Як зробити абиссинский колодязь


Как сделать абиссинский колодец

Якщо для заміського ділянки вам потрібен безперебійний джерело питної води, то з цією роботою цілком впоратися абиссинский колодязь. Його досить просто побудувати, а в годину він здатний поставляти 2-3 кубометри вологи. Забір проводиться за допомогою механічного насоса і якщо води вам буде мало, на ділянці можна спорудити два колодязя, і поки в одному набирається вода користуватися другим.


Условия строительства колодца

Перед тим як зробити абиссинский колодязь, потрібно дотримати деякі умови.

  1. По-перше, побудувати такий колодязь можна тільки на піщаному ґрунті або на ґрунті з дрібного щебеню.
  2. По-друге, водоносний шар не повинен проходити нижче 20 метрів. Це обумовлено тим, що буріння проводиться забивным способом, і увігнати трубу глибше просто не вийти.

Пристрій абіссинського колодязя


Устройство абиссинского колодца

По своїй суті абиссинский колодязь - це свердловина, яка створюється шляхом забивання металевих труб необхідної довжини. Труби повинні бути 1 або 2 метрів, і з'єднуватися між собою спеціальними різьбовими муфтами. Для уникнення протікання з'єднань використовуються силіконові або гумові муфти відповідного розміру. Після забивання труб над землею монтується насос, який створює розрідження в трубі, викачуючи воду.

Що потрібно для облаштування колодязя абіссинського

  • Товстостінні труби, діаметр яких повинен бути від 4 до 15 дюймів. Для з'єднання на трубах повинна бути різьблення однакового кроку, а з'єднуватися вони будуть металевої муфтою.
  • Невеликий шматок мелкоячеистой сітки з кольорового металу.
  • Кілька метрів нержавіючої дроту, з перетином 2 мм.


Что нужно для обустройства колодца

  • Наконечник із загартованої сталі. Він повинен бути трохи більшого діаметру, ніж труба.
  • Сітка - фільтр тонкого очищення. Вона повинна бути менше діаметра труби, і виконана з пластику. Такі сітки продаються в будівельних магазинах, а діаметр ви можете підібрати самостійно.
  • Силіконові прокладки для з'єднання труб, вони допоможуть не допустити протікання в з'єднаннях.

Де можна облаштувати колодязь абиссинский

Для безперебійної роботи колодязя, потрібно розташувати його в тих місцях, в яких водоносний шар знаходиться в межах 5-8 метрів. Якщо монтувати його глибше (а як було сказано вище не нижче 20 метрів) на цій глибині водоносний шар повинен мати гарний тиск щоб підняти її на необхідну глибину.

Обладнання колодязя

Для початку потрібно підготувати перша ланка труби. Для цього береться один шматок труби і до нього приварюється наконечник. Зварювання повинна бути максимально міцною, щоб він не відламався, коли ви будете його вбивати.


Оборудование колодца

Знизу від наконечника потрібно відступити 20 см, і просвердлити кілька отворів невеликим свердлом (6-8мм), на відстані, близько 1-го метра. Потім на цій ділянці необхідно намотати дріт з нержавіючої сталі припаяти її на обох кінцях і в декількох місцях посередині.


Закрепление наконечника

Зверніть увагу! Для припою сітки можна використовувати тільки чисте олово, щоб уникнути можливості отруєння води.

Після цього по всій довжині труби, де намотаний дріт і пророблені отвори, намотується сітка з кольорового металу, вона буде грати роль фільтра грубого, який не пропустить всередину пісок або мул. Всередину труби вставляється сітка-фільтр тонкого очищення.

У якому порядку проводяться роботи

Для початку в місці буріння потрібно викопати землю на один штик лопати, і з допомогою бура пробурити невелику щілину. Бур витягнути і прибрати всю землю.


Бурение абиссинского колодца

Першу частину труби з наконечником і фільтром, встановлюють в готову свердловину і засипають грунтом, трохи утрамбуйте його, щоб вона не зійшла з місця.

Зверніть увагу! При установці труби уважно стежте за тим, щоб вона стояла строго по вертикалі.

Після того як ви встановили перше коліно труби, потрібно надіти на з'єднання силіконовий ущільнювач і прикрутити друге коліно. Подальше занурення краще проводити забивным способом за допомогою штанги або баби. Ті ж маніпуляції робляться і з іншими колінами, поки ви не дійдете до води.


Установка насоса

Після того як ви вбили всі коліна і досягли водяного шару, на верхньому кінці труби насос монтується і з його допомогою викачується брудна вода, до повного освітлення.

Бурити або забивати?

Зробити абиссинский колодязь можна двома методами: бурінням і забиванням. При використанні другого варіанта, застосовується «забивна баба», а на протязі всього процесу в трубу необхідно підливати воду. Коли в процесі забивання вода різко піде в грунт - це означає, що ви досягли водяного шару. Після цього потрібно поглибити конструкцію ще на один метр і приступати до монтажу насоса.


Забивная баба

Буріння для монтажу абіссинського колодязя, потрібно проводити буром невеликого діаметру. Весь процес, в принципі такий же, як і буріння звичайної свердловини. Різниця полягає лише в обладнанні стійкості магістралі труб.

Зверніть увагу! Забивний метод добре підходить для облаштування такого колодязя, але він пов'язаний з невеликим ризиком. Використовуючи такий спосіб, існує небезпека пройти повз водоносного пласта, якщо на глибині потрапити в камінь, то можна пошкодити конструкцію.

Відео

Якщо вам цікаво дізнатися, як забивають свердловину, пропонуємо вам познайомитися з цим відео.