Як різати гіпсокартон


Как резать гипсокартон

Добре відомо, що гіпсокартон продається у вигляді великих прямокутних плит певного розміру, які використовуються, як правило, для закриття великих поверхонь. У тому випадку, якщо потрібно закрити з його допомогою невелику ділянку стіни або ж отримати з нього заготівлю складної конфігурації, вам обов'язково доведеться різати цей матеріал тим або іншим способом. При уважному вивченні питання про те, як різати гіпсокартон, можна дізнатися, що існує кілька способів його різання, а саме: нарізка монтажним ножем, а також за допомогою ножівки або електролобзика.

Техніка різання гіпсокартону монтажним ножем


Техника резки гипсокартона монтажным ножом

Звичайний монтажний ніж незамінний при підготовці довгих поздовжніх смужок гіпсокартону. Перед нарізкою на приготовлену пластину матеріалу наноситься необхідна розмітка, а потім до лінії відрізу прикладається металева лінійка або інший твердий предмет з рівною кромкою. Після цього вістрям ножа точно по розміченій лінії акуратно надрізають тіло картону на невелику глибину.

Підготовлену таким чином плиту злегка зміщують на столі для різання (так, щоб лінія надрізу на 1-2 см виступала за край стільниці) і шляхом легкого натискання або постукування по краю надламывают серцевину гіпсокартону. Потім плиту перевертають на інший бік і знову ріжуть по лінії зламу. Якщо всі операції проводяться на підлозі приміщення, то під плиту необхідно підкладати дерев'яний брус, порівнянний по довжині з її розмірами.


Резка гипсокартона

Остаточне вирівнювання крайок вийшла заготівлі виробляється з допомогою рубанка або того ж монтажного ножа.

Нарізка гіпсокартону за допомогою ножівки


Нарезка гипсокартона при помощи ножевки

Ножівка використовується зазвичай у випадку, коли необхідно вирізати в гипсокартоне отворів прямокутної, квадратної або будь-якої іншої форми. При цьому чим менше по ширині лезо використовуваної ножівки, тим більш складні по конфігурації отвір у матеріалі ви зможете отримати. Перед тим, як почати різати гіпсокартон, проводиться розмітка потрібного отвору, а потім за допомогою дрилі в одній з точок цієї розмітки (з внутрішньої її сторони) просвердлюється невеликий отвір.


Работа ножовкой

Діаметр отвору вибирається таким чином, щоб полотно ножівки вільно проделось в нього, після чого ви можете приступати до пропиливанию матеріалу. По закінченні пропилювання утворилися кромки необхідно підрівняти з допомогою рубанка або напилка. По ходу різання полотно ножівки рекомендується тримати строго перпендикулярно площині плити, що забезпечить необхідну якість крайок.

Використання для різання електричного лобзика


Использование для резки электрического лобзика

Також різати гіпсокартон можна за допомогою електричного лобзика. Незважаючи на свою пристойну вартість, цей прилад повністю окупає витрачені на його купівлю кошти, оскільки за його допомогою можна вирізати отвори і прорізи практично будь-якої конфігурації. Цей прилад здатний робити будь-які химерно вигнуті рези за окресленим вами трафаретом. Для цього необхідно лише помістити гіпсокартонну плиту на дві опори (табуретки, наприклад), так щоб ділянка різання знаходився в просторі між ними.

Потім слід встановити полотно лобзика в початковій точці лінії і плавно переміщати його вздовж розміченою траси. Для випилювання колу необхідно просвердлити всередині розмітки отвір невеликого розміру, що стосується розмічувальної лінії і пропустити в нього пилочку лобзика. Потім, переміщаючи робоче полотно уздовж лінії розмітки, можна вирізати потрібний овал. Отримані при вирізці овалу кромки не потребують додаткової обробки, оскільки спеціальна підошва, якою оснащується цей електричний інструмент, що дозволяє переміщати полотно строго перпендикулярно до оброблюваної поверхні.