Як різати арматуру

17.01.2021
2 857
Admin

Как резать арматуру

  1. Відмінності арматури
  2. Інструмент для різання арматури
  3. Як різати арматуру правильно і безпечно
  4. Різання при купівлі

При будівництві будівель звичайний бетон використовується рідко. Найчастіше для збільшення його міцності в нього «додають» металеві стрижні (арматуру), отримуючи «на виході» залізобетон. Однак якщо ви вирішите придбати арматуру на складі або в магазині, не варто дивуватися її довжині в 6 або 12 метрів. Тому питання, як різати арматуру, постає перед покупцем, як кажуть, руба.

Відмінності арматури

Толщина арматуры

Крім довжини металеві стрижні можуть відрізнятися один від одного своїм діаметром і класом (А-1 до А-7).

Чим вище клас арматури, тим міцнішою вона вважається.

Візуально найпростіше визначити арматуру класу А-1 - вона має гладку поверхню. Інші класи (від А-2 А-7) представляють собою стержні періодичного профілю. Вся арматура вищевказаних класів відноситься до гарячекатаної.

Якщо ж металеві стрижні пройшли зміцнення термомеханічної обробки, в їх позначенні з'явиться буква «т»: від Ат-3 до Ат-7.

Інструмент для різання арматури

Инструмент для резки арматуры

Чим найкраще різати арматуру, залежить від її діаметра і класу. Чим вони менші, тим простіше впоратися з металевим стрижнем.

Тому для різання арматури А-1 (діаметром до 10-12 мм) підійдуть і звичайні болторези (їх ще називають арматурними ножицями або арматурними кусачками). З їх допомогою можна досить легко впоратися з невеликою кількістю стрижнів, так як додане вами зусилля збільшується за рахунок роботи в них системи подвійного важеля.

Резка арматуры болгаркой

Для різання більш товстої і міцної арматури більше підійде «болгарка». Її основні переваги (невелика вага і потужність) дозволяють працювати швидко, а так як різати арматуру можна з її допомогою скрізь, де є місце і немає поруч горючих матеріалів, то саме їй майстри зазвичай віддають перевагу.

Гильотина для арматуры

Інший варіант - спеціальна гільйотина для арматури (наприклад, EDMA RODCUT 0659). Такий пристрій значно полегшує процес нарізування арматури на відрізки певної довжини. Правда варто гільйотина досить дорого, тому її зазвичай набувають спеціалізовані фірми, а не любителі будувати що-небудь своїми руками.

Ви також можете скористатися спеціальним верстатом для різання арматури, який значно полегшує і спрощує весь процес.

Як різати арматуру правильно і безпечно

Защита глаз при резке арматуры

Якщо ви вирішили різати арматуру «болгаркою» не забудьте подбати про свою безпеку:

  • по-перше, згадайте про спеціальні окуляри, зручні робочі рукавички і відповідний одяг;
  • по-друге, арматуру, яку ви збираєтеся різати, треба підняти над поверхнею (над землею), щоб диск «болгарки» не зачепився за неї;
  • по-третє, разрезаемую арматуру треба закріпити (або просто утримувати, щоб вона не рухалася, поки ви будете її різати - для цього вам знадобиться помічник).

Різання при купівлі

Резка при покупке

Якщо ви купуєте арматуру в магазині або на складі у невеликій кількості, попросіть робочих нарізати її на відрізки необхідної вам довжини прямо там. Зазвичай таку послугу (платно або безкоштовно) надають багато продавців, прагнучи залучити до себе якнайбільше покупців, так як різати арматуру таким способом» набагато вигідніше:

  • вам не доведеться шукати машину і перевозити довгі стрижні арматури;
  • арматура на вашу будівельний майданчик прибуде вже нарізаною на шматки потрібної довжини, і ви зможете відразу приступити до роботи з нею;
  • вам не потрібно буде самому виконувати різання арматури і шукати для цього необхідний інструмент.

Тільки не забудьте заздалегідь підрахувати кількість і довжину необхідних вам арматурних стрижнів.

Читайте також: