Як самому скласти піч

17.01.2021
10 255
Admin

Как самому сложить печь

 1. Відміну від печі каміна
 2. Фундамент для печі
 3. Кладка печі
 4. Етапи
 5. Деталі
 6. Три "Е"
 7. Схема укладання цегли при будівництві печі:

Піч - один з найстаріших способів опалення будинку. Вона була широко поширена в минулі століття. І сьогодні печі можна ще виявити в російській глибинці. Піч прекрасно підійде для опалення дачного будиночка в зимовий період. Крім того, вона створить особливу атмосферу в приміщенні. Побудувати піч можна самостійно. Навчитися цьому ремеслу значно простіше, ніж знайти хорошого пічника. Адже ця професія сьогодні велика рідкість.

Відміну від печі каміна

Отличие печи от камина

Деякі новачки задаються питанням, у чому відмінність печі від каміна. Здавалося б, в обох випадках використовується цегла для кладки, сама конструкція теж більш або менш загальна. Піч відрізняє високий ККД. Сучасні печі мають коефіцієнт корисної дії понад 70%. Тоді як ККД каміна не більше 20 - 25%.

Також обидві конструкції відрізняються принципом дії. Камін віддає тепло, поки в ньому горить вогонь. Піч накопичує тепло, а потім віддає. Принцип роботи пристроїв залежить від невеликого, на перший погляд, відмінності між ними. Піч більш масивна, вона має дуже товсту кладку, тому тепло спочатку накопичується в цеглинах.

Камин

Після того, як виявлено відмінності між двома конструкціями, залишилося зрозуміти, як скласти піч самому. Достовірно відомо, що для будь-якої майстерності важлива практика. Навіть у самого неосвіченого новачка з третього разу вийде зробити піч на відмінно.

Фундамент для печі

Схема печного фундамента

Піч потребує фундаменті, особливо, якщо підлога в будинку досить тонкий. Вона цілком може проломити його. Під грубку добре підійде бетонний фундамент.

 1. Спочатку треба зробити ямку глибиною близько 1 метра.
 2. На дно ямки засипається пісок, гравій і щебінь.
 3. Зверху наливається до середини глибини ямки шар бетону.
 4. На бетон укладається арматурна сітка або просто прути арматури.
 5. Ямка доверху заливається бетоном.

Залишилося почекати, поки склад висохне. Поки фундамент підсихає, треба обробити стіну, де буде розташовуватися піч, жаростійкими матеріалами. Коли поверхня бетону остаточно буде готова, на неї укладається шар захисного матеріалу.

Кладка печі

Кладка печи

Будуть потрібні:

 • цегла (червоний і шамотна);
 • глина для розчину;
 • засувка;
 • топкові двері;

Печной кирпич

 • колосникові грати;
 • піддувальна дверцята.

Етапи

 • Гидроизолировав місце для грубки, треба викласти перший ряд цегли. Орієнтовно піде близько 12 штук.
 • Ряд обробляється глиною. Ставиться піддувальна дверцята. Вона повинна бути загорнута азбестовим шнуром і додатково закріплена.
 • Третій ряд повинен складатися із шамотної цегли.
 • На третій ряд встановлюється колосникова решітка.
 • Четвертий ряд цеглин слід покласти на ребро.
 • Топкова дверка, загорнута азбестовим шнуром, повинна бути встановлена на четвертий ряд.
 • Паралельно встановлюється підставка для внутрішньої перегородки.
 • У п'ятому ряду цеглу йдуть плазом.
 • У шостому ряду використовується востаннє положення цегли на ребро.
 • У восьмому ряду закривається отвір топки.
 • В десятому ряду починає формуватися димар.

Деталі

Вымачивание кирпича

Цегла зазвичай укладаються, будучи попередньо змоченими у воді. Це необхідно для того, щоб витіснити з них бульбашки повітря.

Тому, перш ніж піч буде експлуатуватися, її необхідно просушити. Відбувається це протягом декількох днів. Піч в цей період не можна розпікати до повної потужності. Вона розпалюється приблизно на годину, після чого треба погасити вогонь. На стінках стане видно волога, яка витісняється з цегли.

Коли піч готова до роботи, треба її ще покрити і здійснити декоративну обробку.

Три "Е"

Сучасна піч повинна бути:

 • екологічною;
 • естетичною;
 • економічною.

Кожен ставить на перше місце один з перерахованих ознак. Однак насправді важливі всі три.

Печь в доме

Якщо піч не екологічна, то вона шкідлива. З такою конструкцією в будинку не треба мати поблизу небезпечних промислових підприємств. Вона сама забезпечить мешканця і чадом, і отруєнням. Тому треба стежити за тим, щоб піч була складена правильно і добре виводила дим. Екологічність печі також впливає на кількість спалюваних дров.

Економічність - це не тільки мінімальний витрата дров, але і високий ККД конструкції. Також піч повинна гріти рівномірно і досить довго віддавати тепло. Ці характеристики також залежать від правильної кладки.

Естетичність - це щоб було красиво. Можна, звичайно, махнути на неї рукою, але все-таки краще добре обробити грубку.

Відмінно буде виглядати оздоблення штукатуркою. Також можна трохи витратитися і зробити оформлення конструкції натуральним або штучним каменем. За допомогою штукатурки можна створити ілюзію кам'яної обробки. Для оформлення печі не слід використовувати займистих матеріалів. Всі використовувані елементи декору повинні володіти високою теплопровідністю.

Якщо немає бажання зводити натуральну піч, то можна придбати пічку - "буржуйку".

Схема укладання цегли при будівництві печі:

Этапы кладки печи

Читайте також: