Як розрахувати площу покрівлі


Как рассчитать площадь кровли

При будівництві будівель або виконанні робіт по ремонту покрівельного покриття даху велике значення має правильність підрахунку площі покрівлі. Матеріали для покрівлі мають значну вартість, тому важливо якомога більш точно підрахувати їх потребу.

Розрахунок площі покрівлі можна виконати:

 • за допомогою онлайн-калькулятора, такі програми є на багатьох сайтах з будівельною тематикою;
 • з використанням комп'ютерної програми БРААС, яка розроблена спеціально для виконання таких розрахунків;
 • вдавшись до послуг менеджерів фірми, в якій планується закупівля покрівельного матеріалу;
 • своїми силами.


Проведение расчетов

Як розрахувати площу покрівлі самостійно і на що при цьому потрібно звертати увагу буде розказано в цій статті.

Перед початком розрахунку необхідно:

 • Виміряти довжини всіх схилів даху. Важливо: замір проводиться з урахуванням карнизних звисів, а не за розмірами будівлі.
 • Заміряти висоти від нижньої позначки ската до їх верхньої позначки.
 • Заміряти довжину і ширину будівлі.
 • Визначитися з видом покрівельного матеріалу.

Розрахунок площі двосхилим покрівлі


Расчет площади двускатной кровли

Якщо кроквяна система вже зібрана, наприклад, в разі необхідності ремонту даху з повною заміною покрівельного матеріалу, то площа розраховується множенням фактично заміряній довжини ската на довжину будівлі. Якщо скати даху однакові, то отримане значення площі просто подвоюється. При різній довжині скатів вважаються площі кожного окремо і сумуються.

Якщо площа покрівлі розраховується до пристрою кроквяної системи, то для визначення довжини ската необхідно значення половини ширини майбутньої покрівлі розділити на косинус планованого кута нахилу кроквяної ноги. Так само можна довжини ската (гіпотенузи) порахувати по теоремі Піфагора, катети - половина ширини майбутньої покрівлі і запланована висота коника.

Подальші обчислення проводяться аналогічно першому варіанту.

Розрахунок площі чотирисхилим покрівлі


Расчет площади четырехскатной кровли

Такого роду розрахунок дещо ускладнюється. Для його проведення чотирьохскатний дах необхідно умовно розділити на прості геометричні фігури: трикутник, прямокутник, трапеція. Потім за формулами шкільної програми з геометрії підраховується площа кожного елемента. В кінці всі отримані дані підсумовуються.

Для спрощення розрахунку зазвичай з отриманої площі покрівлі не вираховують площі вентиляційних шахт, покрівельних і мансардних вікон, димарів.

Особливості проведення розрахунку


Особенности проведения расчетов

В залежності від конфігурації даху та покрівельного матеріалу необхідно додатково враховувати наступні обставини:

 • Всі покрівельні матеріали вкладають внапуск, з частковим перекриттям окремих аркушів. Тому отриманим результатам треба додати від 10 до 12%.
 • Покрити дах практично неможливо без підрізування матеріалів в кутах і переходах. На складних і нестандартних дахах обрізки матеріалів складуть не менше 7%.
 • Більшість покрівельних матеріалів вимірюються не в кв. метрах, а в рулонах, аркушах або штуках. Тому необхідно знати точні геометричні розміри їх одиниці вимірювання.
 • Крім покрівельного матеріалу знадобляться ще ряд додаткових елементів для оформлення коника, ендови, місць примикання до димоходів, вентиляційних шахт, покрівельних та мансардним вікнам, гребенів та інших окремих місць.

Як розрахувати площу покрівлі з урахуванням саме того покрівельного матеріалу, який планується застосувати треба обов'язково детально ознайомитися в технічній літературі.

Рекомендуємо прочитати: