отвору);
  • розрізаємо його на дві нерівні частини;
  • вкладаємо меншу частину в більшу і в середині вирізаємо отвір по діаметру трубки пилососа.

Вставивши трубку пилососа в пророблений отвір, закріплюємо наш колишній м'ячик на трубці за допомогою хомутика і ізоляційної стрічки. Прибираємо пилозбірника мішок і приєднуємо шланг пилососа до выдувному отвору. Потім притискуємо нашу чашу до зливу і вмикаємо пилосос. Це дуже хороший метод для усунення засмічень.

Застосування хімічних препаратів


Химические средства очистки труб

Будь-які засоби для очищення каналізації містять кислоти або лугу, тому при їх застосуванні потрібно одягнути гумові рукавички і створити у ванній протяг. Обов'язково уважно вивчіть інструкцію до препарату. Кожне засіб застосовується лише для певного матеріалу труб. Не допускається одночасне застосування кислотовмісних і лужних засобів, відбудеться реакція нейтралізації їх дії.

Слідуючи вказівкам інструкції необхідно налити препарат в злив, дати йому деякий час на вбирання та сильним напором води промити злив. Після цього можна додатково використовувати вантуз.

Якщо рекомендації цієї статті про те, як прочистити засмічення у ванній виявилися неефективними, то доведеться викликати сантехніків.