Як розібрати змішувач у ванній


Как разобрать смеситель в ванной

Скільки б не коштував купується кран, настане час, коли він зламається. У цьому випадку можна зробити двома способами: купити новий кран або зрозуміти, як розібрати змішувач у ванній і відремонтувати його.

Для того щоб уникнути помилок при розбиранні крана, необхідно знати його пристрій. В цьому випадку вам не складе ніякої праці розібрати й усунути виниклу поломку. Серед моделей змішувачів виділяють наступні конструкції:

 • змішувачі з кульовим затвором користується найбільшим попитом. Сам затвор виконаний у формі кола з наскрізним отвором, призначеним для проходження струменя;


Шаровый затвор

 • конічне (коркове) пристрій крана застосовується нечасто і має отвір у вигляді трапеції;
 • затвори циліндричного типу складаються з кількох елементів: цилиндообразный затвор з металу, сальник, кришка, корпус і іноді поршень.


Однорычажный смеситель

На сьогоднішній день господарі воліють одноважільні змішувачі, які володіють наступними перевагами:

 • досить підняти ручку для подачі теплої води;
 • відкриття крана не впливає на температуру води, тиск і температура залишається незмінною;
 • один важіль дозволяє змінювати як натиск, так і температуру води.

В залежності від матеріалу використовуються картриджів одноважільні змішувачі діляться на кульові та керамічні.

Покрокова розбирання змішувача


Инструкция по разбору крана

Найбільш поширеною несправністю змішувачів є протікання води з частин корпусу, що також впливає на напір води. В результаті цього кран неможливо щільно закрити і вода постійно капає. Для того щоб усунути більшість поломок необхідно повністю розібрати кран і розпочинати це необхідно з перекриття подачі води.

 • Розбирання конструкції починається зі сферичного елемента. Щоб зняти важіль, варто скористатися шестигранним ключем для відкручування гвинта, перед цим слід видалити пластикову кришку.
 • Далі ви побачите напівкругле різьбове з'єднання з чотирма лунками. Дане з'єднання доведеться відкрутити, використовуючи викрутку та молоток. Виконуються дії проти годинникової стрілки.
 • Відкручуючи різьблення потрібно утримувати кран, в іншому випадку він може розхитатися і порушити з'єднання водопровідних труб.
 • Наступний крок - це від'єднання ущільнювача, що складається з двох елементів. Його потрібно очистити і перевірити цілісність. У разі виявлення потертостей, дана деталь підлягає заміні. Потім потрібно витягнути сферу і оглянути аналогічним чином. При необхідності замінити на нову.
 • У внутрішній частині конструкції ви виявите ущільнювачі і пружини, які можуть послужити причиною протечки змішувача. Ці деталі підлягають заміні, після чого кран необхідно зібрати в зворотній послідовності. На цьому ремонт змішувача можна вважати завершеним.

Змішувачі з картриджем з кераміки

Якщо у вашій ванній встановлений змішувач з керамічним картріджом, необхідно знати про те, що він не підлягає розбиранню. В разі поломки такого крана, вам буде потрібно повна заміна картриджа.


Картридж из керамики

Керамічні крани мають досить тривалий термін служби близько 10 років такий змішувач може пропрацювати, не вимагаючи ремонту. Однак все-таки може статися так, що кран зламається, а розібрати і полагодити такий змішувач своїми силами вельми проблематично.

З першою трудністю ви зіткнетеся ще на стадії зняття рукоятки, яка необхідна для отримання доступу до внутрішніх елементів. Як правило, за роки експлуатації важіль прикипає до корпусу і його зняття вимагає великих зусиль. При наявності пластикової заклепки, її потрібно видалити, а потім відкрутити гвинт шестигранною викруткою з подальшим відокремленням важеля. Після чого потрібно зайнятися від'єднанням декоративної накладки, під якою знаходиться гайка, яка фіксує сам картридж. Відкрутіть гайку гайковим ключем і зніміть картридж з подальшою його заміною і складанням змішувача.

Найчастіше причинами несправності картрижда стають потрапили частинки бруду і піску. Щоб уникнути цієї проблеми доцільно використання механічного фільтра на трубах.

Заміна змішувача


Замена смесителя

Якщо ж вам потрібно не часткова заміна елементів, а зміна самого змішувача, це не повинно завдати великих труднощів. Для цього досить зняти колишній кран і встановити на його місце новий.

Однак якщо старий змішувач укріплений на поверхні стіни, а труби всередину, то довжину кріплення нового крана необхідно вибирати в точній відповідності з колишнім розміром. Якщо старе кріплення виконано з гнучкої пластикової труби, достатньо просто зняти його, перевірити на придатність прокладки і приєднати до нового змішувача. Для герметизації конструкції необхідно використовувати спеціальну підмотування. Після виконання цих робіт потрібно включити воду переконатися у відсутності підтікання та правильності з'єднань.


Разбор смесителя для устранения поломки

Після вивчення вищеописаних рекомендацій у вас не повинно виникнути перешкод при несподіваної поломки змішувача у ванній кімнаті. Більш того самостійний ремонт допоможе вам заощадити кошти, які могли бути витрачені на новий кран і сантехніка.