Як розморозити каналізаційну трубу

17.01.2021
1 350
Admin

Как разморозить канализационную трубу

 1. Заходи для дотримання безпеки
 2. Методи розморожування труб
 3. Відео

Зараз практично у кожній сім'ї в будинку є каналізація, всім хочеться жити зі зручностями. Відноситься вона до автономних інженерних систем, які у нас в країні обслуговувати нікому. Ось і виходить, що кожен власник будинку повинен сам займатися своїми інженерними системами, в тому числі і каналізацією.

Якщо не забезпечена правильна і своєчасна захист трубопроводів, то є реальний ризик замерзання ділянок труб. А в сильні морози можуть замерзати будь-які труби. Тому краще кожному власнику приватного будинку знати, як розморозити каналізаційну трубу.

Заходи для дотримання безпеки

Мероприятия для безопасности

Будь-яка розморожування труб повинна проводитися з виконанням певних правил, за порушення яких можуть виникнути серйозні проблеми. При розморожуванні потрібно пам'ятати наступне:

 • Перед розморожуванням каналізаційної труби необхідно розгерметизована трубу ближче до крижаної пробці, щоб знизити внутрішнє напруження в трубі.
 • Разморозку потрібно проводити повільно, потроху пересуваючись від одного кінця замерзлого ділянки до іншого.
 • В ході розморожування температура трубопроводу не повинна перевищувати таку, щоб можна було доторкнутися рукою.
Якщо допустити перегрівання труби, то всередині неї може з'явитися пар, який створить надлишковий тиск, що може призвести до розриву труби.
 • Тоді доведеться ще й міняти ділянка каналізаційного трубопроводу.

Не використовуйте відкритий вогонь, користуючись паяльною лампою або газовим пальником для розігріву пластикових труб.

Методи розморожування труб

Методы разморозки труб

Буває так, що після довгої відсутності мешканців будинку каналізаційні труби зажадають розморожування. У цьому разі включення опалювальної системи може розігріти труби каналізації, і вона розморозиться сама.

Розморожування доступними засобами

Якщо це не підходить, то доведеться запрошувати відповідних фахівців або самостійно займатися розморожуванням.

Можна прийняти такі рекомендації для розморожування каналізації:

 • Якщо до замерзлої трубі є безпосередній доступ, то можна обмотати її ганчірками і безперервно поливати гарячою водою. Якщо немає доступу (труба під землею), необхідно попередньо розкопати траншею, прибрати все зайве. Якщо можна гарячу воду підвести за допомогою гнучкого шланга, то вам просто пощастило. Тоді розморожування піде значно швидше.
 • Можна приготувати гарячий сольовий розчин. Побільше солі розвести в окропі і залити цей гарячий розчин в каналізаційну трубу.

Размораживание кипятком

 • Хороших результатів при розморожуванні каналізаційних труб можна досягти, застосувавши для відігрівання електрогрілку. Обернути їй замерзлий ділянку, а зовні будь-яку теплоізоляцію, можна навіть використовувати ганчір'я. Потужність піднімають від малого значення до максимального.
Якщо крижана пробка на великій довжині, то створене пристрій потрібно поволі, без поспіху пересувати по трубі, поки з неї не потече вода.
 • Якщо труба замерзла в підвалі, то можна скористатися звичайним феном. Ще краще, якщо є потужний автомобільний фен. Щоб розморозити трубу, потрібно направити струмінь гарячого повітря на проблемну ділянку.

Лампа электрическая

 • Дуже ефективно можна розморожувати труби, які розташовані в стінах або перекриттях за допомогою звичайної електричної лампи з рефлектором, який відображає тепло.
 • Для відігрівання труби можна використовувати спеціальний кабель. Потрібно замерзлу трубу обернути алюмінієвою фольгою для передачі тепла трубі від кабелю. Поверх фольги намотується гріючий кабель спіраллю з кроком не менше 100 мм, щоб не допустити пошкодження нагрівального елемента.

Кабель для обогрева труб

Трубу з кабелем обернути наявними утеплювачем. Підключити кабель до мережі і чекати. У цього способу лише один недолік - відносно великий час відігрівання.

Розморожування пропанового пальника або паяльною лампою

Це ще один дієвий спосіб змусити трубу працювати як треба.

Такий спосіб прийнятний тільки для металевих труб, наприклад, чавунних. Його не можна використовувати для відігрівання пластикових труб! Використовуйте його тільки в крайньому випадку, коли інші методи не дали результатів, тому що це досить небезпечний спосіб.

Приберіть всі сторонні предмети від місця, де будете проводити відігрівання труби. Приготуйте вогнегасник, пісок, щоб у вас все необхідне було під руками. Прохід до місця розморожування потрібно розчистити на випадок евакуації учасників цієї процедури. Працювати спокійно, не поспішаючи, повільно водити пальником вздовж проблемної ділянки, уважно спостерігаючи за процесом.

Способів розморожування каналізаційних труб досить багато. Цілком можливо, що ви зможете придумати який-небудь новий метод. Деякі власники приватних будинків, які стикаються з подібними завданнями, інший раз придумують свої оригінальні способи.

Відео

Дане відео продовжить тему, яку ми згадали у цьому матеріалі.

Читайте також: