Як прокачати свердловину після буріння


Как прокачать скважину после бурения

Прорубати свердловину - це значить створити джерело води, який використовують для різних господарських і побутових потреб. Однак після буріння, установки труб та інших споруд вода з джерела не буде відрізнятися чистотою, тому таку воду не можна назвати придатною для використання.

Свердловина - це вирубані в землі яма, стінки якої найчастіше укріплені глиною. Вода, що знаходиться в свердловині, забруднена частинками піску, глини і землі, тому без прокачування свердловини користуватися джерелом не рекомендується. Крім цього існує досить висока ймовірність того, що в недалекому майбутньому свердловина замулитися. У цьому випадку корисно знати, як прокачати свердловину після буріння, і яке обладнання для цього буде потрібно.


Чистая вода из скважины

На перший погляд прокачування джерела представляється тривалим і трудомістким заняттям, однак при наявності певних знань її цілком можна виконати без залучення професійної підтримки. Надалі досвід самостійної прокачування свердловини дуже знадобиться, оскільки будь-яка свердловина потребує періодичної прокачування протягом усього терміну її експлуатації.

Метою прокачування є фільтрація води від так званої помпи. Якщо вибрати правильний розмір ячейок фільтра, то після прокачування помпи свердловина буде видавати кришталево чисту воду. Зазвичай організації, що займаються бурінням свердловин, надають послугу і за їх прокачування. Однак не завжди в договорі прописаний цей пункт, тому надалі цю роботу доведеться виконувати самостійно або із залученням фахівців.

Самостійна прокачування свердловини


Самостоятельная прокачка скважины

Для першої прокачування краще використовувати недорогі насоси, оскільки існує висока ймовірність того, що під час прокачування помпи 1-2 насоса можуть вийти з ладу. Для зниження цієї ймовірності слід періодично промивати насос, прокачувавши через нього чисту воду. Надалі, коли вода буде очищена, потрібно періодична профілактична чистка свердловини, для виконання якої вже можна використовувати більш дороге обладнання.

Зверніть увагу! Під час занурення насоса у свердловину необхідно враховувати висоту його кріплення. Він повинен бути розташований майже на одному рівні з фільтруючої установкою, тобто на відстані близько 1 метра від дна джерела. Тільки в такому випадку насос в змозі захопити всю помпу і вивести її назовні.

Опускати насос краще всього за допомогою міцного троса, відмовившись від застосування тонкого каната, який пропонує використовувати для цього виробник обладнання. Дана перестраховка допомагає підняти насос навіть у тих випадках, коли він застряв в мулисто-піщаному дні свердловини.


Насос для прокачки скважины

Щоб брудна вода, выкаченная з свердловини, не потрапляла назад, потрібно здійснити її грамотний відвід. В іншому випадку процес очищення може тривати нескінченно.

Скільки часу буде потрібно на прокачування води

Тривалість прокачування свердловини може бути різною. Все залежить як від її глибини, так і від рівня її забруднення. У середньому процедура займає від 12 годин до декількох тижнів, але бувають випадки, коли прокачування триває кілька місяців.


Сколько времени займет прокачка

За статистикою для очищення однієї свердловини може знадобитися фільтрація десяти і більше тонн води. При глибині джерела до 500 метрів процедура прокачування займає не менше двох діб. Якщо не виконати якісну прокачування, то через деякий час відбудеться замулювання води. Це цілком природний процес, з яким надалі повинен справлятися насос, спеціально призначений для фільтрації вже очищеної води.


Прокачка скважины зимой

Прокачуванням води вам доведеться займатися регулярно, особливо в холодну пору року, коли користування водою з свердловини не так актуально.

Зверніть увагу! Якщо свердловина розташована на дачній ділянці, який в зимовий час не використовується для проживання, то необхідно зрідка включати насос на кілька годин.

Влітку ситуація зовсім інша. Використання великої кількості води для поливу городу, саду, наповнення басейну та іншої життєдіяльності сприяє очищенню свердловини природним шляхом.


Регулярная прокачка скважины

В деяких випадках в процесі експлуатації на дні свердловини може сформуватися пробка з мулу і піску, видалити яку можна за допомогою подачі великого напору води. Для цього у свердловину поміщають труби, по яких проходить спеціальний шланг, здатний подавати воду під високим тиском. Процедура ліквідації пробки здійснюється до того моменту, поки з фільтруючої установки разом з водою не починає вимиватися графий. Далі прокачування здійснюється в штатному режимі.

Підвищити обсяг видобувається із свердловини чистої води можна за допомогою правильно встановленого насоса, його періодичної промивки і грамотно організованого відведення забрудненої води. Не буде зайвою і регулярна профілактика системи, завдяки якій обладнання, встановлене на свердловині, буде безперебійно і стабільно працювати протягом багатьох років. Після прокачування свердловини можна приступати до її благоустрою.

Відео

У цьому відеоролику також даються поради щодо прокачування свердловини.