Як розібрати кран на кухні


Как разобрать кран на кухне

Кран на кухні є незамінною річчю щоденного користування. Однак з плином часу в ньому можуть виникнути різні несправності, для усунення яких потрібно допомогу сантехніка, на яку ви витратите багато часу і грошей. Для того, щоб цього уникнути, бажано знати, як розібрати кран на кухні і полагодити його своїми руками.

На даний момент у більшості квартир встановлені кульові крани, які влаштовані на основі керамічного нерозбірного картриджа. Вони є надійними і довговічними. Але теж іноді приходять в непридатність.


Однорычажный смеситель

Цей механізм називається одноважільного і виготовляється з металокераміки. В ньому всі елементи ретельно підігнані один до одного. Тобто у них відсутні які-небудь ущільнювачі або прокладки, а відповідно і стиратися вони теж не будуть. Однак це не є страховкою від поломок.


Устройство шарового смесителя

При виявленні протікання вам необхідно знати, що причиною цього, швидше за все, стала жорстка вода, яка призвела до деформації всього механізму. Перш ніж розібрати змішувач, варто мати чітке уявлення про його устрій, оскільки вам може знадобитися повна заміна рачажка і поворотної головки крана.

Виконання ремонту


Ремонт смесителя

Приготувавши необхідні інструменти, огляньте кран і постарайтеся виявити причину неполадки. Можливо, ви виявите протікання, дивну вібрацію або гудіння, труднощі при відкритті або закритті крана, заїдання важеля або відсутність напору води. Всі перераховані поломки ви зможете усунути самостійно.

  • По-перше, вам необхідно перекрити доступ води в місці розводки труб. Далі відкрутити вентиль і дайте залишкам води витекти. За допомогою викрутки ослабте і відкрутіть гвинт, який притримує ручку на змішувачі, і зніміть її.
  • Переходьте до резьбовому кільцю, яке має чотири виїмки. Натисніть на них за допомогою викрутки і викрутіть. При цьому кран повинен залишатися нерухомим, в іншому випадку шланги водопроводу можуть пошкодитися.
  • З допомогою товстої тканини утримуйте крихкі елементи і відкрутіть деталі, діючи максимально акуратно.
  • Перед вами здасться куля. Витягніть і огляньте його поверхню на наявність яких-небудь дефектів. В ідеалі він повинен бути рівним, без сколів та іржі. Велика частина роботи крана залежить саме від щільності прилягання кулі до гнізда.
  • Якщо з відкручуванням якоїсь деталі виникли труднощі, її варто нагріти і спробувати ще раз, збільшивши силу впливу. Ущільнювач, що утримує куля витягніть викруткою, а потім промийте всі елементи. При наявності дефектів на деталях, почистіть її, і якщо після цього вона не стане працювати, її доведеться замінити.


Разбор смесителя

  • При зношуванні пружин і ущільнювачів їх слід повністю замінити. Якщо ж в крані зламався картридж, доведеться купити новий, оскільки ця деталь не підлягає ремонту.
  • Ущільнювач варто вставити попередньо обробивши силіконовою змазкою.
  • Упевнившись в надійності фіксації всіх деталей, відкрийте доступ води і включіть кран, повільно додаючи напір. Якщо ви помітили протечку, необхідно розібрати кран і знову підкрутити всі частини конструкції.

Даний процес може здатися дуже складним, але це не так і, виконавши його один раз, надалі у вас не виникне ніяких складнощів з ремонтом і установкою крана самостійно.

Установка кульового крана

Для того щоб встановити кульовий кран, потрібні всі ті ж інструменти, дотримання правил безпеки і перекриття подачі води перед початком процесу.

Зіткнувшись з цією процедурою кілька, разів вам буде нескладно визначити несправність крана візуально.