Як розрахувати фундамент для будинку

Как рассчитать фундамент для дома

Будь-які будівельно-монтажні роботи починаються з проекту. Будь-який будинок починається з закладки фундаменту - основи, на якій згодом буде триматися вся конструкція. Давайте поговоримо про те, як розрахувати фундамент будинку.

Підготовчі роботи з влаштування фундаменту

Першими на будь-якому будівельному ділянці починають свою роботу геологи. Вони беруть проби ґрунту, визначають його тип, оцінюють рівень грунтових вод, глибину промерзання грунту, ймовірність наявності пливунів.


Подготовительные работы по устройству фундамента

Ця інформація надходить фахівцям, які готують проект. Вони в кінцевому підсумку і визначають тип фундаменту для будинку, його глибину, виходячи з геологічних даних і величини навантаження, яка буде впливати на фундамент після здачі об'єкта в експлуатацію.

Фактори впливу на фундамент

Роботи з влаштування фундаменту будинку - одні з найбільш високо оплачуваних будівельних робіт. Розрахунок оплати визначається, виходячи із залитих кубів бетону. Тому інтерес будь бригади будівельників - завищити обсяги виконаних БМР. Завдання замовника - по можливості не переплатити.


Факторы воздействия на фундамент

Тому представлена нижче інформація, по-перше, дозволить замовнику оцінити власні витрати на матеріали, а, по-друге, допоможе перевірити чесність і сумлінність виконроба, який надасть свої розрахунки за обсягом робіт.

Отже, необхідний обсяг матеріалу розраховується виходячи з:

При визначенні глибини фундаменту будинку необхідно враховувати глибину промерзання грунту. Для різних типів грунту в різних регіонах вона може істотно відрізнятися. Цей показник потрібно уточнити у фахівців.


Глубина фундамента

А площа основи залежить від загальної площі будинку та передбачуваних навантажень. Навантаження можуть бути:

 • Постійними або статичними. Вони включають в себе загальний вага будівельних матеріалів, які використовуються для будівництва і приблизний вага того, що буде перебувати в будівлі.


Нагрузка на фундамент

 • Тимчасовими або динамічними. До них відносяться атмосферні явища, такі як сніг, дощ і вітер.

Попередні розрахунки

Навантаження на фундамент розраховується в грамах на одиницю площі (1 кв. м). Числове значення навантаження не повинно перевищувати таких значень:

 • Піски (крупне зерно) - 3,5-4,5 кг/см2.
 • Піски (середнє зерно) - 2,5-3,5 кг/см2.
 • Дрібні вологі піски - 2-3 кг/см2.
 • Дрібні, вкрай вологі піски - 2-2,5 кг/см2.
 • Тверда глинистий грунт - 3-6 кг/см2.
 • Пластична глинистий грунт - 1-3 кг/см2.
 • Галька, щебінь, гравій - 5-6 кг/см2.

Усадка фундаменту

Трещина в фундаменте

Будь-фундамент будинку піддається усадці. Це означає, що, як би якісно не був підготовлений, утрамбований грунт під майбутній фундамент, під вагою стін і даху він буде просідати. Це явище відоме всім, хто протягом першого року після виведення стін займається внутрішньої або зовнішньої облицюванням будівлі. Коли фундамент просідає нерівномірно, по стінах йдуть тріщини, які досить складно закрити

А причина такої нерівномірної опади - неправильний розрахунок впливу на фундамент використовуються для будівництва матеріалів.

Стінові матеріали будинки мають певну вагу, який вимірюється в кг/ м3.

Наведемо для довідки питома вага найбільш популярних стінових матеріалів:

 • Газо-і пінобетонні блоки (газо-і пеносиликатные блоки) - 300-1000 кг/м3.
 • Силікатна одиннадцатипустотный цегла - 1500 кг/м3.
 • Облицювальна цегла - 1600 кг/м3.
 • Глиняний звичайний цегла - 1700 кг/м3.
 • Бутовий камінь - 1600-1800 кг/м3.
 • Залізобетон - 2200-2500 кг/м3.

Будівельний розчин так само має питома вага, забувати про нього при розрахунках не варто:

 • Стандартний цементно-піщаний розчин - 1700 кг/м3.
 • Вапняно-піщаний розчин - 1600 кг/м3.


Вес строительных материалов

Стіни будинку в даний час досить часто виготовляють з дерев'яного бруса, можуть бути виготовлені з комбінованих матеріалів (СІП-панелі) і т. д.

Зверніть увагу! Навіть сорт деревини та її вологість відіграє роль у визначенні питомої ваги стін. Необхідно враховувати так само питому вагу перекриттів, покрівлі, вікон.

Немає необхідності перераховувати всі матеріали. Простіше взяти в руки проект і трохи попрацювати кошторисником, склавши для себе список використовуваних матеріалів.

Далі необхідно озброїтися довідником за матеріалами і калькулятором. І старанно прорахувати кількість матеріалів, їх питома вага, визначивши загальна вага всіх матеріалів, використовуваних в будівництві будівлі.

Розділивши отриману цифру на рекомендовану для даного типу грунту питому навантаження, ми отримаємо загальну площу поверхні фундаменту. Глибина фундаменту будинку, як ви пам'ятаєте, задана точкою промерзання грунту.

Далі йде проста арифметика. Помноживши загальну площу фундаменту на її глибину, ми отримаємо кубатуру фундаменту. Розрахункові цифри рідко збігаються з реальними даними. Будівельники зазвичай намагаються застосовувати в розрахунках коефіцієнт 1,5, збільшуючи загальний обсяг.

Якщо ви дбайливий господар, то розумніше застосовувати коефіцієнт 1,3. Зазвичай він виявляється самим вірним. Хоча, можливі виключення. Ось так можна відповісти на складне питання: «Як розрахувати розміри фундаменту".

Відео

Даний сюжет також допоможе розібратися в розглянутої нами проблеми.

Вадим Ширяєв 27.03.14 14:13
Мені ще тільки належить будівництво свого будинку, але фундамент розраховувати я вже почав. Якщо помилюся в розрахунках - надійного будинку точно не вийде.

Статті по темі