Як зробити армопояс

Как сделать армопояс

При будь-якому будівництві вкрай важливо не тільки правильно звести конструкцію, але і надати їй міцність. Завдяки армуючому поясу кожна будівля не тільки збільшує свої міцнісні якості, але і має рівномірний розподіл навантажень. Жоден фундамент для будинку або для забору - не може обійтися без армопояса, адже в іншому випадку термін служби такої будівлі не перевищить кілька років.

До 30% власників земельних ділянок воліють зводити будинок самостійно, а більш прості споруди - до 60%. Тому питання, як зробити армопояс, є одним з найважливіших на етапі проектування та будівництва.

Види армопоясов

Виды армопояса

При будівництві будинку професіонали розрізняють кілька видів армуючого поясу:

 • Ростверк: це самий перший армопояс, що розташовується на рівні фундаменту будинку. Він найбільш важливий, так як відповідає не тільки за міцність фундаменту, але і запобігає можливі просідання частини фундаменту в залежності від сезонних рухів грунту. Тому до його монтажу потрібно підходити з усією ретельністю.
 • Другий армопояс розташовується на вже готовому фундаменті, допомагаючи правильно розподіляти навантаження стін на підставу будинку. Завдяки вже укладеному на ростверку, другий армуючий пояс може бути значно менше.
 • Третій (і наступні) армопояса укладаються при спорудженні перекриттів будівлі. Вони не тільки надають міцність несучих стін і всієї конструкції, рівномірно розподіляють навантаження від міжкімнатних перегородок, віконних і дверних отворів, але і буквально стримують стіни від можливого їх розбіжності.
Зверніть увагу! В якості зміцнюючої арматури при облаштуванні армопояса часто використовується або металева сітка з ребристих прутів товщиною 10-15 мм, або окремі металеві ребристі прути такого ж або більшого діаметру.

Ребристые прутья для армопояса

Арматурна сітка ніколи не зварюється в місцях з'єднання прутів: це понизить міцність металу, а значить, і всього армопояса. Тому з'єднання відбувається за допомогою звичайної дроту.

Перший пояс армуючий

Первый армирующий пояс

Будь-яке будівництво починається з облаштування фундаменту. Чим більше будівля, тим міцніше повинен бути фундамент. Наприклад, якщо для гаража вистачить 30-см монолітного фундаменту, то для житлового будинку потрібно основу з армуючим поясом, розташоване набагато глибше.

Облаштування фундаменту будинку з армопоясом:

 • У підготовлену за рівнем промерзання грунту траншею укладають піщано-гравійну подушку. На неї встановлюють арматурну сітку. Для запобігання можливої корозії фахівці рекомендують встановлювати арматуру на половинки цегли, щоб при заливці розчином метал був повністю втоплений в розчині.
 • Для кутів будинку переважно використовувати кілька металевих прутів діаметром не менше 15 мм Зазвичай їх розташовують квадратом, так як це значно зміцнює конструкцію майбутнього будинку.
 • Для стін більше підходить армуюча сітка. Зазвичай використовується одинарна сітка з висотою, рівній глибині траншеї. Якщо грунт на місці будівництва схильний руху залежно від різних кліматичних умов, висота сітки збільшується вдвічі, а в траншею поміщається в складеному навпіл вигляді. Таким чином, фундамент отримує великі міцнісні характеристики.
 • Для отримання ростверком більшої міцності, спочатку заливають невелику кількість бетону, акуратно розміщуючи в ньому армуючу сітку або прути. Після того, як перший шар розчину «схопиться», можна остаточно заливати підготовлені траншеї бетонним розчином.

Другий пояс армуючий

Він є більше умовністю, ніж реальною необхідністю, при сильно упрочненном фундаменті або одноповерховій будівлі. Так як другий армопояс відповідає за стан зовнішніх несучих стін, двох - і більш поверховий будинок потребує додаткового зміцнення.

Перед тим, як зробити армопояс на готовий фундамент бетонних блоків потрібно викласти по краю стіни перегородки в півцеглини заввишки до 40 см Між ними поміщаються металеві прути діаметром не менше 15 мм, або одинарна армуюча сітка. Зверху заливається бетонний розчин.

Третій пояс армуючий

Третий армопояс

Цей армопояс розташовується на рівні перекриттів і грає не меншу роль, ніж ростверк. Він призначається для стримування всієї конструкції і зміцнення як зовнішніх, так і внутрішніх стін, що мають віконні і дверні прорізи.

Особливості укладання армопояса для перекриттів:

 1. Його висота не перевищує 40 див.
 2. Якщо ширина стін не менше 50 см, то в якості опалубки може виступити цегляна кладка по краях стіни в півцеглини. Якщо ж ширина стіни менше 50 см, то готується дерев'яна опалубка.
 3. Третій армопояс повинен бути сильно укріплений, тому для нього використовується армуючий каркас: металева сітка із прутів діаметром 10-12 см, складена в 2-3 рази.
 4. Укладання третього армопояса також важлива, як і першого. Якщо ростверк викладено неправильно або зовсім відсутня, то через кілька років у фундаменті і стінах утворюються тріщини, що загрожують розвалити всю будівлю. Відсутність третього армопояса гарантує нестійкість перекриттів і покладених на них плит, віконних і дверних прорізів. Іншими словами, ставить під удар всю конструкцію будівлі.

Відео

У цьому відео мова піде про заливці армопояса в будинку з газоблоків.

Макс Кисельов 01.09.14 12:03
Даний вид робіт досить відповідальний і я вирішив замовити його виготовлення у професіоналів, щоб нічого не намудрить.

Статті по темі