Як самостійно підключити електроплиту

17.01.2021
1 671
Admin

Как подключить электроплиту

 1. Чому не газова плита
 2. Підготовка електроплити
 3. Підготовка до установки
 4. Підключаємо електричну плиту
 5. Відео

Установка електроплити досить нескладний процес, але не всі можуть зробити це правильно своїми силами. Як показує статистика, більше 25% таких плит виходять з ладу із-за неправильної установки. Тому для того щоб зрозуміти, як самостійно підключити електроплиту, скористайтеся нашою статтею, в якій ми розглянемо, як це можна зробити, не маючи спеціальної освіти і досвіду.

Врахуйте, що в разі самостійного підключення ви можете втратити гарантії. Це означає, що в разі поломки приладу під час гарантійного терміну експлуатації вам можуть відмовити в безкоштовному ремонті.

Чому не газова плита

Недостатки газовых плит

Газова плита, звичайно ж, простіше в установці (якщо підведена газова магістраль), і її експлуатація обходиться дешевше, тому що вона споживає більш дешеву енергію. Тим не менш, установка електричної плити є мудрим рішенням з-за цілого ряду причин:

 1. Електричні плити використовують енергію більш ефективно, і не створюють зайве тепло, з яким у літній час доведеться справлятися кондиціонеру.
 2. Їм не потрібні часте обслуговування і потужна вентиляція.
 3. Сучасна електроплита більш безпечна, ніж газова.

Багато люди, стурбовані тим, що газові плити випалюють кисень і виділяють у повітря приміщення шкідливі для здоров'я продукти згорання, і з цієї причини вони купують електроплити, які більш екологічні.

Підготовка електроплити

Не викидайте упаковку, тому що дуже часто при гарантійному обмін або у разі повернення товару магазин вимагає наявності всього комплекту пакувальних матеріалів.

Перед підключенням електроплити потрібно переконатися, що на ній або всередині неї, не залишилося будь-яких частин упаковки. В іншому випадку при включенні електроплити вони розплавляться і навіть можуть загорітися.

Перш ніж розпочати роботи, зробити деякі дослідження місцевих стандартів і вимог, щоб переконатися, що потужність вашої плити не перевищує можливості електропроводки. Ваша електрична плита повинна бути надійно заземлена, тому якщо у вашому будинку не проходить заземлюючий провід, то потрібно подбати про цьому питанні. Старі будинки взагалі не призначені для таких навантажень, так як прокладена багато років тому проводка спочатку не розрахована на великі навантаження. В такому випадку потрібно прокладання нової проводки, передбаченої за своїми характеристиками для роботи електроплити. Якщо ви не знаєте, який потрібен провід, звідки його живити і який потрібен автомат, то краще запросіть фахівця.

Підготовка до установки

Подготовка к установке

Найчастіше у продаж надходять побутові електричні плити, розраховані на напругу 220 V. Як правило, у такому випадку використовується трижильний мідний кабель, що має переріз проводу 4 мм. В електрощиті потрібно встановити окремий автоматичний вимикач (призначений тільки для однієї вашої плити), розрахований на струм 25 - 40 А. Також бажано встановити двополюсний ПЗВ (пристрій захисного відключення), розраховане на розрахунковий струм споживання електроплити і налаштоване на відключення при витоку струму 30 mA.

Що стосується робіт в електрощиті, то їх краще доручити фахівцям, так як працювати «під напругою» вельми небезпечно, а відключити електроживлення в основному мають допуск електрики ЖЕУ. Важливо знати, що підключати автомат потрібно тільки через електролічильник, а для цього його потрібно розпломбувати, інакше вас можуть оштрафувати на пристойну суму.

Якщо ви, маючи ці відомості, все ж вирішили зробити всі роботи самостійно, тоді продовжимо.

Підключаємо електричну плиту

Першим ділом потрібно уважно ознайомитися з інструкцією по експлуатації. Зверніть увагу на розділ «підключення до електромережі», в якому є універсальна схема включення (однофазна, або трифазна), що і визначає те, на скільки жив потрібен кабель конкретно у вашому випадку.

Якщо ви придбали імпортну плиту, то колодка, до якої будете підключати кабель, згідно з євростандартом, має 6 контактів. У тому випадку, якщо напруга мережі 220 V, підключення відбувається за наступною схемою:

Однофазная схема подключения плиты

Обов'язково встановіть перемички, зазначені в схемі! Найчастіше виробник надає схему підключення проводів, розмістивши її на задній панелі виробу.

Указания от производителя

Якщо ж є можливість підвести 380 V, і в комплект входить вилка з розеткою, то краще зробити саме таке підключення, схема якого наведена нижче.

Трехфазная схема подключения плиты

В залежності від того, прокладена прихована або відкрита проводка, підбирається зовнішня або внутрішня євророзетка, розрахована на те, що буде достатньо потужної (25-32 A).

Ні в якому разі не можна підключати проводи довільно.

Кабель складається з проводів різного кольору, що підключаються наступним чином:

 • Чорний або коричневий) - «фаза» («L»).
 • Синій - «нуль» («N»).
 • Жовто-зелений - «земля» («Т»).

Кабель электроплиты

Перевірте проводку тестером, увімкніть автоматичний вимикач і користуйтеся плитою.

Відео

Пропонуємо вам подивитися, як проводиться установка і підключення електроплити.

Читайте також

Вам також може бути цікаво